Skocz do zawartości
Pszemo

Wzmacniacz, amplituner.

Recommended Posts

Zakupię jak w temacie - za rozsądne pieniądze.

Sam kiedyś miałem takie cóś

1ae688cb11.jpeg

ale oddałem, a teraz potrzebuję.

Ewentualnie może być amplituner z nastawą cyfrową (i wzmacniaczem w sobie bez pilota) np:

amplituner-denon-avr-1909-srebrny_0_b.jpg

Zdjęcia są z pierwsze lepsze z netu, jak ktoś ma takie cóś co mnie interesi, to chętnie pogadam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

brand to był marka "eksportowa" diory , dawne czasy ...

poszukaj sobie yamahy - to świetne klocki zwłaszcza z wyzszej półki . miałem rx-v 1300 , rx-v 1400 /teraz ma mój syn/ a aktualnie używam rx-v 1700 . z dobrym zestawem głośników to daje radę nawet w stereo , takim "lepszym" stereo ;-) . można kupic to uzywane od pierwszego właściciela jeszcze z kartonem za kilkaset pln .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pszemo nadal potrzebujesz ? w swieta bede w w domu rodzinnym, to moze odkopie moj stary wzmak. dam znac w okolicy swiat

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

brand to był marka "eksportowa" diory , dawne czasy ...

poszukaj sobie yamahy - to świetne klocki zwłaszcza z wyzszej półki . miałem rx-v 1300 , rx-v 1400 /teraz ma mój syn/ a aktualnie używam rx-v 1700 . z dobrym zestawem głośników to daje radę nawet w stereo , takim "lepszym" stereo ;-) . można kupic to uzywane od pierwszego właściciela jeszcze z kartonem za kilkaset pln .

na rx-v 1700 mogę wejść z audio po hdmi z telewizora?

generalnie chcę na tv puszczać filmy, które tam idą po LAN (DLNA), potrzebuję tylko jakoś wyjść z audio, mój tv ma wyjście optyczne audio i hdmi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pszemo,

Pioneer A-110 :

DSC05976-_eeaxna.jpg

podoba sie ? ;)

Edytowane przez żeglarz
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na rx-v 1700 mogę wejść z audio po hdmi z telewizora?

generalnie chcę na tv puszczać filmy, które tam idą po LAN (DLNA), potrzebuję tylko jakoś wyjść z audio, mój tv ma wyjście optyczne audio i hdmi

teoretycznie możesz , tam jest 3x hdmi - 2x in i 1x out więc się da to zrobić . osobiście nie próbowałem , był plan ale jak zawiesiłem tv na ścianie to mi się już nie chciało zdejmować ;-) . jakiś taki dziwny uchwyt kupiłem z blokadą nie wiem po kiego i to już nie jest łatwe - odpuściłem . teoretycznie tv powinien mieć wyjście hdmi i nie powinno być problemu .

może trochę nie na temat bo to cd , ale mam takie "coś" :

560899-luxman_d107u_cd_player.jpg

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak do muzyki to TYLKO wzmacniacz stereo.

Nie słyszałem póki co żadnego ampli co dobrze grał ;)

EDIT: Napisz jaki masz budżet

Edytowane przez Hermes

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam kolegę audiofila ;-) , takiego lampowego i winylowego ;-) . posłuchał trochę u mnie swojej przyniesionej muzyki na cd - rx-v1700 , powyższy luxman + kolumny bluenote a6 /aktualnie goldenote a6 / i stwierdził że jest bardzo przyzwoicie . nie jest audiofilsko , ale jest naprawdę przyzwoicie . tak że spokojnie z tymi ocenami bo się mozna zdziwić ;-) ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to tylko pogratulować!

Osobiście nie uznaję lamp :)

mam kolegę audiofila ;-) , takiego lampowego i winylowego ;-)

Jest już na takim etapie wtajemniczenia co grają Mu kable?

tak że spokojnie z tymi ocenami bo się mozna zdziwić ;-) ...

Oj tak, można się zdziwić. Sam buduje kolumny i wzmacniacze - mina cmokających audiofilii (przykładowo na tegorocznym AS w Warszawie) dowiadujących się że wszystko robione jest metodami chałupniczymi bezcenne :)

Edytowane przez Hermes
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja też mam kable ze srebra z jakichś ruskich wynalazków hand made mojego kolegi , ale dostałem toto w prezencie i nie robię z tego demona ;-) - goście potrzebujący kondycjonerów prądu i wsłuchujący się w kable za 15 kilo pln na stronę są poza moją percepcją :-D . ten luxman już mi się niestety kończy /dotykowa klawiatura to padło w tym sprzęcie.../ i może czas coś kupić innego . może powrót do pionka 8700 albo jakiś deko nowszy model ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

goście potrzebujący kondycjonerów prądu i wsłuchujący się w kable za 15 kilo pln na stronę są poza moją percepcją :-D

gdzie kończy się logika tam zaczyna sie voodoo audio ;)

Polecam lekturkę: http://xyzpawel.blogspot.com/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

autor ciężko doświadczony czytactwem forów audio ;-) postanowił powiedzieć "nie" opiniom wszechwiedzących "specjalistów" i "znawców tematu" . wiekszość tych gości nigdy nie miała styczności z muzyką /poza własnym najlepszym na świecie sprzętem i rekomendowanymi do jego słuchania niby-muzycznymi kawałkami których ja nie rozumiem.../ , nie ma żadnego wykształcenia uprawniającego do oceny sprzętu pod względem technicznym , ma w dooopie podstawowe prawa fizyki i napedza koniunkturę dystrybutorom sprzętu audio "dla koneserów" czyli w większości dla bogatych baranów ;-) . a przeciętny człowiek czyli tzw beztalencie muzyczne odróżni czy grają i czy dobrze grają . dobrze czyli głośno a jak ma parę złotych i znajomych w temacie to po roku ma sprzęt i jest audiofilem ;-) . ja słyszę różnicę między nagrywarką dvd a przyzwoitym kompaktem ;-) , natomiast nie słyszę różnicy między kablami ze srebra , miedzi czy czegoś tam innego o podobnej średnicy . za cienki jestem ;-) . i nie kocham winyli bo trzeszczą ;-) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Osobiście nie uznaję lamp :)

Sorry, że tak wbiję w temat, ale z tego co mnie kiedyś uczono wnioskuję, że jednak lampy dają mega efekt - pomijam oczywiście straty cieplne itp. - w końcu jaką tolerancję ma ludzkie ucho???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

efekt optyczny jest zajebisty ;-) , efekt odsłuchowy to już niestety zależy od tego do czego to jest podłączone , czy słuchający jest po lekturze forów czy przed ;-) , i czy odróżnia dobrą muzę od złej ;-) . szczerze to ja nie słyszę różnicy jak mam te lampki włączone i wyłaczone ;-) , natomiast moje mieszkanie ma 54 metry kwadratowe i brak "pokoju męskiego" co skutkuje tym że mam jeden klocek do wszystkiego . nie słyszałem o lampowym amplitunerze do którego można podpiąć wszystkie sprzęty i zrobi z tego "kino domowe" . ale może się myle ... . poza tym małżonka pracuje w domu i używa yamahy całodziennie ;-) , czyli ruskie lampy nie dały by rady ;-) ...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie mówię tu o lampach jako ampli.... c zymś tam.

Ale sam wzmacniacz lampowy - jako wzmacniacz - podobno bije półprzewodniki na głowę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bije w czym ? w wyglądzie na pewno :-D . reszta to subiektywne odczucia słuchowe wkręconego użytkownika ;-) . mnie nie przekonały i nie mówimy o moich tylko tego mojego kolegi ... . poza tym to trzeba odkurzać :-D

mam pomysła - podłącz sobie dobrej klasy deck starej daty / np clarion 9375 / do jakiegoś przyzwoitego wzmacniacza car-audio , to wszystko można kupić za psie pieniążki w idealnym stanie na olx , i posłuchaj . można się zdziwić jak to potrafi zrobić robotę ...

Edytowane przez mario2007
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sorry, że tak wbiję w temat, ale z tego co mnie kiedyś uczono wnioskuję, że jednak lampy dają mega efekt - pomijam oczywiście straty cieplne itp. - w końcu jaką tolerancję ma ludzkie ucho???

Lampy dają cieplejsze brzmienie, rzecz w zniekształceniach skrośnych.

Faktem jest, że na nawiedzonych pedofilach a właściwie ich głupocie można robić kolosalne pieniądze. Skrajnym przykładem są pozłacane kable cyfrowe, pedofilskie bezpieczniki i tego typu pierdoły. :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze, że nie mam pozłacanych kabli, bo wyszłoby na to, że jestem pedofilem.

MT - czasami Twój humor mnie przeraża.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie czaje Waszej retoryki, serio.

No chyba nie czaisz Trotera :-D - ja też nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nieeeee, nie czaje takiego jechania po tych co słyszą różnicę. To że ktos jej nie słyszy to nie znaczy ze ona nie istnieje, a jeśli ten co słyszy ma kaprys i środki żeby sobie kupic złote kable to dlaczego mu tego zabraniać? Mario, motkiem za ile $$$ latasz? Bóg Cię opuścił? Po co? Jak "oni" to pedofile, to może Wy to nie turyści tylko onanisci? Sprzetowi... :D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo zawsze gdzieś przebiega subtelna granica między rzeczywistością i wiedzą a robieniem nawiedzonego w kondona. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×