Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

dzisiaj widzialem pod firmą niezły patent na zrobienie sobie bagażniczka na topie kufra centralnego plastikowego (i nie tylko).

Koleś przymocował do wieka kufra na suzuki dl 650 solidne 2 uchwyty (klamki) meblowe z ikei ;) (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80138763/)

cos takiego:

lansa-uchwyt__81928_PE207208_S4.JPG

Niestety nie zrobilem fotki, ale patent niezly.

Całość była omotana jakimiś gumami, paskami, widać że patent jest w użyciu.

Pod stopki oczywiście założone były spore podkładki, żeby jakoś rozłożyć siły.

Nie jestem pewien jaka jest wytrzymałość takiej kombinacji, ale mam takie klamki w kuchni i wydają się solidne ;)

M

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

DL dużo zniesie, tylko ciekawe czy po takim zabiegu spalanie jeszcze mu spadnie :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobry pomysł tani i prosty. Sam musze cos wymyślić na nastepny sezon bo mam tylko mały kufer centralny i ewentualnie tankbaga a we dwie osoby raczej sie do tego nie spakuje ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MarekP - człowieku, no co ty? Jakiś złom z ikei montować do BMW?! Zaraz tu nasze forumowe snoby Cię zeżreją za taką proponowaną profanację... :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomysł ogólnie fajny, ale ładowanie bagażu coraz wyżej daje się odczuć w czasie jazdy. Opór powietrza rośnie odczuwalnie i środek ciężkości idzie do góry. Mi mata samopompująca na kufrze dawała się lekko we znaki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
MarekP - człowieku, no co ty? Jakiś złom z ikei montować do BMW?! Zaraz tu nasze forumowe snoby Cię zeżreją za taką proponowaną profanację... :-D

Myślę, że już nie ma co snobowac, mój motocykl ma 13 lat i powoli wychodzi już z katalogów Wunderlicha i Touratecha... :)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×