Skocz do zawartości
czeczuga

Urządzenie wielofunkcyjne- jakie ?

Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu drukarki - urządzenia wielofunkcyjnego w cenie do 230 zł (budżet nieprzekraczalny). Użytkowanie domowe, raczej rzadko, ważne aby było wi-fi. Znalazłem takie modele drukarek HP photosmart : 5510,5520,5524,6510 i 7510. 7510 chyba odpuszczę, niepotrzebny mi fax no i spory gabaryt. Najbardziej skłaniam się do 6510. Co wy na to ? Jakieś opinie nt tych lub innych drukarek ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mamy brothera rewelacyjnie tani w eksploatacji i wystarczajacy do domowego uzytku. Atramentowy. Jak chcesz to podam wiecej szczegolow jak wrocimy do domu.

Generalnie atrament starcza na 2300 (kazdy kolor) kopii a czarny cos kolo 4000 kopii i kosztuje ... 35 pln oryginal

Wysłane z iKropka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uważaj bo inne drukarki są tylko pozornie tańsze. Kupisz do nich tusze i zaraz się wyleczysz. Najtańsze drukarki mają zamiast prawdziwego tuszu tzw. startery czyli tusze o zmniejszonej pojemności. Tusze te często również wysychają kiedy drukarka nie jest używana i są do wyrzucenia przed czasem. Komplet nowych kosztuje zazwyczaj więcej lub tyle samo co nowa drukarka - taki chwyt marketingowy.

Brothera 105 mamy sprawdzonego bojem i możemy śmiało polecić, dodatkowo ma AirPrint więc jest mi obojętne gdzie ta drukarka w chacie stoi. Komplet tuszy do niej to jakieś śmieszne grosze a wydajność nieporównywalna z niczym. Jeśli nie zależy Ci na kolorze to może lepiej kupić jakiegoś taniutkiego lasera?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

do hp 6510 tusze też są tanie (od 6 zł zamienniki ) i też ma AirPrint. Lasery kolorowe niestety nie są taniutkie, koszt od 600 zł w górę. Zależy mi też na drukowaniu zdjęć, więc monochromatyczne odpadają

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podjedź sobie do sklepu Hart koło galerii Turzyn. Powiedź czego oczekujesz, a sprzedawcy na pewno coś ci doradzą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

. Jeśli nie zależy Ci na kolorze to może lepiej kupić jakiegoś taniutkiego lasera?

Lasery kolorowe niestety nietaniutkie ....

Najważniejsze, że się rozumiecie .. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie widzę problemu. ;-)

Za to ja mam.

Mam HP i tusze nie są tanie, a te tanie nie zawsze działają ... , a drukować czasem chcę ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za to ja mam.

Mam HP i tusze nie są tanie, a te tanie nie zawsze działają ... , a drukować czasem chcę ;)

Problemem drukarek atramentowych są niestety te wredne tusze. Albo tanie i gównianie lub w ogóle nie drukują, albo drogie i w zasadzie drukują ale potrafią wysychać przy braku użytkowania.

Laser jest tu jakościowo, prędkościowo i wydajnościowo nie do pobicia. Ale jednorazowa cena kolorowego potrafi zabić i dla domowych zastosowań nie ma kompletnie sensu. Jedynie laser czarnobiały ma olbrzymi sens bo może być praktycznie nie do zajechania.

Temat zamienników ćwiczyłem na wielu drukarkach plujkach i laserach i generalnie g... z tego wychodzi. Ostatniego zajefajnego lecz już leciwego lasera HP (za ponad 2 tysie) pozbyliśmy się jak trzeba było dokupić tonery za około 2 tysie komplet. Patrząc na to ile drukarka jechała na poprzednich doszliśmy do wniosku, że może nie dożyć tylu lat jadąc na nowych więc nie mam sensu już ładować kasy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najtańsze tusze oryginalne ma lexmak, ale akurat tej firmy nie chcę. Brother jest nieznacznie tańszy od HP. Najdroższe ma chyba Epson. Myślę oczywiście o oryginałach do urządzeń wielofunkcyjnych z wi-fi w cenie drukarki do ok 400 zł. HP 6510 kosztuje 150 zl, porównywalny Brother 350. Zakładając wymianę tuszy dwa razy w roku przewaga Brothera w kosztach ekspl. I kosztach zakupu zanika

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I kupowałem od tej firmy co powyżej. Zależało mi na najmniejszym urządzeniu tego typu, cena też oczywiście wchodziła w grę. Wprawdzie jest to drukarka poekspozycyjna, ale dają rok gwarancji i to co dostałem było jak nówka. Jedyny mankament, to to, że szlak trafił czarny kartridż ( niby tam jakiś samoresetujący ) , ale po zakupie nowego działa bez zarzutu, jakość wydruku też jest ok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najtańsze tusze oryginalne ma lexmak, ale akurat tej firmy nie chcę. Brother jest nieznacznie tańszy od HP. Najdroższe ma chyba Epson. Myślę oczywiście o oryginałach do urządzeń wielofunkcyjnych z wi-fi w cenie drukarki do ok 400 zł. HP 6510 kosztuje 150 zl, porównywalny Brother 350. Zakładając wymianę tuszy dwa razy w roku przewaga Brothera w kosztach ekspl. I kosztach zakupu zanika

Zwróć uwagę na ile stron dany tusz wystarcza. Tusz do HP 6510 czarny wystarcza do 250 stron i kosztuje 48,90 PLN. Tusz do Brothera DCP-J 105 czarny wystarcza na 2400 stron i kosztuje niecałe 40 PLN. Mowa o oryginalnych tuszach bo reszta to badziewie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czeczuga, kilka tygodni temu przerabiałem temat zarówno w domu jak i w pracy. Wprawdzie przekracza nieznacznie Twój budżet, ale zastanów się nad tym. Nie jestem ani informatykiem, ani fotografikiem, tej lini (pixma) produkty użytkuję od kilku lat, i jestem pod wrażeniem zarówno bezawaryjności jak i wydajności. Może Ci podpasuje do Woich potrzeb:

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/urzadzenie-wielofunkcyjne-canon-pixma-mg3650-czarny-2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja używam Brothera DCP-J5520W, mieści się w budżecie i eksploatacja taniutka. Tusze długo działają (zamienniki), tanie i nie wysychają, no i ma Wi-fi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje potrzeby drukowania: wydruki rzadkie, czyli ok. 5 kartek tygodniowo. Urządzenie wielofunkcyjne - potrzebny skaner. W miarę tania jeśli chodzi o tusze. Wydruki kolorowe i monochromatyczne (syn drukuje do szkoły coś tam i czasem jskieś zdjęcia) także laser bez koloru odpada. Musi być wi-fi czyli możliwość druku z każdego urządzenia w domu - mam 3 laptopy i 3 telefony + komp. stacjonarny. Wyswietlacz aby drukować bezpośrednio z karty pamięci, slot do karty pamięci oraz port usb. W miarę mała, bo ilość miejsca na półce ograniczona. Budżet zwiększę do 300 zł, chyba że poczekam do stycznia, wtedy może ceny trochę spadną i będę miał ok 400 zł. Jeśli można to chwalcie się swoimi sprzętami. Dziękuję za podpowiedzi,może innym forumowiczom też się przyda taka wiedza

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...mam 3 laptopy i 3 telefony + komp. stacjonarny...

Sorry nie mogłem... :-D

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale o co kaman?

Oto jest pytanie..... Do póki nie załapiesz czym jest www.f650gs - nie zrozumiesz ... ;) Takie rzeczy tłumaczymy tylko na zlotach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oto jest pytanie..... Do póki nie załapiesz czym jest www.f650gs - nie zrozumiesz ... ;) Takie rzeczy tłumaczymy tylko na zlotach.

to za dwie wieże :-D

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×