Skocz do zawartości

Recommended Posts

Właśnie dlatego na forum motocyklowym lepiej nie wchodzić w politykę. Każdy ma swoje poglądy, lub ich nie ma, albo zachowuje je tylko dla siebie itd. Wybór zazwyczaj jest taki, ze odstawiamy politykę i religię (może jeszcze kilka delikatnych tematów) i bawimy się razem na forum, albo zamykamy w atmosferze miniskandalu kolejne wątki, aż do ostatniego.

O tematach zakazanych można pogadać w terenie.

SAM_3748.jpg

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wątek przeniesiony tu.

Edytowane przez KaeS
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wcześniej, nim zacząłem wrzucać tu te artykuły zapytałem mili, czy nie ma nic przeciwko temu abym czasem coś tu zamieścił. Mila z pełną aprobatą podszedł do tematu, chcąc aby ów wątek stał się prawdziwie białoruskim. Sam link do forum SSC, a tym bardziej wątku o relacjach polsko-białoruskich nie wystarczy, każdy kto tam chciałby zaglądnąć musi wpierw założyć konto, co wielu by nie zrobiło, dlatego umieszczam tu całe tłumaczenia. A tak na marginesie, że się tak zapytam: - Ile na tym forum jest osobistych relacji forumowiczów f650gs.pl z wyprawy po Białorusi, że przeszkadzać mają te artykuły? Nawet Ty (myślę, że nadal mający obywatelstwo i w szufladzie paszport RB) tu nic nie zamieszczasz, a przecież mógłbyś sporo wnieść ciekawych osobistych relacji. A może chodzi głównie o to, że nie zawsze umieszczane są tu same pochwały na temat kraju, gdzie się urodziłeś, do których tak przyzwyczaja swoich podwładnych wieczny prezydent Alaksandr Grigoriewicz?

KaeS,

Ja dzielę te rzeczy. Tak po krótce ci wytłumaczę, ponieważ wydaje mi się, że nie zrozumiałeś mnie.

Czytanie relacji z podróży motocyklowych i czytanie artykułów prasowych, to dla mnie dwie różne rzeczy nawet jak dotyczą jednego Państwa.

Ja czytam relacje, ponieważ lubię. To jest świetny sposób na chwilę relaksu. Relacje zabierają mnie w podróż razem z osobą, która je piszę i pozwalają oderwać się od problemów dnia codziennego. Relacje pomagają mózgowi trochę odpocząć. Często też inspirują do nowych działań. To jest mega pozytywny dział. U mnie właśnie od czytania relacji zaczęła się przygoda z motocyklem.

Natomiast czytanie artykułów daje coś zupełnie innego i wolę to robić w innym miejscu i czasie. Czytanie artykułów nie jest oderwaniem się od rzeczywistości tylko ponownym zassaniem do niej. Treści tam zawarte mają inna wartość i służą innym celom niż treści w naszych relacjach. Są trudniejsze w przyswajaniu i trawieniu, zmuszają do głębszego myślenia. Raczej ciężko jest przy nich odpocząć psychicznie. Prawie zawsze zahaczają o politykę.

Łącząc dwie powyższe rzeczy po prostu zabierasz przyjemność odpoczynku przy ciekawej lekturze, ponieważ niejako "zmuszasz" też czytać treści bardziej angażujące. W wątku tworzy się bigos informacyjny, który nie zawsze jest strawny, szczególnie dla tych co chcą i lubią czytać tylko relacje.

Dlatego proponuje te dwie rzeczy rozdzielić. Można stworzyć osobny wątek np. "Artykuły z prasy białoruskiej", "Wszystko o Białorusi" lub coś w tym stylu. Każdy będzie wiedział co tam jest i jeżeli będzie miał ochotę, to będzie zaglądał i czytał. Będzie to twój autorski wątek. Wątek o relacjach zostawiłbym na treści związane z relacjami.

Mam kilka zdjęć z Białorusi i napewno je jakoś wrzucę jak znajdę chwilę.

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×