Skocz do zawartości
Robi

Żarówki w motkach. Testy, propozycje, doświadczenia itp..

Recommended Posts

Damskie maja dwa światła :)

Wysłane z garażu

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja dalej uważam że bmw ma słabe światła niezależnie od żarówki ;-)

Doodek. Właśnie dlatego założyłem dodatkowe światła LED sprzężone ze światłami mijania i drogowymi. I od dwóch miesięcy nie mam problemu z zajeżdżaniem mi drogi przez puszkarzy na czarnym. A przy wyjeździe z terenu - głównej lampy nawet nie chce mi się czyścić z błota - wystarczy mi jak wyczyszczę dodatkowe LEDy :-) Osobna sprawa brak homologacji - ale coś za coś. Wolę zapłacić mandat za jej brak - niż wylądować w szpitalu - za "nobo nie widziałem/-am" Jak do tej pory - mijałem kilkakrotnie patrole susząco-kontrolujące - i nawet mnie nie zatrzymywali, mimo iż jechałem na "bezhomologacyjnych" lampach :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... dlatego założyłem dodatkowe światła LED

A jakie ? , bo myślę o założeniu dodatkowych ledów

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Enduro-Tech. Wiem, wiem - cholernie drogie - ale mogę je przerzucić do innego moto - jak moje mi przyjdzie kiedyś sprzedać :-) A w porównaniu z oryginalnymi ksenonami BMW - wg. mnie nie porównywalnie lepsze przy takiej samej cenie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja za dużo jeżdżę po cywilizowanych krajach typu Austria i Szwajcaria więc muszę w homologowane zainwestować :-(

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cały wątek jest o LEDach. O tu http://f650gs.pl/top...eny-do-f650-gs/

Widziałem, widziałem, ale więcej tam teorii i linków do różnych jakiś tam tego niż konkretnych opinii o używanym dodatkowym oświetleniu, a o to mi chodzi.

Enduro-Tech. Wiem, wiem - cholernie drogie - ale mogę je przerzucić do innego moto - jak moje mi przyjdzie kiedyś sprzedać :-) A w porównaniu z oryginalnymi ksenonami BMW - wg. mnie nie porównywalnie lepsze przy takiej samej cenie.

Ale za to klawe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma jak soczewka na xenonie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to skoro tak już tu zaczęliście pisać również o dodatkowym oświetleniu to co uważacie o tych reflektorach?

https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/akcesoria-samochodowe/oswietlenie-pojazdu/oswietlenie-robocze/reflektor-roboczy-led-602180/

A może ktoś na forum już je ma i może napisać coś więcej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to skoro tak już tu zaczęliście pisać również o dodatkowym oświetleniu to co uważacie o tych reflektorach?

https://www.jula.pl/...czy-led-602180/

A może ktoś na forum już je ma i może napisać coś więcej?

Pytaj w temacie do tego przeznaczonym, poza tym wart tyle co podali, albo mniej, coś tam zaświeci ale szału na pewno nie będzie, zależy do czego ma Ci służyć, jeśli do dodatkowego oświetlenia to lipa, chyba że chcesz żeby Ciebie widzieli na drodze i wqrwiali się że ich oślepiasz to powinien wystarczyć :-P sprzedam Ci taki sam (w sensie parametrów) może być za 65 zł plus k.w. ;-)

EDIT: opinia jednego z klientów: "Ten reflektor ma 375 lm nie 800 , specjalnie po niego pojechalem i nie kupilem, produkt powinien byc przeceniony i to mocno bo 375 lm to zadna rewelacja."

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to skoro tak już tu zaczęliście pisać również o dodatkowym oświetleniu to co uważacie o tych reflektorach?

https://www.jula.pl/...czy-led-602180/

A może ktoś na forum już je ma i może napisać coś więcej?

339 lumenów - to nadaje się bardziej do ozdobienia choinki niż do oświetlenia drogi. Mam 2 x 1500 lm i jest ok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aha no to już chyba wszystko o nich wiem ;-) Dzieki za rady

A jakie inne reflektory tego typu możecie polecic raczej z niższej półki cenowej bo na givi lub kappa mnie niestety niestac?

Chodzi mi głównie o to żeby w razie potrzeby gby np jade w nocy przez las włączyc je zeby mieć lepszą widocznosć

Edytowane przez 9szymon6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tu są chyba dwie kwestie. Jedna to poprawienie swojej widzialności na drodze, co można osiągnąć stosunkowo łatwo i niedrogo. Druga, to konkretne doświetlenie drogi przed sobą. To drugie akurat, z tego co większość pisze jest trudniejsze do osiągnięcia i kosztuje sporo. Ja uwierzyłem kolegom, oraz niezależnym danym technicznym z internetu i nie inwestuję w byle jakie światełka, a na drogie szkoda mi kasy. Na szczęście lampa w poliftowym gs-ie świeci całkiem dobrze, a nightbreakery też robią swoje. Konkluzja jest taka, albo drogie, najlepiej homologowane lampki, albo dobra, markowa żarówka (albo jedno i drugie). Nie ma drogi na skróty, a opisy sprzedawców "cudownych" żarówek z Chin są zazwyczaj kłamstwem, a najwyżej zmanipulowaną półprawdą.

Aha no to już chyba wszystko o nich wiem ;-) Dzieki za rady

A jakie inne reflektory tego typu możecie polecic raczej z niższej półki cenowej bo na givi lub kappa mnie niestety niestac?

Chodzi mi głównie o to żeby w razie potrzeby gby np jade w nocy przez las włączyc je zeby mieć lepszą widocznosć

Przypomniało mi się jeszcze w sprawie lampy do lasu. U forumowego kolegi w warsztacie widziałem motek (KTM LC4) z dużą diodową lampą (takim szperaczem) przykręconą do kierownicy. Nawet jakoś to wyglądało, a na pewno działało ekstra.

Coś w tym stylu mniej więcej.

truckled-lampa-led-eliptyczna-cree-36w.jpg

Edytowane przez JacekJ
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja do tego celu mam założone Hella pmglowe ok 400 zeta i dają radę

Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to chyba jeszcze trochę uskładam kasy i kupie sobie jakieś porządne firmówki bo widzę ze w tym przypadku równiez nie ma się co bawić w tanie podróby. No i przede wszystkim wymiana żarówek ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JA na próbę mam założone żarówki bosch w moim samochodzie. Dużo lepiej świecą. Jest bezpieczniej zwłaszcza przy wilgotnym asfalcie. Tak, że do motka na bank też włożę.

Edytowane przez alien19999

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JA na próbę mam założone żarówki bosch w moim samochodzie. Dużo lepiej świecą. Jest bezpieczniej zwłaszcza przy wilgotnym asfalcie. Tak, że do motka na bank też włożę.

alien ale od czego one lepiej świecą ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te boscha GIGALIGHT Plus 120 lepiej świecą od zwykłych, które miałem.

Wysłane z mojego LIVE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aha no to już chyba wszystko o nich wiem ;-) Dzieki za rady

A jakie inne reflektory tego typu możecie polecic raczej z niższej półki cenowej bo na givi lub kappa mnie niestety niestac?

Chodzi mi głównie o to żeby w razie potrzeby gby np jade w nocy przez las włączyc je zeby mieć lepszą widocznosć

Ja mam Supermini z 4XLED

http://shop.4xled.com/pl/p/Supermini/124

Tańszą opcją jest chińszczyzna z AliExpress

http://www.aliexpress.com/item/1PC-Moto-LED-Work-Spot-Light-30W-3000-Lumen-4-Cree-XML-T6-4T6-LED-Motorcycle/1272504517.html

Czytałem trochę o nich jak szukałem czegoś dla siebie. Sporo ludków z FAT to kupiło i są podobno zadowoleni. Mocno świecą ale pewnie gorzej z trwałością.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nightbreakery u mnie świecą lepiej, choć nadal rumuńskich psów nie wyłapują zawczasu. Może gały trzeba podregulować.

JA na próbę mam założone żarówki bosch w moim samochodzie. Dużo lepiej świecą. Jest bezpieczniej zwłaszcza przy wilgotnym asfalcie. Tak, że do motka na bank też włożę.

Lepszą przyczepność dają?

Edytowane przez Mister
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×