Skocz do zawartości
Neno

[S] Namiot Fjord Nansen Tordis I

Recommended Posts

Namiot używany ok 1,5 roku, brak paragonu więc gwarancja już nie biegnie ;(

Stan: bdb (nic nie porwane, zamki sprawne, siatka cała, być może na podłodze znajda się ze 2 dziurki wielkości malutkiego kamyka - jeśli to istotne mogę sprawdzić przed wysyłką).

Modyfikacje: dodałem podwieszoną dużą półkę na rzeczy typu komórka, portfel, czołówka itp drobne przedmioty. Wycięta jest też z mocniejszego materiału dodatkowa podłoga - nie zawsze jej używałem. Skompresowałem worek (jest przedarty na 1/3 długości szwu - można zszyć). Do worka po skompresowaniu go nie mieści się już dodatkowa podłoga.

Sam namiot jest rewelacyjny, mały i lekki po spakowaniu a po rozłożeniu na tyle przestronny, że spokojnie można się w nim przebrać, usiąść itp. itd.

raczej dla osób do 185cm, wyżsi moga poczuć dyskomfort choć namiot sam w sobie jest sporo dłuższy (ma chyba 205cm długości).

Nowy: 750zł

Moja, używana, zmodyfikowana wersja: 450zł z wysyłką (paczkomat).

O jakości namiotu świadczy fakt, iż używany przez ok 200 nocy nadal wygląda świetnie. Wróży to kilka sezonów współpracy.

Zalety:

- mały po spakowaniu

- lekki (1,9kg)

- dwupowłokowy

- szybkość rozkładania i składania (jeden maszt)

- mimo niewielkich rozmiarów komfort snu i bytu nieporównywalnie większy od typowej trumny

- w 100% wodoszczelny

- bdb wentylacja (cała konstrukcja wewnętrzna z siatki) która można podnieść poprzez podniesienie jednego lub obu boków "do góry".

- konstrukcja samonośna

Wady:

- podatny na huraganowe podmuchy wiatru

- nieprzydatny w warunkach zimowych

- Jak ktoś wozi dużo bagażu to będzie miał problem ze zmieszczeniem go w przedsionkach (ja do tego celu używałem tylko jednego, drugi robił za magazyn na obuwie)

n3vRgD.jpg

3rYTht.jpg

TTfjVT.jpg

KejPdN.jpg

loOTNn.jpg

Wymiary:

http://www.outdoorzy...ot-tordis-i.jpg

Powód sprzedaży: Św. Mikołaj przyniósł coś jeszcze lżejszego ;)

EDIT: tych nocy to faktycznie może ze 100 było, zapomniałem, że sypiałem tez w innych moich namiotach przez te 18m-cy

Edytowane przez Neno

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×