Skocz do zawartości
Pawel

BMW R1200GS vs Africa Twin vs Super Tenere

Recommended Posts

Ciekawe jak ten z lewej wygląda z przodu, podobno ma cycki :)

Ten po lewej ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi się ta środkowa dupa najbardziej podoba. Ale możecie mieć oczywiście inne gusta ....

comparatif-africa-GS-Super-T-12-500x375.jpgthree-asses-little-group-having-fun-6393725.jpg

Się nie dziwię, to też napisałem, ona się nie może nie podobać, no chyba że ktoś jest ślepy, albo gej (bez urazy). Poza tym, ta w środku jest ruda, a ruda jak wiadomo to nie kolor włosów - to charakter :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie no, ta Afryka zdecydowanie fajnie wygląda, nie wiem jak jeździ, ale pewnie też nie najgorzej, a z tym DCT to już przegięcie, taki skuter trochę... :-) no ale dzięki odpowiedniemu PRowi ma +10 do swojej zajebistości :-P

Nie kupiłbym - to oczywiste - nie moja religia, ale pojeździć bym pojeździł i sprawdził ile ta ona jest warta w tym "terenie" jak to na obrazkach widać.

Nie tyczy to się tylko Afryki, ale zawsze zastanawiałem się jak wyglądają te motocykle jak już wylądują :-D

12391408_10208444233213184_7481240321098513758_n.jpg

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ktoś tym jeździł w terenie? Czy każdy narzeka na nieznane?

- Idziemy na dupy do tej nowej knajpy?

- Eeeee, nieeee, będą same brzydkie, a reszta zajęta...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przypomnę, że jak firma BMW wsadziła ABS do motocykla to wszyscy pukali się po łbach i wybrzydzali ile wlezie. Teraz ABS, kontrola trakcji i pierdylion innych wynalazków staje się standardem.

DCT jest nieuniknione. To tylko kwestia czasu i przyzwyczajenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Luz, kolejny DL będzie miał pierdylion nowych rzeczy ale silnik dalej będzie '99.

Powiesz pewnie po co poprawiać dobre, jasne, Poloneza Caro też tlukli do końca lat '90 z silnikiem z '65 mówąc że.to cud-miod i orzeszki :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Silnik DL'a został w międzyczasie nieco przekonstruowany.

Polonez Caro powiadasz? Znów cię sprzedawca oszukał. :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przypomnę, że jak firma BMW wsadziła ABS do motocykla to wszyscy pukali się po łbach i wybrzydzali ile wlezie. Teraz ABS, kontrola trakcji i pierdylion innych wynalazków staje się standardem.

DCT jest nieuniknione. To tylko kwestia czasu i przyzwyczajenia.

Ktoś kiedyś narzekał na ABS albo kontrolę trakcji, chyba coś mi umknęło?

Zresztą w porządnym motocyklu obie te rzeczy można wyłączyć, się jarają w tym filmikach jaka to Africa nowoczesna, rewolucyjna i skomputeryzowana, niby co, że wsadzili skrzynię biegów od skutera i dali jej fajną nazwę? cała reszta wszędzie już jest.

Jak dla mnie, jeżeli chodzi o rewolucyjność i systemy to wszyscy są daleko za BMW, które wyraźnie odstaje od całej reszty.

Nieuniknione... jeśli już to Gear shift assist, ale tu jak mam ochotę to mogę tradycyjnie ze sprzęgłem, DCT chyba nie da się wyłączyć?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to nie jest skrzynie ze skutera , tylko odpowiednik skrzyni DSG w motocyklu . to nie jest przekładnia bezstopniowa , nie mylmy pojęć . jeździłem hondą z DCT i powiem że to genialne rozwiązanie na szosę . terenu tym nie próbowałem bo vfr800x się do tego nie nadaje , ale szutry nie robią żadnego wrażenia na tej skrzyni . ja wiem że ortodoksyjni zawsze kupia z manualem , honda też wie - można kupić z normalną skrzynią , jest taniej i nie trzeba wtedy opowiadać że sie nie kupi bo to skuter . to tak trochę jak z automatem w samochodzie :

- nie kupię bo to do dupy , wolno działa , psuje się , nie mozna zmieniać biegów a ja to kocham ....

- jeździłeś ?

- nie , kolega jeździł :-D

i tak dalej .... . jak jest moc to dla mnie nie ma znaczenia jaka to skrzynia - słaby paździerz nie jedzie również w manualu .

zapomniałem - do wersji z dct można dokupić wajchę do zmiany biegów nogą jak ktoś ma ochotę , wtedy można w automacie , manualu z kierownicy albo nóżką - jak komu wygodnie .

Edytowane przez mario2007
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×