Skocz do zawartości
gilby

motocykl na co dzień, ale enduro - czyli z cyklu, co kupić

Recommended Posts

Może, do strzyżenia trawnika zębami aż się będzie z dupy kurzyło.

Edytowane przez Moto Troter
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie miałem też nigdy rwy kulszowej, ale mogę chyba mieć jakąś opinię na jej temat?

myśle ze na temat rwy kulszowej też nie powinieneś się wypowiadać :-)

ja przynajmniej znam kogoś kto miał rwe :-)

Trampek rządzi !

to na forum trampka

Edytowane przez stanik1983

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to na forum trampka

Jestem. I se będę tu. I mam Trampka i nie kupię nigdy beemwu :P

wytapatalkowano

Edytowane przez zaczekaj
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nikt nie jest doskonały :) Akceptujemy Cię mimo wad ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem. I se będę tu. I mam Trampka i nie kupię nigdy beemwu :P

wytapatalkowano

nigdy nie mów nigdy!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nigdy nie mów nigdy!

Niby tak.To nie zamierzam kupować beemwu. Wolę Japonię.

wytapatalkowano

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem. I se będę tu. I mam Trampka i nie kupię nigdy beemwu :P

Ja też nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie dziwi Was, że najfajniejsze motocykle robię państwa faszystowskie? (Paweł Ty się nie liczysz :-D )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie dziwi Was, że najfajniejsze motocykle robię państwa faszystowskie? (Paweł Ty się nie liczysz :-D )

Mnie dziwi takie zaszufladkowanie. Co to jest najfajniejszy motocykl? Jaki? Dla kogo? Dla jednych ten najfajniejszy to wielki czoper, dla innych goldas ze zmywarką, kinem i coś tam ..., a dla kogoś innego mały lekki 2suw. Wszystko zależy od punktu widzenia, odniesienia, upodobań, gustu, przypadku, zasobności finansowej, ograniczeń zdrowotnych ...

Można zrozumieć, że dla kogoś najlepszym motocyklem jest BMW, dla innego DL, dla kogoś ... , ale mówienie, że "ten" jest zły wielkie uproszczenie. No dobra ... bo się rozpiszę i nie pójdę spać :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najfajniejsze to takie, które się większości podobają i jakie w większości jeżdżą, a robią je Japończycy, Włosi i Niemcy. Przypadek?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najfajniejsze to takie, które się większości podobają i jakie w większości jeżdżą, a robią je Japończycy, Włosi i Niemcy. Przypadek?

Przypadek? - masowość, dostępność, ilość produkcji, markowość, moda .... , ale z tym, że są najfajniejsze dla wszystkich nie mogę się zgodzić.

Dla jednego najfajniejszy to ten którego wyprodukowano najwięcej w historii, a dla drugiego żółto niebieski coś tam DL ;)

Dla jednego najfajniejszy jest Sokół, WFM'ka czy Osa, a dla drugiego te co dopiero są na deskach kreślarskich w fabryce.

To podobnie jak ze zużyciem paliwa. Anglicy pytają: ile pali samochód prowadzony przez ciebie? Bo oczywistym jest, że samochód będzie różnił się spalaniem od innego tej samej marki jak kierownik ma zupełnie inne upodobania jezdne.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie dziwi Was, że najfajniejsze motocykle robię państwa faszystowskie? (Paweł Ty się nie liczysz :-D )

Teraz dziwię się sobie, że Ci odpisuję :D

Weźmy dla przykładu monetę, jest na niej reszka i orzeł, pozornie różne rzeczy, inne, jednak stanowiące całość, widziałeś kiedyś orzełka bez resztki lub reszkę bez orzełka? Nie mogą występować oddzielnie nawzajem się definiują, tak samo jest z przodem i tyłem czy szczytem i doliną

Prawdziwych problemów dostarczamy sami sobie, gdy obieramy strony, to jest fajniejsze od tamtego, to lubię a to jest beee, nie dostrzegając, że wszystko jest tak samo ważne i tworzy całość.

Ludzie naprawdę uszczęśliwiają się najróżniejsze sposoby i to jest bardzo praktyczne, w przeciwieństwie do oceniania ich z naszej perspektywy czy porównywania się z nimi :/

naprawdę to napisałem, nie mogę się nadziwić :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najfajniejsze to takie, które się większości podobają i jakie w większości jeżdżą, a robią je Japończycy, Włosi i Niemcy. Przypadek?

Nie. Tak akurat się składa, że to kraje z wysoko rozwiniętym przemysłem lub tradycjami w budowie motocykli (motoryzacji w ogóle).

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Że tak powiem

Przejedz się Triumphem :-D

Kiedy tobie się przeje mistrzu ?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm

Może temat do zamknięcia ?

Zwariowałeś? Nie możemy nikogo dyskryminować... Jakby to wyglądało zamknąć temat na 5 stronie? JacekJ ma już w podobnym około 17ście i nie zapowiada się na to żeby szybko się zakończył.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za chwilę będzie o kolorach motocykli , który ładniejszy ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za chwilę będzie o kolorach motocykli , który ładniejszy ...

Dyskusja o kolorach jest bezcelowa, bo wiadomo, że najładniejszy jest czarny ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Do codziennego użytku?"

Teraz chciałbym kupić coś bardziej terenowego.

A po środku KTM690, X-ch, husqa TE610.

Motocyklem jeżdżę do pracy cały sezon - 20km dziennie, w weekendy jakieś wypady różnymi drogami. Czasem asfalt, czasem przez las. W 2015 byłem też w Albanii i mam nadzieje, że 2016 też przyniesie jakąś podróż.

Na razie, wydaje mi się, że najlepiej celować w środek. Czyli KTM690, X-ch, husqa TE610 – bo i do pracy podjadę i w enduro się trochę pobawię i na wycieczkę skoczę.

Lekkie enduraki kuszą – ale poza zabawą w enduro wydają się mało praktyczne. Wolne, niewygodne. Jeśli wiedział bym, że to mnie wciągnie… Ale nie wiem tego. Jak nie, to zostanę na co dzień z małym bzykiem.

Przeczytaj wstęp raz jeszcze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paweł, ale jeśli KTM to tylko ten nowy - 690

Niestety ten z południa został sprzedany a podobał mi się.

Jest ładna tenera w okolicach Lublina

http://otomoto.pl/oferta/yamaha-xt-xt660z-tenere-polski-salon-oryginal-bogato-wyposazona-pelen-serwis-ID6ygqft.html

I jeszcze ew wieśniak z Koluszek w miarę normalnej cenie - 13.4

http://allegro.pl/bmw-g-650-xcountry-i5958459899.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiedziałem w sumie jaki masz budżet a 640 wydał mi się ciekawy z racji stanu widocznego na zdjęciach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Budżet mam 20koła, ale może być więcej trochę albo mniej też może być, jakoś zagospodaruję resztę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×