Skocz do zawartości
Tadek

ABS i inne zagadnienia przy szukaniu moto

Recommended Posts

Witam, jak już wcześniej pisałem szukam właśnie motorka. Interesuje mnie jaki macie stosunek do ABSu, czy z góry odrzucać oferty bez ABS? Jasne, że w terenie przeszkadza, ale można wyłączyć, a na drodze chyba zwiększa bezpieczeństwo, czy się mylę?

Przy okazji spytam się też, czy podgrzewane manetki są przydatne?

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Grzane manetki oczywiście że są ważne. A co do ABS to nie wiem bo nie miałem jeszcze moto z tym systemem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam moto raptem kilka miesięcy i jest to mój pierwszy sprzęt więc nie mam porównania ale mam ABS, grzane manetki i handbary .

-manetki - myślę, że super sprawa - jeśli masz wątpliwości pogadaj z Szymanem - on do końca sezonu jeździł z jedną działającą, z drugą nie :D

- jeszcze handbary i masz kompletne wyposażenie dla rączek. Manetki grzeją oczywiście tylko od środka, a z wierzchu łapy masz osłonięte od bardziej lub zimnego wiatru przez handbary. Myślę, że nie zdrowe dla dłoni by było grzanie łap od środka, a z wierzchu przechładzanie ich,

- ABS - zdecydowanie tak - szczególnie kiedy jest to Twoje pierwsze moto. Cieszę się, że go mam i wiem, że jak kiedyś będę zmieniał motocykl to też będę chciał go mieć - pomimo tego, ze na przednim kole działanie jego odczułem chyba tylko raz (ale na tylnym to wieeeeele razy :o );)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ABS - TAK !!!

Grzane manetki ? po co....?

Po to żeby nie odapdły Ci łapy z zimna jak jedziesz w trasę ponad 100 km w połowie listopada ;) . Komfort jest jeszcze większy jak moto doposażone jest jeszcze w handbary.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ABS - na pewno tak, bardzo pomaga. szczególnie kiedy chcesz bezpiecznie dotrzeć z punktu A do B. A jak chcesz powalczyć z uślizgiem tylnego koła zawsze można wyłączyć. ;) Jeździłem dłużej bez i z ABS, i zauważyłem że włączony system więcej wybacza i jest bezpieczniejszy na co dzień.

grzane manetki - bardzo fajny gadżet, bardzo uprzyjemnia podróż gdy jest "zimniej", jednak pamiętaj, że przy temperaturze powietrza poniżej 10 stopni raczej mało daje :D (osobiste doświadczenia :o )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

abs-zdecydowanie tak (jeszcze lepiej jak możesz go wyłaczyć )

grzane manetki-zdecydowanie tak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ABS - na pewno tak, bardzo pomaga. szczególnie kiedy chcesz bezpiecznie dotrzeć z punktu A do B. A jak chcesz powalczyć z uślizgiem tylnego koła zawsze można wyłączyć. ;) Jeździłem dłużej bez i z ABS, i zauważyłem że włączony system więcej wybacza i jest bezpieczniejszy na co dzień.

grzane manetki - bardzo fajny gadżet, bardzo uprzyjemnia podróż gdy jest "zimniej", jednak pamiętaj, że przy temperaturze powietrza poniżej 10 stopni raczej mało daje :D (osobiste doświadczenia :o )

Coś masz chyba nie tak z manetkami. Jechałem jesienią prawie przy zerze mając grzanie na max. Musiałem zmnijszyć bo nie byłem w stanie długo tak jechać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tyle się napisałem... i mnie wylogowało... co za dziadostwo! :evil:

W skrócie.. lepiej ABS mieć jak nie mieć ;)

Ten film nie jest wyznacznikiem górowania ABS nad jego brakiem :? , bo kto świadomie hamując blokuje obydwa koła jak wie że ABS-u nie ma, wszystko skłania się ku odpowiedniej technice hamowania bez ABS, oczywiście droga hamowania w tych warunkach na ABS jest krótsza, to logiczne bo po to ten system jest! :D

Co do grzania manetek - trzeba je mieć! :twisted: I dla mnie robią wielką różnicę właśnie w temp poniżej 10 stopni C i nawet koło 0 stopni i poniżej, wiadomo że wtedy jedzie się w rękawicach, ale jeździłem bez grzanych manetek w okolicach 0 stopni i z grzanymi to różnica jest kolosalna :o

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Coś masz chyba nie tak z manetkami. Jechałem jesienią prawie przy zerze mając grzanie na max. Musiałem zmnijszyć bo nie byłem w stanie długo tak jechać.
I dla mnie robią wielką różnicę właśnie w temp poniżej 10 stopni C i nawet koło 0 stopni i poniżej, wiadomo że wtedy jedzie się w rękawicach, ale jeździłem bez grzanych manetek w okolicach 0 stopni i z grzanymi to różnica jest kolosalna ;)

Albo jestem jakiś zmarzluch albo na prawdę coś jest nie tak. Ja czuję, że owszem grzeją wnętrze dłoni jest wręcz gorące, ale z zewnątrz (mimo handbarów) owiewa je zimne powietrze i czuje przenikliwe zimno. Ale to może tylko moje subiektywne odczucie. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Albo jestem jakiś zmarzluch albo na prawdę coś jest nie tak

Jeśli jeździsz w rękawicach i ciągnie Ci po łapkach... to faktycznie jesteś zmarźluch albo jest coś nie tak, prawda jest taka że ja często korzystam tylko z pierwszego stopnia grzania, bo na drugim w ręce parzy! :roll:

W temp. poniżej 5 stopni zmieniam rękawice letnie na zimowe, wtedy nie marznę. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja wam powiem tak

miałem grzane manetki nie doceniałem teraz nie mam i żałuje stara prawda mówi że dobiero coś doceniamy jak to stracimy

wiec jak sa to ameryka jak nie ma to tez ameryka (zimniejsza) dopóki sprzet chodzi ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ABS -TAK Tylko warto nauczyć się jeżdzić bez niego. Bo to ważna umiejętność.Wiadomo technika pomaga.

Grzane manetki fajna rzecz zwłaszcza jak są idziałają ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Co to znaczy "bez możliwości rejestracji" ?

To znaczy, że nie możesz go zarejestrować czyt. nie możesz zgodnie z prawem poruszać się nim po drogach publicznych. Możesz go używać dowolnie na prywatnym terenie lub rozebrać i sprzedać na części ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo kradziony albo po dużym dzwonie przeznaczony do kasacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma do niego dowodu rejestracyjnego. Mógł być skradziony a potem odnaleziony i sprzedany przez bezpieczalnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×