Skocz do zawartości
kiziol23

[K] Gmole górne i dolne do Dakara 2001 r.

Recommended Posts

Czy ktoś posiada gmole Holana i byłby w stanie je udostępnić jako wzór dla arkadiusa?, chyba, że może ktoś jest z Białegostoku i mógłby udostępnić GSa do pomiarów i przymiarek?

Mam takie gmole i jak coś mógłbym dać na wymiar. Tylko, że ja te swoje na allegro kupiłem za jakieś 300zł. Nie wiem czy to dokładnie holana są. Ale wyglądają identycznie. Z tego co mi się przypomina to na starcie chyba musiałem je ogólnie troszeczkę poprawić (dokładnie już nie pamiętam). Ale na pewno był problem z lewą stroną (siedząc na nim) bo punkt montażowy idzie od wewnątrz ramy i tam akurat idzie przewód stalowy (chyba od abs-u) i trzeba było trochę podoginać w tym miejscu. Więc kwestia posiadania lub nie abs-u może mieć wpływ.

Ja za to potrzebowałbym dolnych o takich:

e77522a9c15dc21839305798f863186d.jpg

Więc jakby ktoś też chciał takie to można by ich więcej od razu zrobić.

Z tym, że nie zimuje motocykla w Białymstoku i dopiero za jakieś 2-3 tygodnie mam zamiar go wyjąć z formaliny :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@krzbur

Jakby byly do przymiarki Twoje to zapewne nie byloby trzeba doginac, a dolne tez z checia bym takie tez sobie zrobil jesli bylaby taka opcja. A kiedy to dla mnie bez roznicy moge je kupic teraz, moge za miesiac a nawet w kwietniu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czy ma lub miał ktoś na swoim GSie dolne gmole TT, o takie:

http://shop.touratechpolska.pl/engine-crashbars-for-bmw-f650gs-f650gs-dakar.html

i może o nich coś więcej powiedzieć?

Nie jestem przekonany czy taka cienka pojedyncza rurka faktycznie wnosi coś w ochronę moto?

Może ktoś zaznajomiony w temacie dokonać porównania VS np. te: dolne: https://lh3.googleusercontent.com/-04BbEXfastM/VPgY18MEoiI/AAAAAAAADds/aJU5YtyjKFs/w970-h730-no/gmole%2Bdakar.JPG

wizualnie ten dolny ''koszyk'' jest nawet spoko, jak jest z jego wagą?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te dolne to oryginały BMW (albo podróbki). Moim zdaniem, popartym doświadczeniem praktycznym są bardzo dobre i mocne, chronią silnik tak jak trzeba.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja kupiłem kiedyś na Allegro chyba, kosztowały 300zł. To plus górne i motek jest dobrze zabezpieczony, a przy okazji wygląda fajnie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ze stopką centralną w mojej Hondzi było dokładnie tak samo ;-). Droższa była z Heeda i wymagała wycięcia kawałka plastiku. Hondzi tańsza i pasowała bez żadnych zniszczeń w obudowie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

taki właśnie zestaw planowałem na początku - górne a`la Holan i dolne ''koszyk'' od BMW

co do górnych jestem raczej pewny, a dolne jeszcze rozważam 'koszyk' BMW VS rurka od TT

chętnie bym od kogoś usłyszał jak jest w tym porównaniu:

- z poziomem ochrony - dotychczas brak opinii o TT,

- z wagą?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Waga "koszyka" to może 3 kilo, nie więcej. Ochrona sprawdzona na kamieniach i przy szlifie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te bmw to może i fajnie wyglądają ale to dodatkowe kg i są upierdliwe przy wymianie oleju. Ja mam robione na wzór, nieoryginalne może z tymi od bmw jest lepiej. Wydaje mi się, że sama płyta pod silnik wystarczy.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zmieniam olej bez ściągania dolnych gmoli. A te boczne "ucha" uratowały mi silnik parę razy na kamieniach.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to może jednak ta ''rurka'' od TT by wystarczyła, skoro płyta chroni silnik od spodu - właśnie pytanie - czy chroni wystarczająco?

a skoro te "ucha" oryginalnych gmoli BMW zrobiły robotę, to może taką funkcję ochronną silnika od boku spełniłyby te gmole TT ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem od tego co robi ten pałąk to jest płyta. Ewentualnie można konkretniejszej płyty poszukać. Gdzieś czytałem, że ktoś się skarżył na mocowanie tej płyty ale mój był "szurnięty" na szutrze i na asfalcie też kawałeczek zdarzyło mu się podjechać na boku i płyta się trzyma. Ale wiadomo - wszystko działa świetnie do momentu aż przestanie. A te TT rurki mają tylko jedne zadanie - ochrona pokrywek od sprzęgła i prądnicy przed wystającymi kamieniami.

Kwestia tylko ile ten arkadius będzie chciał za wykonanie tych dolnych. W sumie dwa spawy i w 3 miejscach gięcie. Jak będzie chciał więcej niż 250zł to nie wiem czy jest sens. Pytanie jeszcze jaka jest twardość tych jego rurek.

Edytowane przez krzbur

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzięki Raby :) właśnie dzisiaj na nie trafiłem, zadzwoniłem i od razu zaklepałem,

czekałem jeszcze na dodatkowe zdjęcia, bo rano były tylko od ''wewnątrz'', nie była pokazana strona faktycznie narażona na uszkodzenia, ale widzę, że są już dodane i że wszystko z nimi ok. ponoć pierwotnie były srebrne/szare ale się porysowały, więc gość dał je do piaskowania i malowania na czarno.

Edytowane przez kiziol23

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czarne lepiej wyglądają, po pewnym czasie srebrny silnik też może zacząć Cię irytować ;-) :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mnie to ciekawi ja sie to pod silnikiem przykreca?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ta czesc co wychodzi dalej do tylu? Bo pod oslona alu nie ma sie to raczej jak trzymac

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ta czesc co wychodzi dalej do tylu? Bo pod oslona alu nie ma sie to raczej jak trzymac

Wymyślasz, wszystko pasuje tak jak trzeba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nic nie wymyslam, po prostu sie interesuje. To moze ktos wstawi fotke.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... na motocyklu gmoli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×