Skocz do zawartości
Dziku22

Podwyższenie Kierownicy

Recommended Posts

Witam

Z racji ze Wiosna coraz bliżej chodzi mi po głowie pytanko. Chciałbym zamontować w f650 r.1996 podwyższenie Kierownicy. Pytanie dotyczy tego czy jesli założe takie podwyższenie to będzie to kolidowało z aktualnym osprzętem zamontowanym na kierownicy??? ktoś poleci jakieś akcesoryjne podwyższenie? warto coś takiego robić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy warto? To zalezy od preferencji. Montuje się je w zasadzie wyłącznie do poprawienia pozycji przy dużej ilości jazdy "na stojąco". Czyli dużo jazdy w terenie. Niektórzy twierdzą że przy pozycji siedzącej też to wpływa na komfort. Tyczy się to chyba wyłącznie bardzo wysokich osób moim zdaniem.

Są podwyższenia różnej wysokości. Ktoś kto posiada Efke i montował musiał by się wypowiedzieć do jakiej wysokości fabryczna długość linek i przewodu hamulcowego wystarczy. Do Gsa Touratech ma np w ofercie albo sw-motech. Jest tego sporo w sieci. Do Efki nie mam pojęcia kto robi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

. Do Efki nie mam pojęcia kto robi.

Olekmotocykle miał w ofercie.

http://sklep.olekmotocykle.pl/pl-PL/search/podwy%C5%BCszenie+kierownicy/log/1

Jak przedmówcy. Dużo zależy od wzrostu i sposobu użytkowania. Do 25 mm nie powinno być problemów. Powyżej mogą się pojawić.

Trza pytać np. Enlil'a - on ma, używa chyba zmieniał wysokość - powinien pomóc, ale coś ostatnio nie widzę, żeby tutaj zaglądał. Może PW? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tak się zastanawiam czy nie zamontować (25mm) do mojej 800R, oczywiście wyłącznie celem poprawy komfortu jazdy siedząc

mam nadzieję, że to bardziej wyprostuje pozycję?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tak się zastanawiam czy nie zamontować (25mm) do mojej 800R, oczywiście wyłącznie celem poprawy komfortu jazdy siedząc

mam nadzieję, że to bardziej wyprostuje pozycję?

25mm to już mocno odczuwalna różnica.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja również zastanawiam się nad podwyższeniem kierownicy, pytanie u kogo szukać, bmw, TT jeszcze jakieś alternatywy są?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

25mm to już mocno odczuwalna różnica.

może mieć jakiś negatywny wpływ w przypadku mojego motoru?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

może mieć jakiś negatywny wpływ w przypadku mojego motoru?

Możesz mieć zbyt krótki przewód hamulcowy, kiera może kolidować z szybą, będziesz haczył o lusterka osobówek.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możesz mieć zbyt krótki przewód hamulcowy, kiera może kolidować z szybą, będziesz haczył o lusterka osobówek.

przewody to wiem, że trzeba wymienić, bardziej się zastanawiam czy to ma sens dla pozycji siedzącej i w sumie wysoki bardzo nie jestem 173

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Twinie przy 20mm nie trzeba zmieniać przewodu, czy to ma sens to sam musisz określić, zawsze przecież możesz wrócić do oryginału, ja podwyższam w każdym motocyklu bo tak lubię ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może zamiast podwyższenia lepiej zmienić kierownice która bedzie inaczej wyprofilowana i poprawiała komfort jazdy??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może zamiast podwyższenia lepiej zmienić kierownice która bedzie inaczej wyprofilowana i poprawiała komfort jazdy??

Jasne, można i tak, przy czym jeśli masz oryginalne grzane manety to przewody poprowadzone są wewnątrz kiery, taki patent BMW, nie wiem też czy do akcesoryjnej będą pasować ciężarki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja również zastanawiam się nad podwyższeniem kierownicy, pytanie u kogo szukać, bmw, TT jeszcze jakieś alternatywy są?

Są. Mam jakieś podwyższenie (ostatecznie nie zamontowałem go ze względu na długość przewodów hamulcowych) do bmw ale w tej chwili nie pamiętam producenta :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tak się zastanawiam czy nie zamontować (25mm) do mojej 800R, oczywiście wyłącznie celem poprawy komfortu jazdy siedząc

mam nadzieję, że to bardziej wyprostuje pozycję?

W Twoim przypadku może lepszym wyborem będzie dobór odpowiednio wyprofilowanej kierownicy. Kiedyś jak w bandziorze zmieniłem oryginał na bardziej prostą efekt był bardzo odczuwalny na +. Tylko że taki zabieg nie zmienił pozycji w sensie pochylenia ciała a raczej kat ugiecia w nadgarstkach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tylko przewód hamulcowy wchodzi w grę, reszty linek starczy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tylko przewód hamulcowy wchodzi w grę, reszty linek starczy?

Myślę, że jako posiadacz sam najszybciej odpowiesz sobie na to pytanie. Zobacz po prostu ile masz luzu i jak ułożone są linki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę, że jako posiadacz sam najszybciej odpowiesz sobie na to pytanie. Zobacz po prostu ile masz luzu i jak ułożone są linki.

fakt, no z tego co pobieżnie patrzyłem, to przewód hamulcowy na pewno

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, gajowyF650GS napisał:

Jakie podwyższenie do przedlifta tj. F650gs z 200r?

Z kołka osikowego ... i to dotyczy wszystkich modeli tak mniej więcej do 15 wieku ;)

5 godzin temu, gajowyF650GS napisał:

 Na śrubach kierownicy zamontowane są wy/wlaczniki ABS i manetek

No i co w związku z tym?  Chcesz podwyższenie to musisz wystrugać sobie nowe mocowanie ...

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×