Skocz do zawartości
Bishop

Myjka- co polecacie?

Recommended Posts

Planuję zakup myjki ciśnieniowej.

Potrzebna będzie do okazjonalnego mycia motka i 3 aut.

Nastawiłem się na myjkę z metalową pompą, a nie jakąś tam plastikową.

Budżet planuję do 650 złociszy polskich.

Co Wy tam macie u siebie i jak to się sprawuje, oraz na co zwracać uwagę przy zakupie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ważniejsze od konkretnego typu jest... miejsce zakupu. Opowiem krótką historię: mam Karchera, kupionego via net w normalnym stacjonarnym sklepie z autoryzacją. Zostawiłem w zimie o jeden dzień za długo w garażu, woda zamarzła w bebechach, coś tam rozerwało. Myjka w bagażnik i do serwisu. Pierwsze pytanie jakie dostałem: gdzie myjka była kupiona, bo jak w markecie, to mam sobie tam iść po serwis - oni się nie podejmują. W rozmowie usłyszałem że w markety idą specjalne, zubożone materiałowo/ jakościowo wersje. Moją naprawili, działa do dziś.

Jeśli chodzi o samą myjkę - markową kup i z możliwie dużą ilością akcesoriów bo dokupowanie bije po kieszeni. Wąż jak najdłuższy - ja mam 9 metrów i się wyrabiam na styk dookoła samochodu bez przestawiania urządzenia, wiem że są takie z wężem 6 m. - to za mało. fajnym patentem jest zwijak do węża - ja nie mam i żałuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najważniejsza jest długość węża, min. 4 m, im więcej tym lepiej, z tym że np. 20m juz pewnie nie będziesz potrzebował :-D

Ja mam Karcher K5, ale to już poza Twoim budżetem, kilka lat miałem Black Deckera, nie pamiętam modelu musiałbym sprawdzić, ale dałem za niego jakieś 350 zł i tez działał

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprzedam

Herkules hd 210 trm

160 BAR

366 L/min

1,8 kW

21 kg

Ułamana korbka do zwijania przewodu i cieknie z pistoletu trochę,

dcf8915cdbb165ab077581e57440b8a5.jpg

7110f3b4869a043dc749f6cb1c99933f.jpg

a8f73d19c97f5267ef9eab4e0c3edd5f.jpg

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Planuję zakup myjki ciśnieniowej.

Potrzebna będzie do okazjonalnego mycia motka i 3 aut.

Nastawiłem się na myjkę z metalową pompą, a nie jakąś tam plastikową.

Budżet planuję do 650 złociszy polskich.

Co Wy tam macie u siebie i jak to się sprawuje, oraz na co zwracać uwagę przy zakupie?

uważaj na życzliwych i eko, nie można myć samochodów poza miejscami do tego przeznaczonymi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Planuję zakup myjki ciśnieniowej.

Potrzebna będzie do okazjonalnego mycia motka i 3 aut.

Nastawiłem się na myjkę z metalową pompą, a nie jakąś tam plastikową.

Budżet planuję do 650 złociszy polskich.

Co Wy tam macie u siebie i jak to się sprawuje, oraz na co zwracać uwagę przy zakupie?

Nie wiem jak przy zakupie, ale wiem co po zakupie

Nie myć motka przy pomocy myjek ciśnieniowych

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zwróć uwagę na wydatek wody (l/min). Im większy tym lepiej. Jest ważniejszy od ciśnienia o ile nie chcesz czegoś przecinać wodą. Niektórzy producenci podają też informację jak długo może myjka pracować bez przerwy (jak w spawarkach) i to musisz dostosować do swoich potrzeb.

Edytowane przez Piotrek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam dwa modele Karchera - K5 i ten najtanszy z ktorego korzystam najczesciej. Mam dodatkowy waz z lanca 10m do auta zebym nie musial biegac z myjka. Oba pracuja kilka lat bezawaryjnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja używam takiego. Tylko najlepszy jest do niego wąż 20. 6ea6bb1932af705a189ac00daf546899.jpg

wysłano z kosmosu przy użyciu tapatapa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może umyj go czasem,

Myjką np

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poniżej 1000 kupisz badziewie , te za 1000 też dupy nie rwą, do motocykla ok kostkę wyczyszczą ale samochodu po chemii i zimowym szambie drogowym dobrze bezdotykowo nie zmyją. Tak więc używka albo szczota :-) za cene którą chcesz wydać....

Paweł tego Herkulesa wystaw za bramę może kto weźmie ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja posiadam Makite http://www.makita.pl/prod/myjka_wysokocisnieniowa_hw101-257-290.html i jestem z niej zadowolony. Auto umyje (bez gabki i wiadra z plynem zimowego syfu nie da rady zmyc), kostke tez ogarnie. Zostala przetestowana na rowerach DH po calym dniu jazdy w deszczu i blocie i dala rade.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×