Skocz do zawartości
MiKo

przeróbki tyłeczka ( tylna lampa)

Recommended Posts

Mam plan, póki śniegi trzymają, a mój obojczyk się jeszcze zrasta :) , pomajstrować przy dakarku.

I tak właśnie pod młotek idzie najpierw tylne oświetlenie:

- wymiana lampy na diodową lub samego wkładu do org klosza

- próba wykombinowania czegoś z mocowaniem tablicy, błotnikiem i bagażnikiem... o ile się da i będzie to miało sens - nic na siłe

- wg. własnego pomysłu mocowanie płyty lub stelaża na worek w poprzek (przy dwóch osobach) chodzi o minimalizacje kosztów tego elementu

Zrelacjonuje moje pomysły jak tylko sie coś urodzi

A ktoś może ma doświadczenia? własne projekty zrealizowane lub nie? - to tego ten wątek :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też myślałem nad diodami, dużo jest tego na ebayu i dość tanie ale nie jestem pewny jak to w reali wygląda. Widziałeś kiedyś MiKo?

Co chcesz zrobić z tyłem konkretnie? W sumie mi się podoba fabryka i co najważniejsze jest dość skuteczna w ochronie przed błotkiem.

Ja założyłem u siebie komin Arrowa, pojedynczy i myślę o ewentualnym zagospodarowaniu drugiej strony, coś ala rura na narzędzia .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja założyłem u siebie komin Arrowa, pojedynczy i myślę o ewentualnym zagospodarowaniu drugiej strony, coś ala rura na narzędzia .

widziałem ten patent na advrider.com w bardzo rozległym, ponad 50str. i miłym wątku TUUU

zastanawiałem się nad wymianą wydechów ale to chyba się kłóci z moją ideą : "znikomym kosztem"

przeróbki orginalnych widziałem (a raczej słyszałem) dwie u kolegów i dziękuję :?

co do lamp diodowych to jest nawet akcesoryjna lampa (gdzieś widziałem... touratech?) ale oczywiście drogo co mnie nieinteresuje :)

na allegro sporo tańszych lub droższych, problem to wymiary - zazwyczaj lampki malutkie i nie bedą się komponować z plastikiem bagażnika gabarytowo, dlatego myślałem by wymienić np. wkłady w kloszach i pozostać przy org.

Jestem w fazie spisywania wymiarów i udawania się do garażu z miarką (w najbliższym wolnym momencie :) )

co do bagaznika to tak gdybam - jednak chyba to nie ma sensu, chociażby z powodu uchwytów bardzo przydatnych...

zapewne zmienie lampe i mocowanie tablicy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ja też chce po taniości :)

Myślałem o takiej lampie Plug&Play :

http://cgi.ebay.co.uk/LED-LIGHT-fit-BMW ... 1e5a346c9e

lub

http://cgi.ebay.co.uk/BMW-F650-GS-CLEAR ... 5d260ecb38

i do tego już muszą być kierunki na LEDach

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... 3D1&_rdc=1

Dzieki za link,poczytam w wolnej chwili.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam!

Zainteresował mnie bardzo wasz wątek szczególnie montaż tylnej lampy diodowej. Czy ktoś z was spotkał się może z ofertą takowej w polskim sklepie internetowym? Cena tych z linków Pitka nie jest powalająca jednak przesyłka z GB mnie odstrasza...

http://www.metacafe.com/watch/1775827/f ... ulbs_test/

A tu znaleziony przeze mnie filmik prezentujące diody w lampach GSa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie widziałem w żadnym sklepie w Polsce, pomijając produkty Touratecha ale to nie dla mnie :)

Ja często bywam w UK więc kupie z ebaya, tylko nie mogę się zdecydować którą.

Ten filmik pokazuje wkład Ledowy do oryginalnej lampy, też gdzieś widziałem w sklepie w UK ale ja jestem ciekaw jak świeci w realu taka cała chińska lampka na ledach :)

Chyba będę musiał kupić jako betatester :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zdemontowałem lampę, porozkręcałem, wymierzam i przymierzam i znalazłem na alledrogo taką która jest identyczna z naszymi, choć sprzedający tego nie wie :)

13560_str8_led_ruecklicht_nitro_aerox.jpg?language=pl&sessID=3bf42034cd92736b265957448b4a6d57

TU

może to być ciekawe rozwiązanie z kierunkowskazami, szczególnie że oryginalne ciągle się łamią

oczywiście okaże sie dopiero w praniu jak to będzie świecić, jak z widocznością itp.

poza tym ten chromowy design słabo do mnie przemawia, i tak bym to na czarno traktował ile się da,

chcecie żebym został kozłem ofiarno-eksperymentalny? :) jakby co to nie bedzie pierwsza "stówka" wtopiona

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dawaj, dawaj, czekamy na fotorelację tego wynalazku. W takim razie jeszcze sam się wstrzymam żeby nie wtopić :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przeglądając dalej w aledrogiportal znalazłem przynajmniej trzy aukcje z tymi lampami (są to lampy do yamahy i chińskich skuterów :) ) popatrzyłem na inne zdjęcia i strasznie mnie to dancingiem zalatuje :roll: inna kwestia to np mała ilość diód

mój pierwszy pomysł był taki, żeby taką małą lampe wmontować pod oryginalny klosz w miejsce zamiast żarówki,ewentualnie przyciąć odpowiednio odbłysknik, szczególnie że posiadam drugą, starą lampe tylko bez klosza :)

tl-gj-022-1ac.jpg

TU

i chyba jednak od tego zaczę - będzie mniejsza wtopa kasowa :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wyśledziłeś mnie :) jutro odbiore przesyłkę, potem znajde chwilke porzeźbić i przedstawie foty, testy na motku najwcześniej w sobote :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

lampka łatwa do wmontowania pod oryginalny klosz zamiast żarówki

DSC00295.JPG

14 diodek + 4 od spodu do podświetlania tablicy

DSC00296.JPG

w swoim starym zmolestowanym i po przejściach elemencie lampy wywierciłem odpowiednio otwory na śruby i "trójkąciki" żeby odpowiednio się lampka osadziła i również zmieściła pod klosz

DSC00297.JPG

po montażu:

DSC00299.JPG

DSC00300.JPG

DSC00301.JPG

klosz akurat posiadam przezroczysty (do czerwonych żarówek) tak więc na takim będę testował jak świeci, postaram się w sobotę zrobić testy

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj wreszcie zamontowałem lampe: test kiepski bo w świetle, pod słońce, niewiele pokazuje:

stop1s.jpgstop2s.jpg

stop3s.jpgstop4s.jpg

ale wnioski mam następujące:

- diodowa lampa różnice w natężeniu świecenia między mijania a stopem ma mniejszą niż się spodziewałem

- żarówka jest bledsza, ale świeci się cały klosz, dioda jest ostrzejsza ale punktowa

- tragedii niema ale również i nie powaliło mnie na kolana... może by jednak bez klosza ?

niebawem dodam zdjęcia z pociemka ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak wypada pociemku:

- zdjęcia komórką i z bliska dają efekt bardzo ciekawy ale w rzeczywistości różnica stopu od mijania mnie nie zadowalała... może jeszcze sprawdzę na dworze z dużej odległości...

DSC00311s.jpgDSC00312s.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pozwolę sobie odświeżyć tamat :) Zacznę od pytania, MiKo jeździsz na ledowej lampie? :) Sprawuje się dobrze? Bo ostatnio natrafiłem na cuś takiego:

http://www.allegro.pl/item1053807289_cobra_kingway_taurus_aprillia_yamaha_lampa_tylna.html

i myślę czy nie pobawić się w majsterkowicza i poprzerabiać lampę. :)

(jeżeli któryś z kolegów jest zainteresowany kupnem i nie wie czy do jego motocykla będzie pasowała ta lampa to chętnie pomogę, mieszkam 30 km od Koronowa gdzie mieści się ten sklep)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To daj znać może będę reflektował.

A i zobacz może kierunki diodowe mają.

Będzie full wypas!!!

A proponuje utworzyć na forum dział elektronika lub elektryka!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeźdże, jeżdże... jeszcze nikt mi w upe nie wjechał ale z zadowoleniem to tak sobie. Peterka jechał za mną na ostatnim wyjeździe i coś mówił że kicha, mimo że dołożyłem jeszcze pasek diod dodatkowo do stopa

Sledziuj Twój link to napewno pasująca lampa - 55zł normalnie farsa, to nie wypada tak mało na bmw wydać :) - pasuje tylko chrom trzeba przemalować bo tu enduro a nie HD :mrgreen:

Kruzoe Twoj link już ma bardziej bmwową cenę - można też w touratechu nabyć dedykowaną (ostatnio pamiętacie ktoś sprzedawał z tymi mega soczewkami, halogenami i kuframi)

już mi się znudził temat lampy więc zostaje jaka jest - teraz montuje alarm, który będzie wył jak ktoś mi dakara postawi z nóżki do pionu :) koszt podzespołów <50zł teraz jeszcze montaż :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
teraz montuje alarm, który będzie wył jak ktoś mi dakara postawi z nóżki do pionu :) koszt podzespołów <50zł teraz jeszcze montaż :)

Ooo, to czekamy na fotorelation :)

A ja się pochwalę, że pracuję nad pierwszą pomysłowo-dobromirową robotą w postaci montażu nawigacji samochodowej nad zegarami :)

Obmyślam patent na mocowanie :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trza założyć wątek: Nasze Patenty :) Ja zamierzam się jednak pobawić z tą lampą, postaram się zdać relacje :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam podobną lampe w suzuki. Raz gówno widać, dwa przepisy mówią chyba o minimalnej odległości pomiędzy kierunkami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sorki za lapidarne pytanie, ale jak zdemontować cały klosz lampy?

od spodu jest bardzo słabe dojście do śrubek, a nie chciałbym pół moto rozbierać, żeby się dobrać do lampy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×