Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pada, na jazdę słabo, więc odgrzebuję stare tematy
 

Jak to jest z utrzymaniem 30 letnich moto? Podobają mi się te stare klasyki, niektóre można kupić w niewielkiej kasie. Da się kupić do nich części? Da się bez stresu pojeździć dalej niż w koło komina? 

Myślę o takich wynalazkach:

Kawasaki_KZ400.jpg

 

CB550+(1).jpg?format=1000w

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie się marzy ... ale ciężko znaleźć w ludzkiej cenie ... :(

honda-cbx.jpg?b4c607

 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mnie się marzy ... ale ciężko znaleźć w ludzkiej cenie ...
honda-cbx.jpg?b4c607
 
Stoi w Swidnicy

z Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakieś coś .. na PW bite ;)

W BB też ze 3, ale jakieś takie nie do sprzedaży ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Jarek napisał:

Ale ja nie znam się na Hondach i ich oznaczeniach :D

Sześć gaźników? Kurde to trzeba trochę poregulować...

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale jak odpalisz i kolektory zmienią kolor, to jest dopiero dramat :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sąsiad mój miał swego czasu przez jeden sezon motocykl swoich marzeń, Honda Valkyrie z lat dziewięćdziesiątych. Nachwalić się go nie mógł, ach mój Boże! Pojeździł jeden sezon w krótkich spodenkach z polską flagą na zadku i pseudo kaskiem wermachtu na głowie. Dziś już jej nie ma i jakoś nie chwali się czemu. Nigdym też nie pytał go o powód sprzedaży, a i on przestał być wylewnym. Czyżby spalanie w granicach 10l/100 mu nie odpowiadało? :default_cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 minut temu, KaeS napisał:

Sąsiad mój miał swego czasu przez jeden sezon motocykl swoich marzeń, Honda Valkyrie z lat dziewięćdziesiątych. Nachwalić się go nie mógł, ach mój Boże! Pojeździł jeden sezon w krótkich spodenkach z polską flagą na zadku i pseudo kaskiem wermachtu na głowie. Dziś już jej nie ma i jakoś nie chwali się czemu. Nigdym też nie pytał go o powód sprzedaży, a i on przestał być wylewnym. Czyżby spalanie w granicach 10l/100 mu nie odpowiadało? :default_cool:

Może musiał do baku lać miód (półtorak) i  mleko kozy Heiorun... ;D to też może być kłopotliwe... ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, gilby napisał:

Pada, na jazdę słabo, więc odgrzebuję stare tematy
 

Jak to jest z utrzymaniem 30 letnich moto? Podobają mi się te stare klasyki, niektóre można kupić w niewielkiej kasie. Da się kupić do nich części? Da się bez stresu pojeździć dalej niż w koło komina? 

Miałem takiego starego japońca i powiem, że jak raz zrobisz porządnie to będzie śmigał przez następne 30 lat. Z częściami jest trochę kłopot, oczywiście są używane na wszelkich portalach aukcyjnych itp. ale używki jak to używki, nie zawsze są coś warte ... na https://www.cmsnl.com możesz zakupić mnóstwo nowych części do japońców, a ceny ... jak masz ochotę to sprawdź :) . Czy da się dalej niż wkoło komina ? No jasne, pod warunkiem, że moto jest porządnie wyremontowane, brak elektroniki, gaźniki nie wyżyłowany do granic silnik ... jedziesz i nabijasz kilometry, co się może skopać :) 

Moja cebula sprzedana akurat w październiku dwa lata temu ... teraz żałuję, że sprzedałem ten motek, trochę mnie wtedy przycisnęło ... ale cóż ...

ECd6ToWreHtY5pb19MlieTOwXyDLdoAN4vRsmsXM

Ai6ppZ5bQR5xFniKCigK11Gzo5vU8GMF-eh8VrS7

a to moto pojawiło się niedawno na olx ... ale nie odkupię, pomimo że cebula jest w idealnym stanie, bo wiem za ile sprzedałem 

Nie mniej jakby ktoś chciał ... to mogę przekazać całą historię :) Przebieg podany w ogłoszeniu jest prawdziwy, moto stało w Holandii ze 25 lat pod bardzo grubą warstwą kurzu, jeszcze na oryginalnych oponach z 1977 roku, olejem o konsystencji smoły, płynem hamulcowym o gęstości miodu itp, a kosztowało 380 ojro :D

Edytowane przez Dziadek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zajebisty, właśnie takie mi się podobają, fajnie ze za siedzeniem jest już tylko błotnik.

Szkoda natomiast, że nie ma szprych. No i cena spora.

 

Edytowane przez gilby

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Dziadek napisał:

 ... teraz żałuję, że sprzedałem ten motek, trochę mnie wtedy przycisnęło ... ale cóż ...

ECd6ToWreHtY5pb19MlieTOwXyDLdoAN4vRsmsXM

 

Też żałuję ... ciężko znaleźć dobrą bazę ....

 

5.jpg

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek, jak chcesz położyć wszystkich na kolana to zamiast japońskiego widelca zmontuj jakiś bardziej wyszukany zestaw z Bawarii :default_cool:

22552673_1458878810898666_54799197843387

22730305_1458878757565338_71266474918787

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×