Skocz do zawartości

Recommended Posts

Widzę, że masz sporo sprzętu ze Szwajcarii. Czy przy ściąganiu spoza UE nie płaci się czasem VAT ~20%? Jak w takim razie się to opłaca?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ponoć można odprawę zrobić w Niemczech, wtedy 19. Ale dalej nie czaję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak w takim razie się to opłaca?

Musisz zapytać blacharza ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to przypadek - audi kupione od gościa którego nie było stać na użytkowanie auta zgodnie z założeniami producenta ;-) / myślał że wszystko kosztuje tyle co w A3 / - kupił tylko instalację gazową :-D a skuter kupiłem w zeszłym roku na f-vat od importera . nie jestem importerem czegokolwiek ze szwajcarii , natomiast przymierzam się do założenia pewnego biznesu..... a w zasadzie do powrotu do przeszłości .

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To trochę smuteczek - wybieram się niedługo do znajomych w Szwajcarii i myślałem, że może by wrócić czymś porządnym a swojego klekota zrzucić w górską przepaść albo spalić gdzieś na alpejskiej łące. Ale potem przezornie sprawdziłem ceny tamtejszych używek i właściwie nie różnią się od naszych (przysalonowych), do tego te masakryczne opłaty. Miałem nadzieję, że może znasz jakieś triki, wiesz, z kim trzeba się przespać albo coś, żeby to się stało opłacalne. No ale nic, trudno. Klekot - zostajesz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kup z ubezpieczalni jak wszyscy albo coś taniego od rezydenta Szwajcarii w kolorze beżowym ;-) , posiadającego plac ogrodzony na peryferiach gdzie Szwajcar nie zagląda bo mu głupio , jeszcze go sąsiedzi zobaczą . VAT 19% po niemieckiej stronie , reszta normalnie . mozna nabyć ładne całe i udokumentowane , tylko to zupełnie nieopłacalne :-D . takie same są w kraju nad Wisłą tylko tańsze - odpowiedź na pytanie jak to jest znam i wielokrotnie opisywałem - jest też w tym temacie ;-) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wole za te same pieniądze z tamtąd niż nasze " takie same"...wielu pewnie wie o co chodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze aby nie płacić cła należy uzyskać papier eur-1 (coś o tym, że autko wyprodukowane w UE) - o ile mi wiadomo ale mogę się mylić

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na niemieckiej granicy wszystko się załatwia , potem oddaje kwity firmie która za 200 pln załatwi za ciebie wszystko i da w dłonie tablice , kartę pojazdu i dowód . nie dotyczy motocykla bo nie ma łażenia po urzędzie celnym i skarbowym . ale tłumaczenie trzeba , przegląd tyż ;-) bo "wie pan , nie ma roku produkcji i niutonów nacisku " ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×