Skocz do zawartości
mario2007

BMW 120d salon polska

Recommended Posts

BMW 120 d

2004 rok produkcji - jedna z pierwszych jakie przyjechały do polski - demo salonu bmw w olkuszu , jeździła córka właściciela . salonu już nie ma - teraz jest tam honda .po trzech latach sprzedana koledze właściciela salonu - jakiś główny agronom powiatowy w olkuszu , dla zony ;-) . kupiona przeze mnie trzy lata temu z przebiegiem 153000 kilometrów w stanie zewnętrznym ok , wewnętrzny odkryłem po paru dniach ...

kupiłem dla żony bo zawsze marzyła o jedynce ;-) , wyboru nie było bo w pełnym wyposażeniu i z salonu polskiego były wtedy dwie - jedna w gdyni druga w olkuszu . brak wyboru kosztował mnie z kosciami , na szczęście wszystko poszło w koszta firmy żony więc chociaż vat i 19% odzyskałem ...

po kolei a lista jest długa : od razu po zakupie :

amortyzatory przód + górne poduszki - sachs x2

wahacze tył w sumie 4 sztuki

tuleje wahliwe tył x2

łaczniki i tuleje stabilizatora tył zestaw

wahacze przód x2

drążki kierownicze + koncówki x2

całe zawieszenie lemforder lub trw - chinola nie zakładam ;-)

tarcze hamulcowe przód + klocki - textar

opony lato michelin primacy run flat 205/55/16 lato x4 - nowe nie uzywane

ciąg dalszy przy 155000 :

sprzęgło kpl + koło dwumasowe luk ;-) ... było słabe ale myślałem że jeszcze pojeździ ;-)...

158000....

turbosprężarka nowa + wszystkie węże i uszczelki - nie regenerowałem bo mi mój mechanik od beemek grzecznie powiedział że mi tego nie założy ...

odma - wymienia się w dieslu co drugą wymianę oleju więc przy nowej turbinie wymieniłem .

przekaźnik swiec żarowych bmw + świece x4 beru

164000....

koło pasowe - czas był na nie - pasek i jakaś rolka

termostat - są dwa , jeden na obiegu wody drugi na egr , oba były od nowosci....

szyba czołowa na ubezpieczalnię - stara była wiec link4 zapłaciło za wymiane ... :-D , chociaż coś friko w aucie

opony komplet zima good year ug performace run flat 205/55/16 x4 + uzywany komplet felg

olej w skrzyni i moscie - bmw oryginał

klima - czynnik + odgrzybianie , mało skuteczne na wiosnę trzeba poprawić .

dwa żarniki w ksenonach - osram

zamek tylnej klapy bmw

zamek prawych drzwi bmw

o wycieraczkach , dywanikach wymianach oleju /0w30 taki zaleca bmw i taki był wlewany/ nie ma co pisac bo dla mnie to oczywiste ....

auto w pełnym wyposażeniu - szara skóra , klimatronik , system audio professional , xenony + spryskiwacze , czujniki parkowania tył , pakiet oświetleniowy led w klamkach zewnętrznych , gałka zmiany biegów m-pakiet /prezent dla żony na imieniny , śmiesznie było .../ automatyczne wycieraczki i swiatła itd...

kolor grafitowy metalik , aktualny przebieg około 171 tysiecy . mechanicznie i wewnętrznie perfekcyjna , zewnętrznie również . auto bezwypadkowe , natomiast w związku z tym że używane prze kobiety /szkody parkingowo-wózkowe.../ oba boki są pomalowane na ubezpieczalnię kiedyś - zrobione jest to dobrze . nikt nie lubi jeździć porysowanym złomem ;-) tylko klienci narzekają że malowane :-D .

zadbane szybkie auto - bez problemu jedzie 220 , zużycie paliwa zależne od warunków drogowych . w mieście 8.2 średnio , trasa 5-7 w zależności od nogi :-D i warunków .

fabrycznie bez filtra DPF - szukałem wyłącznie takiego .serwisowana w najlepszym niezależnym serwisie bmw we wrocławiu - mój długoletni kolega , znany na terenie dolnego sląska z perfekcyjnego podejście do serwisu . beben-serwis , ul. Legnicka we Wrocławiu .

sprzedaję bez cienia wątpliwosci że będzie słuzyło bezawaryjnie i długo .

w bagażniku tarcze i klocki tył textara - stare tarcze są z roku 2004 i słabo wygladają .

cena do zapłacenia 25 tysięcy za auto z dwoma kompletami kół - łaczny przebieg około 15 tysięcy , sa prawie nowe .

suma wydatków jest porażajaca - to kilkanaście tysiecy z robocizną wydane na mały w sumie samochód ... . i wiadomość dla tych którzy chcą za dwie dychy prosto od niemca który do kościoła tylko latał i płakał jak sprzedawał :-D .

sie rozpisałem .... :-D

zdjęcia i link do ogłoszenia za kilka dni - do końca przyszłego tygodnia auto jest nam potrzebne więc nie chcę niespodzianek ;-)

taka sama :

bmw_120d_2005_5_door_10.jpg

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Swoją drogą ciekawe że przy takim przebiegu tyle rzeczy wymagało wymiany. Jeżdżę samochodem czeskiej produkcji ( :-D) i przy prawie dwukrotnie większym przebiegu nie wymieniałem nawet połowy z wymienionych przez Ciebie podzespołów a auto również jest w stanie bez zarzutu...

Tak czy siak, powodzenia w sprzedaży!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pierdziu....BMW...bedziesz miał wydatki, takie wymiany przy 150 tys!? Masakra!

Ja w swojej GV po 115tys wymieniłem...most przedni..przebiłem cie

Edytowane przez nokian66

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam 150 k przejechane moja kijanką i do tej pory tylko końcówki drążków, ale to koreański samochód ...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Auto ma 12 lat, co w tym dziwnego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

po prostu jedni jeżdżą i dają głośniej radio a inni naprawiają , jednym nie przeszkadza że turbo ładuje jak opętane ale od 2800 , koło dwumasowe wali przy gaszeniu a sprzęgło jest twarde jak w busie - inni to wymieniaja ;-) .

jakosć bmw spadła na ryj dlatego mozna to pisac małymi literami . w e46 330i 2003 którą miałem nie było potrzeby wymiany czegokolwiek poza tulejami wahaczy przednich - zawieszenie przy 130 tysiącach było jak nowe . ale po maską było co robić pomimo małego przebiegu - wiek robi swoje . taki urok posiadania klasy premium - serwis kosztuje .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam od niedawna E46 z 2004 z przebiegiem 150 tkm i to co pisze mario2007 to czysta prawda. Po miesiącu dowiedziałem się sporo o podzespołach, o których istnieniu użytkownik Peugeot nie ma pojęcia do 300 tysięcy km. Porównując do motocykli, BMW robi auta z odpadków po motkach...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak masz tyle zrobione, to kumulacji nie zgarniesz, na bieżąco da się ogarnąć, ale na bezobsługowość 12 letniej Beemki nie licz. Co ciekawe, ceny części są dość niskie. To pewnie przez niezły obrót :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oddam za 23 klocki już bez targowania , są chętni ? nie ma lepszego egzemplarza na rynku .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystkie auta na ON które mają 10 - 12 lat , mają najechane 150 tyś.

Co za zbieg okoliczności .

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie, mój to benzyna. Wszystko zależy od rodzaju użytkowania. Przykład. Gs em jeździłem codziennie robiąc w sumie 2300-2500 km rocznie luty-listopad.

Mario2007 spokojnie sprzedasz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moja żona robi rocznie 4-5 tysięcy , czyli jest nienormalna ;-) . beemka była raz na grzybach w Swornych Gaciach trzy lata temu , w tym roku odwiedziła na tydzień Primosten bo w e46 napier... alternator dzień przed wyjazdem . poza tym tylko miasto - to gdzie i kiedy ma nałoić kilometrów ? żona jeździ mało bo pracuje w domu . wiem że sprzedam , ale po co oddawać jakiemuś rzeźnikowi dobre auto ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nowemu właścicielowi - zresztą z naszego forum - życzę miłej eksploatacji pojazdu ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystkie auta na ON które mają 10 - 12 lat , mają najechane 150 tyś.

Co za zbieg okoliczności .

Mój ma 13 lat i 425000 - tak dla odmiany ;) Na Alegro itp standard 198000-220000 ;)!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepraszam, że napisałem nie w temacie. Informacja, że normalnie użytkowane sprzęty mają swój przebieg, a "perełki" tylko do określonego pułapu bez względu na rocznik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

samochód zgodny z opisem, stan bardzo zadowalający, nie mogę się do niczego przyczepić, po oględzinach i sprawdzeniu historii serwisowej jestem przekonany, że przebieg może być jak najbardziej prawdziwy.

Jest to już mój drugi zakup motomaszyny beemwe z forum i... jestem zadowolony :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli jednym slowem bmw juz nie ma.. Tylko jakas chinszczyzne produkuja.. Taki przebieg i auto szmelc.. Szook..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×