Skocz do zawartości
jumen

A jednak turystyk

Recommended Posts

Cześć,

W wrześniu ubiegłego roku kupiłem swój pierwszy motor. Jako, że nie miałem jeszcze prawa jazdy kat A kupiłem 125ccm. Kolega namawiał na turystyczne Varadero, ale ja od zawsze zakochany w cruiserach kupiłem Yamahe Virago. Szybko postanowiłem, że trzeba zrobić prawko i kupić większe moto więc właśnie zaczynam kurs. Planowałem większego Cruisera, ale... zacząłem czytać relacje z wypraw, podróży.... i straciłem serce do cruiserów :-) - niestety nie da sie nimi zjechać z trasy, o przełaju nie wspominając... a to dla mnie niesamowita przygoda.

Od pewnego czasu zerkałem na BMW F650GS więc od razu zacząłem przeglądać ogłoszenia dot używanych maszyn. Generalnie w zasięgu byłaby dla mnie maszyna za ok 14-15 tys, ale najprawdopodobniej zdecyduje się na coś w cenie do 8tys. Z bardzo prostego powodu - nie chciałbym inwestować zbyt dużych pieniędzy w motor, ktorego możliwości nie znam. Wole go kupić za niższą kwotę i jeżeli mnie nie porwie :-) to odsprzedam go z niewielką stratą. Do tego będę miał okazję nauczyć się przy nim obsługi technicznej bo nie wyobrażam sobie turystyki bez umiejętności podstawowych napraw i serwisu.

Póki co witam się z Wami serdecznie i zagłebiam się w lekturę forum - marzec to czas na naukę teorii, od kwietnia jazdy więc czas rozglądać się za pierwszym moto :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj!

Generalnie w zasięgu byłaby dla mnie maszyna za ok 14-15 tys, ale najprawdopodobniej zdecyduje się na coś w cenie do 8tys. Z bardzo prostego powodu - nie chciałbym inwestować zbyt dużych pieniędzy w motor, ktorego możliwości nie znam. Wole go kupić za niższą kwotę i jeżeli mnie nie porwie :-) to odsprzedam go z niewielką stratą.

Błąd w myśleniu. Jak dobrze kupisz w dobrym stanie to zawsze mało stracisz, a nawet w ogóle, ale jak kupisz tanio to rzeczywiście mechaniki masz szansę dotknąć w większym stopniu ;)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć. Jarek dobrze gada :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj!

Błąd w myśleniu. Jak dobrze kupisz w dobrym stanie to zawsze mało stracisz, a nawet w ogóle, ale jak kupisz tanio to rzeczywiście mechaniki masz szansę dotknąć w większym stopniu ;)

Dzięki :-) Pewnie jak przyjdzie czas kupna to oglądając motocykle, słuchając Waszych rad będę miał czas na zmianę zdania :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć. Kupić trzeba dobry, sprawny motocykl. Cena nie ma tu wiele do rzeczy. Sprzedaję swój i wiem jak to działa. Ludzie nie bardzo chcą dopłacać za porządny stan, zwłaszcza przy motku w takich pieniądzach. Rożnego rodzaju cwaniaczkowie i tak doprowadzili rynek do stanu dużej nieufności, więc liczy się głównie cena. Oczywiście nie tylko, ale głównie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć. Kupić trzeba dobry, sprawny motocykl. Cena nie ma tu wiele do rzeczy. Sprzedaję swój i wiem jak to działa. Ludzie nie bardzo chcą dopłacać za porządny stan, zwłaszcza przy motku w takich pieniądzach. Rożnego rodzaju cwaniaczkowie i tak doprowadzili rynek do stanu dużej nieufności, więc liczy się głównie cena. Oczywiście nie tylko, ale głównie.

Twój oglądałem - podoba mi się. I za dwa miesiące będę szukał czegoś właśnie forumowego, a nie włoskiego :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Twój oglądałem - podoba mi się. I za dwa miesiące będę szukał czegoś właśnie forumowego, a nie włoskiego :-)

Tylko w mój to wpakowałem mnóstwo pracy i sporo pieniędzy. Jeżdżę dość często i daleko, więc robię wszystko "na zapas", profilaktycznie. To hobby, więc raczej niesie koszty, a nie zarobek. Mechanikę lepiej poznawać w garażu niż w drodze.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mechanikę lepiej poznawać w garażu niż w drodze.

Święte słowa :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powitać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×