Skocz do zawartości
Borowa

[K] Kości do obniżenia Dakara

Recommended Posts

Wiem, macie już mnie dość

Niestety wszystkie dakary obniżone na które polowałem nie mają ABS, a Aśką chce i koniec ;)

ale nie dziwię się

Zatem szukam kości do obniżenia Dakara

Prosze o PRIV

Edytowane przez Borowa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kup Dakara, wyjmij kości i daj do zrobienia ślusarzo-tokarzo-spawaczowi. Muszą być dłuższe o 2-3cm, zleżnie od efektu, jaki chcesz uzyskać. To najprostsze.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A poprzedni temat juz sie znudzil?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najprościej to chyba spuścić powietrze z kół.

Albo szprychy poskracać.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raczej nie. Ale kości dorobi naprawdę. Mi kolega dorabiał obniżające i podwyższające. Zostały mi tylko te drugie. To prosta robota i wyjdzie taniej niż kupować gotowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślałem, że żartujesz. Rozumiem, że ten kawałek z jednych wszczepił do drugich. Jak z dokładnością i trwałością takiego połączenia?

Edytowane przez agreSorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oryginalne są aluminiowe, a dorabiane ze stali. Potrzebowałem kiedyś obniżyć gs-a na parę dni dla niskiej osoby, a dla siebie znowuż podwyższyłem do wysokości Dakara. Obniżająca były mi potem niepotrzebne, oddałem je forumowej koleżance, a drugie mam ciągle. Wytrzymałość jest o wiele wyższa niż oryginału, to stal, a nie aluminium.

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślałem, że żartujesz. Rozumiem, że ten kawałek z jednych wszczepił do drugich. Jak z dokładnością i trwałością takiego połączenia?

zadne żarty, pisałem ci już ze ja dorabiałem do Yamahy. Tyle ze ja mam dostęp do plazmy i wypalone gotowce poszły tylko do szlifowania. Podstawą dobry mmateriał, jakaś kwasówka, i od razu doradzam niech dorabiają dwa kpl. różnej długości, jedne np. o2cm dłuzsze a drugie o 1,5cm. Ja musiałem drugi raz lecieć i dorabiać, na pierwszych motoza bardzo klapło. Szukaj gdzieś tokarza- frezera z tokarko-frezarką CNC, i najlepiej zeby ci ktoś rozrysował kości w AutoCAD-ie. Ewentualnie rozrysuj, nanieś wszystkie wymiary i pisz do mnie na PW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W gs-ie jest przesunięcie płaszczyzn łożysk względem siebie, nie jest to płaski, równy element. Prościej zrobić te kości z 3 części, ustawiając je odpowiednio i spawając razem. Jak wrócę, to wrzucę fotkę. Obniżenie w zależnośc da się prosto obliczyć, mierząc proprcje między odcinkami od śruby mocującej wahacz, a kościami do odcinka kości-oś koła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W gs-ie jest przesunięcie płaszczyzn łożysk względem siebie, nie jest to płaski, równy element. Prościej zrobić te kości z 3 części, ustawiając je odpowiednio i spawając razem. Jak wrócę, to wrzucę fotkę. Obniżenie w zależnośc da się prosto obliczyć, mierząc proprcje między odcinkami od śruby mocującej wahacz, a kościami do odcinka kości-oś koła.

Jestem bardzo ciekaw jak to wygląda, bo potrzebuję podnieść swój motek o 2 cm.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no można zamówić z USA 150USD

Ale może się okazać że ktoś ma na półce, a wcześniej nie widział wątku

to taki UP!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na półce raczej nikt nie ma. Dakara chyba nikt tak nie obniża, kupuje gs-a po prostu. A gs-y są częściej obniżane amortyzatorem i kanapą, niż kościami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dakara chyba nikt tak nie obniża

Ahem...

Wytapatalkowane z magicznego pudełka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mówię że nie :-) ale w moim wypadku okazało się że sama kanapa daje za mało komfortu.

Wytapatalkowane z magicznego pudełka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obniżyłem na kościach :-P

Wytapatalkowane z magicznego pudełka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale z Ciebie ciężko coś wyciągnąć. A skąd je wziæłeś? Dorabiałeś, ktoś Ci dał, kupiłeś itd?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak trudno popatrzeć na forum? Chyba wszystko było już napisane ;-)

Kupiłem koubalinki calowe od Agresorka za kupę kasy.

Wytapatalkowane z magicznego pudełka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×