Skocz do zawartości
Borowa

[K] Kości do obniżenia Dakara

Recommended Posts

Pewnie widziałem, ale mi umknęło. Dlatego się nie chwalisz. Nic dziwnego. Opcja na bogato, a sprzedawca drugi motek sobie kupił. Najmniejszy, byle handel. Tak mawiają nasi starsi bracia w wierze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiedziało się A, trzeba było powiedzieć B. Tak naprawdę to dałbym radę i bez obniżania, ale jednak po obniżeniu znacznie mi się poprawił komfort, też ten psychiczny, przy jeździe w korkach.

Wytapatalkowane z magicznego pudełka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli motek jest za wysoki, to sprawia mnóstwo problemów. Ja podniosłem w swoim czasie gs-a i było ekstra w koleinach, na kamieniach itp., ale utrzymać go jak się przechylił, zwłaszcza z bagażem nie dawałem rady, podobnie na krawężnikach czy podobnych przeszkodach. Wróciłem do normalnej wysokości i skończyły się wywrotki. Wysoki motek jest fajny i fajnie wygląda, ale jeśli ciężko się przez to jeździ, to trzeba obniżyć.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wy tu pitu pitu a ja nadal szukam

Ewentualnie jesli ktoś ma to rozrysowane w CAD'zie też chętnie nabędę drogą %

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem Ci tak, możemy się umówić na pomiar moich kości na pacjencie plus mogę Ci pożyczyć oryginalne do wzięcia wzroca. Z tych dwóch danych powinno się udać zrobić coś sensownego ;-)

Wytapatalkowane z magicznego pudełka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem Ci tak, możemy się umówić na pomiar moich kości na pacjencie plus mogę Ci pożyczyć oryginalne do wzięcia wzroca. Z tych dwóch danych powinno się udać zrobić coś sensownego ;-)

Wytapatalkowane z magicznego pudełka.

To w zupełności wystarczy średniej bystrości fachowcowi. Naprawdę. Nie powinno też kosztować więcej niż stówkę plus łożyska.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem Ci tak, możemy się umówić na pomiar moich kości na pacjencie plus mogę Ci pożyczyć oryginalne do wzięcia wzroca. Z tych dwóch danych powinno się udać zrobić coś sensownego ;-)

Wytapatalkowane z magicznego pudełka.

Dzięki to jak tylko cos więcej będę widział to dam znać.

Muszę znaleźć kogoś kto to może zwymiarować, rozrysować a później zrobić.

Jeśli będę miał to zrobione dobrze, to nie będzie problemu aby zrobić więcej dla zainteresowanych

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nadal się nie odezwałeś żeby pożyczyć ode mnie zwykłe kości do odrysowania ;)

http://f650gs.pl/user/3945-goorol/ - ten ziom chyba miał na sprzedaż, ostatnio jeszcze mnie coś podpytywał, nie dogadaliście się?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja kości nie zmieniałem w moim gs-ie po wstawieniu zawieszenia od Dakara, jeżeli masz te oryginalne od Dakara to możemy się zamienić z tym, że sam operacji wyjęcia kości z mojego moto się nie podejmę bo w ortopedii jestem słaby :lol:. Najlepiej było by umówić się w okolicach Bielska na podmianę bo w zasadzie w takich tematach ufam tylko Jarasowi :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tyle że Dakar i zwykły GS mają bodajże kości tej samej długości...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tyle że Dakar i zwykły GS mają bodajże kości tej samej długości...

A, to nie wiedziałem. W gs-ie z pewnością obniżanych nie miałem i nie mam ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nadal się nie odezwałeś żeby pożyczyć ode mnie zwykłe kości do odrysowania ;)

http://f650gs.pl/user/3945-goorol/ - ten ziom chyba miał na sprzedaż, ostatnio jeszcze mnie coś podpytywał, nie dogadaliście się?

Na razie szukam kości Koubali lub innych

Z odrysowaniem, fajnie, ale nie mam ludzi do tego, plus później wycięcie... jestem laikiem w tym temacie

Goorol ma z końcówką 036 czyli standardowa długość.

Aśka na razie ujeżdża Dakara ale finalnie fajnie było by obniżyć

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nowe koubalinki tylko ok. 600 zł plus koszty wysyłki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nowe koubalinki tylko ok. 600 zł plus koszty wysyłki ;)

tak wiem, i szukam innych możliwości lub używanych

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam :)

mam odwrotny problem. jestem posiadaczką od paru dni obniżonego gsa, a potrzebuję go podnieść do normalnej wysokości, albo nawet wysokości Dakara. Niestety jestem totalną nowicjuszką, więc jeszcze niewiele wiem. Ale może gdyby części pasowały udałoby nam się zamienić? Musiałbyś jednak sam spojrzeć i ocenić sytuację. Jestem z Krakowa. Przepraszam dopiero dzisiaj się zapisałam do forum i nie miałam jeszcze czasu na zamieszczenie żadnych zdjęć. Dzisiaj to na pewno uzupełnię :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem pierwszy i się zastanawiam czy nie zrobić rezerwacji :) ok. Odpuszczam - fight !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W przyszłym tygodniu powinnam wiedzieć dokładniej co potrzebuję wymienić, żeby podnieść moto. Obawiam się, że to nie tylko kości. Tak czy owak muszę dostosować go do swojego wzrostu, więc części na pewno będę miała do wymiany lub odsprzedaży. Odezwę się jak już poznam konkrety i sekrety swojego moto i co dokładnie będę miała do zaoferowania :) Może ktoś skorzysta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już wiem, że kości mam jak w standardowym GSie. Mój jest obniżony na amortyzatorach, więc niestety, z tego wątku muszę się wycofać. pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czasem życie mile zaskakuje ;) Ale w tym temacie chyba masz rację ;) te kości to zdaje się niezły rarytas. Na szczęście albo i nie, mnie czeka odwrotny problem - podniesienie GSa, ale to już odrębne wątki :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×