Skocz do zawartości
tomi_om1

bmw 1150gs problem z przednim hamulcem

Recommended Posts

Wlasnie tez tak myslelismy ze moze zacisk , rowniez z tym zbiorniczkiem ze jest cos nei tak w sumie wymienilem tylko tloczek z gumkami , noo dpowietrzalismy z 10 razy raczej nei mozliwe zeby bylo jakies powietrze tymbardziej ze ominelismy pompe ABS , pod kieniec sezonu jezdzilem duzo porzece i drobny piasek był wszedzie moze cos podeszlo pod gumke zacisku , sam juz nie wiem zglupialem sprobuje jutro dac zalkiem inny przewod bezposrednio z pomki do zacisku tym razem prawego odpowietrzymy i zobaczymy co bedzie sie dzialo .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To zawsze można. Ale co w zacisku może być przyczyną takiego zachowania układu? Pytam z ciekawości, bo nic mi do głowy nie przychodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na swoje oczy to widziałem tylko rozebrany na detale zacisk od DRZ, kilka rzeczy jest ważnych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.... noo dpowietrzalismy z 10 razy raczej nei mozliwe zeby bylo jakies powietrze ....

Z tego co się domyślam to współpracujesz z mechanikiem, ale z mechanikiem od samochodów. Co może być powodem pisałem wcześniej dwa razy i nie ma się co powtarzać.

Co do odpowietrzania: hamulec ( pompę przednią ) w motocyklu należy odpowietrzać ze skręconą kierownicą max w lewo ( pompa przechylona ) Odpowietrzenie przebiega dwutorowo: pełne pompowanie i usuwanie powietrza z zacisku oraz bardzo krótkie delikatne naciśnięcia klamką i wtedy malutkie pęcherzyki powietrza uwalniają się z pompy i górnej części przewodu ( widać je w zbiorniczku ). To potrafi być proces dość żmudny i długi. Nie zawsze tak bywa, ale bywa. Tak nie musi być u Ciebie, ale pytanie jest: czy naprawdę odpowietrzenie przebiegało w czasie i sztuce tak jak powinno.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie to odpowietrzenie pompki też mi ciągle chodzi po głowie. Minimalna ilość powietrza w pompce lub przewodzie da właśnie takie objawy. Można się go pozbyć wypuszczając je wyjściem przewodu z pompki. Tak jak się odpowietrza przy zacisku, podobnie zrobić przy pompce, ustawiając kierę w taki sposób, żeby powietrze zebrało się na na łączeniu pompki z przewodem.

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mialem dzis chwile wieczorem zajrzalem do garazu probowalem odpowietrzyc ten jeden zacisk ktory mialem podlaczony tym sposobem co opisuje Jarek bylo lepiej odpowietrzalem przy kierownicy pomalu klameczka wychodzilo powietrze al e to nie jest to wedlug mnie wciskam klamke lapie poszczam za 5 sekund wciskam i jest nizej ,podpompuje raz i jest ok , poskrecalismy wszystko tak jak ma byc i wzielismy sie za odpowietrzanie , najpierw przy zaciskach kilkakrotnie , pozniej pomke k.... lipa , moze podszedlem do tematu zbyt lekcewazaco myslalem ze to bulka z maslem . Jedno jest pewnie nie poddam sie , jezeli to kwestia zlego odpowietrzania , to ta czynnosc wymaga niesamowitego skupienia uwagi , no i przedewszystkim wiedzy , troche moze gubi nas to ze w aucie bylo by to nie do pomyslenia , ale dzis posiwecilismy duzo czasu tej czynnosci i nici .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nawet mechanik samochodowy nie odpowietrza pierwsze zacisku, a potem pompki :roll: .... Przynajmniej nie powinien.

W tej sytuacji bez realu i rzeczywistego oglądu spraw trudno mi cokolwiek więcej powiedzieć ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam po krotkiej nieobecnosci ( praca, siweta ,itp.) ,a wiec powraca problem z hamulcem , dzis przelozylem przewod z F650 od pompeczki do zacisku odpowietrzenie hamulec jest twarda klamka , wszytsko ok przełozylem do drugiego zacisku tak samo wszystko ok , wydaje sie ze przycznyna sa przeowdy , a zastanawia mnie tez pompa ABS-u , dodam ze miedzy czasie kupielm caly zestaw przewodow uzywanych ,wiem ze to glupota ,ale chcialem sie dowiedziec czy to jest przyczyna ,ale sie nie dowiedzialem bo bylo to samo , wiec moglo sie zdarzyc tak ze tez byly wadliwe . Mysle nad kupnem w stalowym oplocie napewno beda najpewniejsze , tylko czy to moze byc wina pompy ABS-u???

Edytowane przez tomi_om1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dwa zestawy wadliwych przewodów? Możliwe, ale to byłby dziwny zbiego okoliczności.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrych nikt nie sprzedaje ;)

Edytowane przez agreSorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz może złe doświadczenia. Ja nie dostałem jeszcze nigdy wadliwej części.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam wszystkich , nie pisalem nic przez kilka tygodni ,ale takie uroki pracy brak czasu dostepu do internetu , wracajac do mojego problemu z hamulcami , kto zna temat ten wie ,ze bylo ciezko ,ale uporalem sie z problemem , wymienilem klocki bo byly juz lipne w sumie koncowka , ale to nie zmienilo faktu ze hamulec byl zapowietrzony , bo co ma piernik do wiatraka . Odpowietrzajac przez ten czas uzywalem płynu najtanszego tzn. prosze dot 4 ok w sklepie podawal mi koles za 10 zeta , płyn to płyn , ale w koncu mechanik kupil dobry plyn ATE renomowana firma , odpowietrzyl hamulec ( nie bylo mnie przy tym) , w kazdym razie hamluec jest ok super hamuje wszytsko ok , az wierzyc mi sie niechce ze taki wpływ mogl miec płyn , az niechce sie w to wierzyc , ale ciesze sie ze w koncu mam hamulce i bedzie mozna polatac goraco pozdrawiam .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajnie że załatwione, ale mi też się nie chce wierzyć, że to wina płynu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To wygląda, jak by tym razem udało mu się dobrze odpowietrzyć hamulec ;) W końcu za którymś razem się udaje :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×