Skocz do zawartości
pawela

Zegary-Potrzebny kod SMD elementu

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam mały problem z zegarami. Zlokalizowałem uszkodzenie, i wiem że jest to tranzystor PNP zaznaczony na zdjęciu.

Problem w tym że w moim egzemplarzu nie jestem w stanie odczytać kodu SMD aby dobrać odpowiedni tranzystor. Może ktoś z was ma elektronikę zegarów na wierzchu i może odczytać kod?

tacholeiterplatte_tranzystor.jpg

img

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde, jakbyś parę dni temu napisał, to miałbym na wierzchu elektronikę zegarów.

No para to 2 a właśnie 2 dni temu napisał ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witam wszystkich.

Mam mały problem z zegarami. Zlokalizowałem uszkodzenie, i wiem że jest to tranzystor PNP zaznaczony na zdjęciu.

Problem w tym że w moim egzemplarzu nie jestem w stanie odczytać kodu SMD aby dobrać odpowiedni tranzystor. Może ktoś z was ma elektronikę zegarów na wierzchu i może odczytać kod?

tacholeiterplatte_tranzystor.jpg

img

Nie wiem, jak bardzo Ci się spieszy, ale muszę i tak zmienić żarówki w zegarach, więc mogę Ci to sprawdzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Będę wdzięczny jak sprawdzisz...a za oknem co raz ładniej.

Sorry, że tak długo musiałeś czekać. Dzisiaj rozebrałem zegary. Ten element, który zaznaczyłeś, ma oznaczenie: 3Bp12. 12 jest odwrócone o 270 stopni (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) względem 3Bp. Jakby to było za mało informacji, to pisz. Jesteś elektronikiem?

Edytowane przez atomik
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jaka dolegliwość miały elementy, bo u mnie wariują po odpaleniu - skacze prędkościomierz i obrotomierz a wyświetlacz miga. Szukam bo może ten tranzystor u mnie też padł?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×