Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Właśnie rozebrałem licznik i wymieniłem żaróweczki. Po włączeniu zapłonu nie świeci mi jedną kontrolka-od temperatury. Wymieniłem w w Niej 3 żarówki i nie wiem czy podczas zapłonu się po prostu nie testuje czy coś się spieprzylo jak wymieniałem.

Może mi ktoś sprawdzić jak to jest u Was? F650gs Dakar.

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przycisk gaszenia nie jest wcisniety?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raby, wstyd przyznać:-D Jest to odcięcie zasilania i na kursach nauczono mnie żeby go wyłączać zawsze-gasic z kluczyka. No i o.;-) temat można zamknąć.Dzieki za zaangażowanie:-)

pzdr

Edytowane przez interno
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak się w Przywitalni przywitać? Nie nauczono w domu ....

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Raby, wstyd przyznać:-D Jest to odcięcie zasilania i na kursach nauczono mnie żeby go wyłączać zawsze-gasic z kluczyka. No i o.;-) temat można zamknąć.Dzieki za zaangażowanie:-)

pzdr

Boję się zapytać czego jeszcze cie tam uczono

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pawłowi chodzi raczej, jakie jeszcze pułapki na Ciebie czychają. A gasisz jak wolisz, nie ma znaczenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Boisz? Czyli według Ciebie należy gasić motocykl poprzez awaryjny wylacznik?...

Znam Pawła - nie jest bojący. A według czyjej wiedzy wiesz, że nie przez wyłącznik?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie no, u mnie też instruktor mówił że wyłącznik jest AWARYJNY. Ale on chyba tak naprawdę po prostu przerywa obwód, więc żadna różnica w porównaniu ze stacyjką, nie? Tyle że potem trzeba odpstryknąć...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak sama nazwa wskazuje-jest to awaryjny wyłacznik.Ale tam jest jeszcze kilka innych aspektów zasadności wyłączania z kluczyka.

Jarek, skoro znasz to idź do Niego na doszkolenie:-D

Spadam, zrobię rundala na moto.

pzdr

Edytowane przez interno

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko ... ja wiem.

Problem polega na tym, że powinno się postępować zgodnie z zaleceniem producenta, a niektórzy producenci zalecają wyłączanie właśnie poprzez wyłącznik awaryjny, a nie kluczyk ( tak podobno w mądrych instrukcjach obsługi pisze )

Mamy tutaj wszystko opisane. Taka miła dyskusja ( w tym mój pogląd ) znajdziesz w archiwach, ale pewnie nie wszystko przeczytałeś ;)

Generalnie nie jest obojętne dla układu sterowania jak się wyłącza silnik - szczególnie tam gdzie jest jednostka sterująca - czyli komputer. Inaczej odcina prąd ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tylko pamiętam, że gdzieś, zanim jeszcze kupiłem GSa, przeczytałem (np tu http://faq.f650.com/GSFAQs/HardStartingFAQGS.htm#Section:%20Starting%20Your%20GS), że odpalać należy bez gazu, przytrzymując przycisk rozrusznika jeszcze 1-2 sekundy po tym jak silnik zaskoczy i tak robię. Teorii na temat wyłączania nie znam, a i na szybko na forum nie znalazłem. Uchylisz rąbka tajemnicy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No poczytaj se. Ja to się nie znam, ale jeśli w kilku miejscach tak jest napisane, to jestem skłonny żeby w to uwierzyć (przynajmniej w tym wypadku)

Press the starter button and do not release it until the engine is running smoothly (max. five seconds) - tak robię mniej więcej, od momentu jak zaskoczy do momentu jak jestem pewny że zaskoczył, to mija ta sekunda-dwie.

Wytapatalkowane z magicznego pudełka.

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten wyłącznik "awaryjny" jest po to żeby z niego korzystać i móc zgasić silnik bez odrywania ręki od kierownicy. Zawsze z niego korzystam. Dopiero kluczyk. To samo w odwrotnej kolejności przy uruchamianiu. Zawsze ręce na kierownicy - taki nawyk.

Boisz? Czyli według Ciebie należy gasić motocykl poprzez awaryjny wylacznik?...

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A dla mnie wyłącznik awaryjny - to awaryjny. Jak padłem kiedyś to od razu go tyknąłem (bo nie było czasu na kluczyk), a na co dzień używam kluczyka - jak w samochodzie ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A u mnie w pegaso jest różnica czy wyłączę z kluczyka czy z przełącznika na kierownicy. Jak wyłączam przełącznikiem to moto cicho gaśnie, a jak z kluczyka to słychać dziwny odgłos jak by rozrusznik pukał. Takie "twarde" zatrzymanie. Dlatego zawsze używam przycisku. Może w nowszych motocyklach jest inaczej.

Wysłane z mojego LIVE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez alien19999

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie widzę sensu ....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A u mnie w pegaso jest różnica czy wyłączę z kluczyka czy z przełącznika na kierownicy. Jak wyłączam przełącznikiem to moto cicho gaśnie, a jak z kluczyka to słychać dziwny odgłos jak by rozrusznik pukał. Takie "twarde" zatrzymanie. Dlatego zawsze używam przycisku. Może w nowszych motocyklach jest inaczej.

Wysłane z mojego LIVE przy użyciu Tapatalka

U mnie jest tak samo (widocznie pegaso juz tak maja ;-)) wiec również gaszę silnik przełącznikiem na kierownicy

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ten wyłącznik "awaryjny" jest po to żeby z niego korzystać i móc zgasić silnik bez odrywania ręki od kierownicy. Zawsze z niego korzystam. Dopiero kluczyk. To samo w odwrotnej kolejności przy uruchamianiu. Zawsze ręce na kierownicy - taki nawyk.

Czyli rozumiem, że dla Ciebie - jak już zatrzymałeś moto - ważne jest,żeby wyłączyć motocykl bez odrywania rąk i dlatego korzystasz wyłącznika awaryjnego?

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×