Skocz do zawartości

Recommended Posts

... map nie zmieniaj ...

Nie każdy ma GPS ;) Dobra mapa to podstawa, ale trochę kłopotliwa czasami ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie każdy ma GPS ;) Dobra mapa to podstawa, ale trochę kłopotliwa czasami ;)

W sumie, to może jeździ z atlasem..... to przekręcaj kartki :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jakie jest pytanie?

I dodaj jeszcze "Ile mam czasu na odpowiedź?" ;-)

pzdr

Ile chcesz. Twoje pytanie ... - więc nic nam do tego ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co to jest ten facebook? Nie znam człowieka :roll: To chyba coś dla młodzieży ;)

Dobra ... bo nie chce mi się przegadywać. Powtórzę pytanie: jakie jest pytanie? - tylko w ludzkiej i pełnej formie - bez slangu - tak dla emeryta ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok P.Jarosławie:

1. Wymieniłem świece-kupione z katalogu,NGK. Czy powinienem ustawiać przerwę listkami,czy ta która już jest oryginalnie w nowej świecy jest ok.?

2.Kupiony przeze mnie egzemplarz ma wycięty katalizator. Czy powinienem wgrać jakąś inną mapę ?

Pytam, bo dwa dni wymieniałem w Nim wszystko po kolei. Przyjechałem się i nie przyśpiesza płynnie-potrafi na hamowaniu silnika szczelić. Dlatego pytam o świece-czy może ma za dużą przerwę-przyśpieszanie jest takie hmmm momentami odkręcam i mnie nie słucha ..kłania się.

Nadmiernie, że jest to mój pierwszy singiel.Wcześniej jeżdziłem zupełnie innym moto.

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I jeszcze jedno-od jesieni nie była dolewane paliffko. Pewnie zwietrzało - i pewnie ma to wpływ też na jazdę.Ale czy aż w takim stopniu?

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O kochany, no to teraz rozpocząłeś debatę :-D

No bo tak, co oznacza

1. wymieniłem wszystko po kolei

2. nie przyśpiesza płynnie

3. przy hamowaniu silnika "szczelić", w którym momencie

4. momentami odkręcam i mnie nie słucha

5. ...... kłania się

to tak na początek.

ps. Jak tam Jarek, jeszcze powinienem o coś zapytać, żebyś mógł spróbować postawić diagnozę :-D

I jeszcze jedno-od jesieni nie była dolewane paliffko. Pewnie zwietrzało - i pewnie ma to wpływ też na jazdę.Ale czy aż w takim stopniu?

pzdr

Zawsze zaczynaj diagnozę od najprostszych, najtańszych rozwiązań. Kup dobre paliwo i dolej do pełna.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Włożyłem kija w mrowisko?;) Wolę dziś, bo jutro o tej porze to może być ciężko pisać:-D

1. Płyn chłodzący, olej, filtry-oleju i powietrza, świece.

2.No tak hmmm nie jak w CBF1000 ;-))))

3.Szczeli sobie z rury przy zamknięciu manetki przy dohamowywaniu.

4. Ma 50km i chyba powinien iść zwawiej-lub po prostu single tak mają.

5. Odkręcam i nie czuć przyspieszenia, taki jest duuuuuzy lag,trzeba zredukować

Najlepiej gdyby ktoś kto jeździ singlem od lat wsiadł na mój i dla porownania się karnal.

Postanowiłem sobie zmienić w Tym roku na motocykl nadający się na szuterki.

pzdr

PS.Paliffko zaleje przy najbliższej okazji, ze sto oktanow:-)

Edytowane przez interno

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Płyn chłodzący, olej, filtry-oleju i powietrza, świece.

Wymiana świecy to osobny wątek. O ile w większości wypadków początkowa faza jest ok to rzadko zostaje zakończona pełnym sukcesem. Jeśli robiłeś wszystko na raz to są nikłe szanse, że zostało to zrobione poprawnie ale może się mylę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli co? Wyjmę świece i co dalej?gdzie znajde listki do sprawdzenia?

Wymiana trwała dwa dni, tak na zupełnym luzie.

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli co? Wyjmę świece i co dalej?gdzie znajde listki do sprawdzenia?

Wymiana trwała dwa dni, tak na zupełnym luzie.

pzdr

Przerwę na świecy bym sobie odpuścił. Chodziło mi o to czy ją wygrzałeś po wymianie na nową?

Ps. Do spradzenia przerwy wystarczy takie narzędzie jak szczelinomierz. Jest to bardzo powszechne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygrzałem, czyli co?wymieniałem świece drugi raz w życiu.-ale z instrukcją ;-)

pzdr

Szczelinomierz -a info jak powinno być ustawione w f650gs 2004?

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po wymianie świecy na nową i pierwszym uruchomieniu silnika powinno się poczekać aż silnik nagrzeje się do właściwej temperatury.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przed wyjechaniem z garażu po wymianie oleju - rozgrzewalem silnik do sprawdzenia poziomu oliwy, więc nie świadomie chyba wygrzałem świece.

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak tam Jarek, jeszcze powinienem o coś zapytać, żebyś mógł spróbować postawić diagnozę :-D

Zwierz ... masz w ryj ;) Polecam opcję: ignoruj użytkownika Jarek :lol:

Nowa świeca powinna być ustawiona właściwie i najczęściej jest .... , ale jak np. spadła ... ;) Nie zaszkodzi sprawdzić. Szczelinomierz do kupienia w prawie każdym "dobrym metalowym" - W liroju, kastoramie .... ok 9 ... 12 pln'ów

Nie słyszałem ( choć mogę nie wiedzieć ) aby producent przewidział wywalenie katalizatora, a co za tym idzie mapę do takiej operacji. Po wywaleniu katalizatora "ogień" z rury nie jest zjawiskiem niecodziennym. Wszystko zależy od skali. Powodów, dla których "wali" ogniem, kicha, przerywa jest znacznie więcej niż świeca czy usunięcie katalizatora.

Paliwo: jak było prawdziwą benzyną to kilka miesięcy nie jest problemem, ale jak było jakieś ... "chszczone" , jakaś chemia adoptowana z rozpuszczalnika to należy się jej pozbyć, bak wyczyścić i nalać nowe paliwo. Czasem potrafi się wytrącić taki osad, że zatyka wszystko co jest do zatkania ;)

Przerwa pomiędzy elektrodami świecy na poziomie 0,7 mm będzie oki ;)

Coś jeszcze Zwierzu? :lol: Ale w ryj to masz :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i nie będzie przyspieszał ;-).

Siadłeś z litra na mały ciągniczek i czego oczekujesz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja w touranie długo szukałem mocy po 330i ;-) , też ma taki lag jakby mu się turbo zepsuło . tylko że on nie ma turba ;-) a f650gs nie jest ktm-em 690 smc i nie urywa rąk . 50 koni to 50 , cudów nie ma . to trzeba dość wysoko kręcić żeby pojechało ;-) .

co do wyciętego kata - co to znaczy bo nie kumam . masz jeden tłumik zamiast pary rur z tyłu czy ktoś opróżnił puszke z katalizatorem i ją zostawił pustą ? jeżeli wersja druga to zawsze będzie waliło w pustą puchę i nie ma innej opcji .

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... co do wyciętego kata - co to znaczy bo nie kumam ...

Gimby tak gadajo ... nie próbuj załapać bo tak gadajo, aby wapna nie kumały właśnie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No i nie będzie przyspieszał ;-).

Siadłeś z litra na mały ciągniczek i czego oczekujesz?

Ale wcześniej miałem CB500 i to jakoś inaczej jechalo ;-)

Ciągniczkiem chce się wjezdzic, zobaczyc, zwiedzić Albanie. -stąd te wszystkie wymiany etc.

pzdr

ja w touranie długo szukałem mocy po 330i ;-) , też ma taki lag jakby mu się turbo zepsuło . tylko że on nie ma turba ;-) a f650gs nie jest ktm-em 690 smc i nie urywa rąk . 50 koni to 50 , cudów nie ma . to trzeba dość wysoko kręcić żeby pojechało ;-) .

co do wyciętego kata - co to znaczy bo nie kumam . masz jeden tłumik zamiast pary rur z tyłu czy ktoś opróżnił puszke z katalizatorem i ją zostawił pustą ? jeżeli wersja druga to zawsze będzie waliło w pustą puchę i nie ma innej opcji .

Mario, zostawione z zewnątrz jak oryginal. Wydłubany katalizator precyzyjnym cięciem. Pyrkanie i szczelanie mi nie przeszkadza-o ile nie ogłuchnę:-)) Chce się upewnic, że tak ma być...

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie masz czasem wersji zdławionej? Przepustnica otwiera się cała?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×