Skocz do zawartości
Górny

Chiński Akrapovic :)

Recommended Posts

Witam chciałem zapytać co myślicie na temat "aliexpresowego akrapovica" :) czy po zamontowaniu takiej puszki trzeba cos zmieniać jeszcze np. w ustawieniu silnika lub jeszcze cos ustawiać? link: http://pl.aliexpress.com/item/Universal-Motorcycle-Modified-Scooter-Akrapovic-Exhaust-Muffle-pipe-GY6-CBR-CBR125-CBR250-CB400-CB600-YZF-FZ400/32562161095.html?spm=2114.56010208.4.43.w4d5ON

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czy po zamontowaniu takiej puszki trzeba cos zmieniać jeszcze

Zmień dealera albo zmniejsz dawkę

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tzn. gdyby cos takiego zamontować to nie ma to wpływu na osiągi moto poza estetyką i brzmieniem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze chińskie chromowane gmole można zaczepić i podświetlane podwozie zrobić na chińskich ledach :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chcesz to założyć do swojego GSa. To tak jak byś do osobówki założył wydech od skutera. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czym się różni oryginalny akrap od podróby ? tym czym akrap od dominatora . a nalepkę możesz sobie nabyć za 20 pln i również będzie oki ;-) .

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeglądałem wydechy Dominatora z tego co patrzyłem to koszt takiego wydechu dedykowanego do gs'a to około 800zł a ten akrap to wydatek około 220-250zł. Czytałem trochę na innych forach o tych chinolach i ludzie nawet sobie chwalili. Ale chciałem zaciągnąć opinii ludzi z naszego forum. Może ktoś z was miał doczynienia z takim sprzętem :)

P.S. Dopiero zaczynam swoją przygodę z moto więc proszę o wyrozumiałość :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dopiero zaczynasz i już chcesz psuć? ;-) ja się nie znam, ale jak zakładasz taki wydech to wywalasz katalizator, a to już niezgodne z prawem pomijając inne aspekty?

Wytapatalkowane z magicznego pudełka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

połowa aut w tym kraju ma wyrżnięty dpf albo katalizator w dieslu ;-) , to w sprawie ekologii .

nie słyszałem o konieczności wywalenia katalizatora w motocyklu przy ochocie założenia innego wydechu - korekta map załatwia podniesienie mocy zgodne z normami , rzecz jasna jeżeli takowe istnieją . w tigerze akcesoryjny wydech zakładany w serwisie robi minimum 100 koni po wgraniu map , bez wgrania jest gadżetem który spowalnia motocykl ;-) i zmniejsza kulturę pracy silnika . po wgraniu map pali litr więcej , ale jak jedzie i brzmi :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdyby skośni ludzie zechcieli "odrobić" akrapa jota w jotę to może bym się zastanowił gdyż dakar nie gada. Ona nawet nie mówi. On delikatnie rzecz ujmując pierdzi i tu rozumiem poszukiwania Gorny885. Ale to nie będzie jak się zdaje "odróbka" tylko zwykła dalekowschodnia podróbka robiona przez wieśniaczkę Ksink Ksiank która jeszcze wczoraj w tej samej fabryce robiła kotwy ocynkowane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawdopodobnie za co zapłacisz, to dostaniesz. Swoją drogą, ja robiłem co mogłem, żeby motek chodził jak najciszej. To jednak kwestia gustu i słuchu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może kolega chce zadać szyku na dzielni w RZE :-D :-D :-D

No to się uda. Taki wydech ładnie brzmi, ale nie nadaje się chyba, żeby robić 400-500km na wyjeździe przez kilka dni z rzędu, poza tym w lesie trochę nie bardzo wypada tak hałasować.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja za chwilę albo kupię db-kilera do swojego , albo kupię seryjny wydech . ja tego powyżej 100/h nie słyszę , ale mój żołądek to czuje ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a jak pięknie brzmi singiel z odkręconym całkowicie wydechem... To są dopiero doznania. I te miny sąsiadów.... Bezcenne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ma być do singla? to będzie dziwnie wyglądać z jedną końcówką, brzmienie się na pewno zmieni tylko czy będzie fajne jak ten silnik brzmi jakby mielił śrubki? :-D

I taki inny aspekt sprawy - wprowadzanie do obrotu podróbek jest nielegalne a tu chyba nie ma wątpliwości, że to podróbka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale kolega chce na własny użytek a nie na rynek UE. Znaku CE to to na pewno nie będzie miało i tylko chińską homologację.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem tak ciekawy jestem jakby to gadało. Ale nie będę ryzykował chyba i sprawdzał także dzięki za wszystkie spostrzeżenia. A co do szyku na dzielni w RZE o czym pisał gracjan to mi nie chodziło, bardziej tak jak pisałem to brzmienie tego chinola mnie interesowało :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to się uda. Taki wydech ładnie brzmi, ale nie nadaje się chyba, żeby robić 400-500km na wyjeździe przez kilka dni z rzędu, poza tym w lesie trochę nie bardzo wypada tak hałasować.

Ja mam u siebie Leo Vince, jest głośny ale w codziennej jeździe nie przeszkadza. Powiem więcej, w tamte wakacje pojechałem z dziewczyną na wakacje ( Chorwacja, Czarnogóra i Bośnia i Hercegowina), powrót z Sarajewa na raz i Paulina nie narzekała na nadmierny halas. Wręcz przeciwnie, usypiała z tyłu co jakiś czas ;-) Głośniejszy wydech jeśli ma kogoś męczyć to raczej nie kierowcę tylko osoby jadące za nim.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie słyszałem o konieczności wywalenia katalizatora w motocyklu przy ochocie założenia innego wydechu

Ale w singlu katalizator jest w atrapie wydechu, która by pewnie wyleciała - chyba że źle myślę?

Wytapatalkowane z magicznego pudełka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale w singlu katalizator jest w atrapie wydechu, która by pewnie wyleciała - chyba że źle myślę?

Dobrze myślisz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w singlu masz pan rację , tylko na świecie ciężko zobaczyć f650gs z jednym tłumikiem akcesoryjnym . więc cała ta gadka jest dość wirtualna .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×