Skocz do zawartości
wilkczarny

Cześć wszystkim - wilkczarny

Recommended Posts

Odświeżam się w tym wątku, bo po długiej obecności w postaci czytania i przeglądania dojrzałem w tym sezonie do zakupu (finansowo i mentalnie ;) ). Nadal podtrzymuję początkowy trend - docelowo myślę o czymś w stylu r1200 gs, ale ponieważ miałem parę sezonów przerwy a wcześniej jeździłem na chopperze, to chcę się otrzaskać z czymś lżejszym i nieco prostszym w obsłudze. F650 GS wydaje się być tutaj dobrym wyborem, chyba, że znacie jakieś dużo lepsze alternatywy? :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie, Tenere

Wysłane z bagna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
17 godzin temu, Seb napisał:

Pewnie, Tenere emoji3.png

Wysłane z bagna.
 

Tak podejrzewałem, że może paść taka sugestia i to właśnie z Twojej strony, Seb :P

Widzę, że przewija się też "fał sztorm" jako jeden z bardziej polecanych na forum, ale nie podchodzi mi na razie masą i wyglądem. Nie siedziałem na razie na żadnym więc nie mam faktycznego porównania co do komfortu jazdy ale na razie waga mnie skutecznie zniechęca. Podobnie chyba jest z Tenerą? Zalana i gotowa do jazdy ma ciut ponad 200 kg? Ja mam tylko 180 cm i 70 kg wagi :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To musisz przypakować

Wysłane z bagna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
56 minut temu, Seb napisał:

To musisz przypakować emoji3.png

Wysłane z bagna.
 

motocyklem nie jeździ się siłą tylko techniką :D:D:D:D

zaczynam, jak zawsze, od techniki bezpiecznego upadania - ale tu nie jestem expertem, może @Seb coś podpowie :D:default_icon_beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tej kwestii akurat jestem ekspertem. Podstawową zasada, jeśli już widzisz że nie utrzymasz, to nie trzymaj tylko śpi*przaj jak najdalej od sprzeta, technika dowolna, ja najczęściej stosuję lot koszacy.

Wysłane z bagna.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tak podejrzewałem, że może paść taka sugestia i to właśnie z Twojej strony, Seb
Widzę, że przewija się też "fał sztorm" jako jeden z bardziej polecanych na forum, ale nie podchodzi mi na razie masą i wyglądem. Nie siedziałem na razie na żadnym więc nie mam faktycznego porównania co do komfortu jazdy ale na razie waga mnie skutecznie zniechęca. Podobnie chyba jest z Tenerą? Zalana i gotowa do jazdy ma ciut ponad 200 kg? Ja mam tylko 180 cm i 70 kg wagi

Duża Teresa 230kg, dodaj kufry, gmole, błoto..... Mały f650 jest lekki.

wysłane z Nokii 3210

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
56 minut temu, gilby napisał:

motocyklem nie jeździ się siłą tylko techniką :D:D:D:D

zaczynam, jak zawsze, od techniki bezpiecznego upadania - ale tu nie jestem expertem, może @Seb coś podpowie :D:default_icon_beer:

Też tak zawsze uważam ;)

5 minut temu, JaGrab3 napisał:


Duża Teresa 230kg, dodaj kufry, gmole, błoto..... Mały f650 jest lekki.

wysłane z Nokii 3210
 

No i właśnie dlatego myślę o f650 gs. Muszę tylko doczytać czym się roczniki od siebie różnią i który będzie lepszy dla mnie, potem już tylko czekanie na dobrą ofertę i zabranie kogoś z forum na oględziny (płacę dowolną walutą ;) ).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy 180cm to moze Dakar? Bo zwykły gs moze być mały. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

9 minut temu, gilby napisał:

Przy 180cm to moze Dakar? Bo zwykły gs moze być mały. 

Garbię się trochę ;)

A tak serio to zastanawiałem się, ale wydaje mi się, że ja będę jeździł asfalt / off-road w stosunku 80 / 20. Dakar z tego co się zdążyłem zorientować wolałby nieco inną proporcję? ;) No i jeszcze żadnego nie miałem okazji dosiąść, więc opieram się tylko na danych liczbowych. GS wydaje się być OK, Dakar wydaje się być ciut za wysoki. Ale jak gdzieś się do nich przysiądę to wtedy zweryfikuję to na 100%.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja bym wolał zamiast małego gs'a juz dl650. Albo twina 650. Zdolności terenowe pewnie zbliżone, a jednak 2 cylindry na te 80% tras asfaltowych bedą lepsze. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To ja bym wolał zamiast małego gs'a juz dl650. Albo twina 650. Zdolności terenowe pewnie zbliżone, a jednak 2 cylindry na te 80% tras asfaltowych bedą lepsze. 

Fakt, od singla Doopa mrowi. Ja pojezdzilem sezon na fce, sprzedaje teraz i przesiadam się na twina....

wysłane z Nokii 3210

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, gilby napisał:

To ja bym wolał zamiast małego gs'a juz dl650. Albo twina 650. Zdolności terenowe pewnie zbliżone, a jednak 2 cylindry na te 80% tras asfaltowych bedą lepsze. 

Wagowo DL to już jak r1200 gs. Docelowo chciałbym takie moto, ale na razie chcę żyć :D Twin 650 to ten produkowany od 2008r, dobrze pamiętam?

2 godziny temu, JaGrab3 napisał:


Fakt, od singla Doopa mrowi. Ja pojezdzilem sezon na fce, sprzedaje teraz i przesiadam się na twina....

wysłane z Nokii 3210
 

Wiem, miałem singla wcześniej :D

Edytowane przez wilkczarny

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minut temu, maxiu napisał:

DL 80/20 czego człowiek się tu nie dowie :D

a dlaczego nie? Wszystko zależny znowu, co to te 20%, bo jak szutry, to jak najbardziej 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, tyran napisał:

Cześć wilkczarny. Trampka sobie kup. Pozdro.

Cześć tyran. Myślę też o trampku, choć na razie skupiłem się na poszukiwaniach BMW. Założyłem, być może niesłusznie, że skoro docelowo chcę mieć też BMW (r1200 gs) to będzie sprytnym posunięciem wzięcie mniejszej maszyny z tej samej stajni, żeby się zapoznać z ich specyfiką. Wiem, że gałkologia przycisków będzie się różnić i pewnie właściwości jezdne będą nieco inne (singiel vs boxer, inny napęd, kierunkowskazy w innych miejscach ;)) ale to nadal jeden producent, więc zakładam, że przynajmniej część rozwiązań będzie wspólna dla obydwu. Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi ;) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, oba projekty pochodzą z biur projektowych III Rzeszy :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze tak samo ciuchy śmierdzą.....

wysłane z Nokii 3210

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 godziny temu, gilby napisał:

Przy 180cm to moze Dakar? Bo zwykły gs moze być mały. 

Podłoży poduszkę :default_icon_mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×