Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przede wszystkim elektroniczna, nie transformatorowa. W zamysłach niech będzie tez do aku żelowego, inaczej gdy zakupisz żelowy to będziesz musiał inwestować w nową ładowarkę, do elektronicznej zamontujesz odpowiedni wtyk i ładujesz moto bez wyciągania aku przez gniazdo w naszym motku. Ja zakupiłem Lidlowską ULTIMATE SPEED (70zł)+ wtyk do gniazda zapalniczki (przelotkę z gniazdem zapalniczki już miałem) i gites :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja polecam Bosch C3. Nie jest tania ale mało awaryjna i bezobsługowa.

Potwierdzam, też posiadam takową od zeszłego sezonu, działa jak trzeba, a i w aucie czasami podładowuję duży aku, bo do diesla, dłużej to trwa ale... daje spokojnie radę ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kup. Bedziesz zadowolony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy wie ktoś coś o tym urządzeniu? Warto? http://www.lidl.pl/c...index_32414.htm

[...]

Ja zakupiłem Lidlowską ULTIMATE SPEED (70zł)+ wtyk do gniazda zapalniczki (przelotkę z gniazdem zapalniczki już miałem) i gites :)

Khe khe ;]

I coby nie robić całkiem OT: mógłby ktoś rozwinąć temat ładowania bez wyciągania? Domyślam się, że pogrubiona część coś ma z tym wspólnego ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Khe khe ;]

I coby nie robić całkiem OT: mógłby ktoś rozwinąć temat ładowania bez wyciągania? Domyślam się, że pogrubiona część coś ma z tym wspólnego ;]

Czytanie podobno pomaga

http://f650gs.pl/topic/383-gniazdo-zapalniczki/page__hl__ładowarka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy wie ktoś coś o tym urządzeniu? Warto? http://www.lidl.pl/c...index_32414.htm

Kup. Bedziesz zadowolony.

Mam - POLECAM

TYLKO -

podane max pojemność aku 120 Ah - wydaje mi się LEKKO przesadzone skoro aku 38 AH ładowane musi być 10 godzin ( dane z filmiku - potwierdzone podanym max PRĄDEM ładowania) Skoro 38 Ah 10 godz to 120 Ah ile ? - 30 godz ? Jak ktoś ma czas może ładowac 120 Ah ,- a nawet 240 Ah przez tydzień .

ALE

W motocyklowych - a w zasadzie MAŁYCH ( załóżmy to 20 Ah ) jest SUPER.

Podłączasz i możesz zapomieć - nie grozi przeładowanie - wygotownie .

Do małych ( ale nie przekraczających pojemnością 10 godzin ładowania ) - POLECAM

Edytowane przez komir

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I coby nie robić całkiem OT: mógłby ktoś rozwinąć temat ładowania bez wyciągania? Domyślam się, że pogrubiona część coś ma z tym wspólnego ;]

Ja w każdym swoim motku montuję takie oto cudo (prawie) do akumulatora i leży sobie pod kanapą (koniecznie żeńska - z dziurkami :-P, bo męska zrobi zwarcie). Przy ładowarce (Lidl oczywiście :-D ) zamontowałem drugą końcówkę (męską) i jak zima sroga i moto miesiąc czy dwa w garażu stać musi, to wpinam w 5 sekund.

zlacze-dean-t_3656.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja polecam Bosch C3. Nie jest tania ale mało awaryjna i bezobsługowa.

....też posiadam C3 od BOSCHA i jest naprawdę fajna.Natomiast sprzedawca poinformował mnie,że " nie podniesie " całkiem wyładowanego aku.Ile w tym prawdy nie wiem i nie chcę się przekonać ;)

Edytowane przez ahela

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
....też posiadam C3 od BOSCHA i jest naprawdę fajna.Natomiast sprzedawca poinformował mnie,że " nie podniesie " całkiem wyładowanego aku.Ile w tym prawdy nie wiem i nie chcę się przekonać ;)/>
No i właśnie... W zeszłym roku coś około kwietnia/maja kupiłem nowy aku, aku nie było zleżałe, bo trafiło do hurtowni prosto z fabryki. Niby nic się nie działo, aku dedykowane do moto, wprawdzie halogeny potrafiły bez pracującego silnika wydoić dość szybko aku, ale mimo całej odpalonej w czasie jazdy elektrowni nie narzekałem. No i kilkanaście dni temu, idę do garażu, spoglądam na tą moją kobyłę, myślę sobie, odpalę na trochę, w końcu dwa miesiące już stoi...niestety, zero reakcji aku. No to wyrób z lidla, podłączam, i...okazuje się że ładuje się, ale akumulator świeci kontrolką 6V i po kilku minutach informuje że jest naładowany!klikam przełącznik, za nic nie chce się zaświecić kontrolka motocykla, ciągle ta 6V i po kilkunastu sekundach "naładowany". No to powtórka, załączam ładowarkę kilkakrotnie, i znowu to samo. Dobra, zobaczymy kto lepszy, zostawiam na kilkanaście godzin. Efekt - jak wyżej. Następnego dnia podłączyłem zwykły, stary prostownik, po zejściu wskazówki ładowania w okolice zera, podłączyłem ładowarkę lidlowską. I tu zaskok, po uruchomieniu wchodzi normalnie w tryb motocyklowy i po kilkunastu minutach pokazała naładowanie aku do "full". Wnioski: 1. Mam strefiony akumulator-mało prawdopodobne 2. Motocykl w trybie uśpienia jednak wysysa akumulator z czasem do zera-prawdopodobne, tylko dlaczego??? 3. Ładowarka nie wzbudza kompletnie rozładowanego akumulatora-mimo zapewnień producenta 4. Ładowarka jest strefiona-mało prawdopodobne, po ładowaniu motocykla doładowywałem jeszcze trzy akumulatory samochodowe i działała jak trzeba. Ktoś ma jakiś pomysł? Edytowane przez cykli

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już 2 aku (żelowy do skutera wodnego i aku do moto ) postawiłem na nogi za pomocą tego

https://www.elfaelektronika.pl/elfa3~pl_pl/elfa/init.do?item=6976142&gclid=CPT4osTRmLUCFUlc3godVicABg

Polecam , ... prąd ładowania regulujemy sami , potencjometrem . Nadaje się do aku żelowego i kwasowego . i nie ma ryzyka przeładowania aku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i właśnie... W zeszłym roku coś około kwietnia/maja kupiłem nowy aku, aku nie było zleżałe, bo trafiło do hurtowni prosto z fabryki. Niby nic się nie działo, aku dedykowane do moto, wprawdzie halogeny potrafiły bez pracującego silnika wydoić dość szybko aku, ale mimo całej odpalonej w czasie jazdy elektrowni nie narzekałem. No i kilkanaście dni temu, idę do garażu, spoglądam na tą moją kobyłę, myślę sobie, odpalę na trochę, w końcu dwa miesiące już stoi...niestety, zero reakcji aku. No to wyrób z lidla, podłączam, i...okazuje się że ładuje się, ale akumulator świeci kontrolką 6V i po kilku minutach informuje że jest naładowany!klikam przełącznik, za nic nie chce się zaświecić kontrolka motocykla, ciągle ta 6V i po kilkunastu sekundach "naładowany". No to powtórka, załączam ładowarkę kilkakrotnie, i znowu to samo. Dobra, zobaczymy kto lepszy, zostawiam na kilkanaście godzin. Efekt - jak wyżej. Następnego dnia podłączyłem zwykły, stary prostownik, po zejściu wskazówki ładowania w okolice zera, podłączyłem ładowarkę lidlowską. I tu zaskok, po uruchomieniu wchodzi normalnie w tryb motocyklowy i po kilkunastu minutach pokazała naładowanie aku do "full". Wnioski: 1. Mam strefiony akumulator-mało prawdopodobne 2. Motocykl w trybie uśpienia jednak wysysa akumulator z czasem do zera-prawdopodobne, tylko dlaczego??? 3. Ładowarka nie wzbudza kompletnie rozładowanego akumulatora-mimo zapewnień producenta 4. Ładowarka jest strefiona-mało prawdopodobne, po ładowaniu motocykla doładowywałem jeszcze trzy akumulatory samochodowe i działała jak trzeba. Ktoś ma jakiś pomysł?

Wadliwego aku jednak bym nie wykluczał i tu nie ma znaczenia,że nowy.Trzeba by go zdiagnozować.Jeśli nie masz załączonego alarmu,to aku powinno bez problemu działać,nawet po dwóch miesiącach.Zakładając oczywiście,że motek jest w ogrzewanym garażu ( zima ) Ja przechowuję swoje aku w domu i profilaktycznie raz w miesiącu do ładowarki,ale TA nie ma nic do roboty,bo bateria " trzyma prąd "

Edytowane przez ahela

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cykli, a czy C3 jest na tyle inteligentna, że sama z siebie "wie" jaki ładuje akumulator? 6 czy 12V? Może jest jakiś przełącznik, włącznik?

Pzdr

T.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cykli, a czy C3 jest na tyle inteligentna, że sama z siebie "wie" jaki ładuje akumulator? 6 czy 12V? Może jest jakiś przełącznik, włącznik?

Pzdr

T.

Nie znam C3, ale te z Lidla trzeba przełączyć guziczkiem na 12V - z automatu włącza się 6.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sorki :roll:

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cykli, a czy C3 jest na tyle inteligentna, że sama z siebie "wie" jaki ładuje akumulator? 6 czy 12V? Może jest jakiś przełącznik, włącznik?

Pzdr

T.

Mam C3 i sama wie :-) polecam ;-)

Jedyne co możesz/musisz przełączać to wybór aumulatora jaki ładujesz - motocyklowy, samochcodowy, czy AGM ;-)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hm, a ja mam Lidl'ową i też mi automatycznie wskakuje na tryb moto (12V, mniejszy prąd).

Edytowane przez rampus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

coś mi śmierdzi wadliwym aku w kobyle

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na 90% wadliwy acu, mialem podobna sytuacje w samochodzie, (bodajze zwarcie w nim bylo) jest takie przenosne urzadzenie diagnostyczne w bmw - podlaczaja i w minute wydruk robia odnosnie stanu aku

mozesz do nich podwiezc acu to Ci zmierza

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na 90% wadliwy acu, mialem podobna sytuacje w samochodzie, (bodajze zwarcie w nim bylo) jest takie przenosne urzadzenie diagnostyczne w bmw - podlaczaja i w minute wydruk robia odnosnie stanu aku

mozesz do nich podwiezc acu to Ci zmierza

Dokładnie, nawet jak kupujesz nowy akumulator i jesteś na miejscu pojazdem, to kumaty gość sprawdza parametry po zamontowaniu nowego, czy wszystko ok ze strony pojazdu i aku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hm, a ja mam Lidl'ową i też mi automatycznie wskakuje na tryb moto (12V, mniejszy prąd).

Sprawdziłem że ten lidlowski nie ruszy aku jeżeli napięcie akumulatora spadnie poniżej 4V, elektronika nie załącza ładowania, trzeba aku ruszyć na zwykłym prostowniku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest to chyba opisane w instrukcji lidlowskiego urządzenia. Pewnie C3 ma podobnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli zaczynam od sprawdzenia diagnostycznego aku. A ładowarka lidlowska jednak ma swoje wady (brak ładowania ponizej 4V, pomimo opisywanego w instrukcji trybu ładowania NAWET rozładowanych akumulatorów) Reszta w zaleznosci od wyniku diagnostyki akumulatora. W każdym bądź razie dzięki za porady.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest to chyba opisane w instrukcji lidlowskiego urządzenia. Pewnie C3 ma podobnie.

Nie czytałem instrukcji;) - dlatego na początku się wystraszyłem że padła ładowarka albo aku na amen! Na szczęście miernik wyjaśnił sytuację.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×