Skocz do zawartości
adwenczer

Zamierzam kupić moto F650GS Dakar...

Recommended Posts

Cześć,

Jestem tutaj nowy i trafiłem na to forum, bo marzy mi się turytyczne enduro BMW. Chciałbym zdobywać doświadczenie w jeździe takimi motocyklami, żeby w końcu wyruszać w fajne trasy pełne przygód.

Zamierzam kupić F650GS w wersji Dakar i szukam dosyć aktywnie, tzn. że w końcu kupię :) Problem polega na tym, że wszyscy moi znajomi, którzy może nie jeżdżą na codzień na dwóch kółkach, ale mają większe doświadczenie ode mnie, żebym sobie odpuścił.

Dwa lata temu zrobiłem prawko i wtedy ostatni raz miałem kontakt z motocyklem. Na kursie uczyłem się i potem zdawałem egzamin już wg nowych zasad na Suzuki Gladius 650 (waga ponad 200kg). Wcześniej można powiedzieć prawie w ogóle nie jeździłem na motocyklach. Parę razy ktoś mi dał się przejechać na MZ, JAWIE itp.

Przede wszystkim chodzi o mój brak doświadczenia. Na kursie dobrze sobie radziłem, ale mimo wszystko głównie jeździłem po placu, poza tym po kursie to nie ma żadnego doświadczenia.

Mam 32 lata, 183 cm wzrostu, jestem raczej odpowiedzialny i czuję szacunek do motocykli, wiem, że nie odbije mi palma, ale czy faktycznie powinienem zaczynać od GSa?

Napiszcie mi co o tym sądzicie i czy ewentualnie macie jakieś inne ciekawe propozycje?

Ja już chciałbym mieć swoje dwa kółka. Po prostu żal mi już tyłek skręca jak widzę innych motocyklistów jak sobie jeżdżą i się tym cieszą.

Tak bardzo spodobała mi się jazda na motocyklu, że też tego chce :)

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak najbardziej Gs sie dla ciebie nada, to wyjątkowo wdzięczna maszyna a przede wszystkim uniwersalna, nie jest zbyt wyrywny i wybacza wiele błędòw kierownika, wzrost też masz odpowiedni do Dakara, szukaj dobrego egzemplarza i...w drogę, tutaj na naszym forum koledzy pomogą ci i udzielą wszelkich porad. Lewa

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znajomi którzy na codzien nie jeżdżą na motocyklach ale maja większe doświadczenie radzą Ci żebyś sobie odpuścił? To w czym mają to doświadczenie? W udzielaniu rad?

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Looknij w dziale "sprzedam" - tam ostatnio widziałem ładnego dakara za chyba 12 tyś.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zrobiłem prawko po trzydziestce. Co prawda "za młodu" trochę jeździłem ale miałem chyba 17-letnią przerwę po przewrotce jaką zaliczyłem na offroadzie. Zrobiłem uprawnienia, nabyłem nakeda (Kawasaki ER5) ale szybko się zorientowałem, że to nie to. No i od 1,5 roku jeżdżę GS-em i bardzo sobie chwalę. Jestem Twojego wzrostu, jeżdżę z respektem dla motocykla i przepisów ruchu drogowego - jak to ująłeś "palma mi nie odbija". Z tego co piszesz to chyba nie ma dla Ciebie lepszego motocykla...

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za podniesienie na duchu, bo już trochę zwątpiłem.

Widziałem tego "Dakara" w dziale sprzedam i jutro lecę do Warszawy go zobaczyć :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

aaaa, mea culpa

posty z Przywitalni nie zliczają się

fajne moto na pierwsze, pojeździsz sobie sezon dwa, wdzięczne do glebienia w terenie ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak poprzednicy, polecam na początek a może i zawsze GS-a. Nie ma co słuchać innych, tylko iść za głosem serca. Powodzenia

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Posłuchaj dobrej rady ...

Jeżeli masz 32 lata , jeździłeś na Suzuki Gladiusie ...

Powinieneś pomyśleć o Suzuki DL .

Motocykl stworzony do tras pełnych przygód , nie zawiedzie , a i szacunek będzie :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć!

Jakbyś był w Warszawie, to i na mojego Dakara mógłbyś rzucić okiem. Będę sprzedawał. Produkcja 09.2004, przebieg 60 tys., wersja USA, dużo części powymienianych na nowe, trochę części w zapasie. Jeżdżę nim od maja 2014 r. (zrobiłem 20 tys.). Przesiadłem się na K 1300. Wołam za niego 13 tys., ale moim zdaniem warto. Pozdrowienia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej jak szukasz ladnego dakara to mam bialego szykowanego pod siebie, nowe klocki, opony, lakier, oleje, nowe kufry givi,ogolnie nie chce sprzedac ale coraz bardziej chodzi mi po glowie r1150gs i kurcze jakbym mial klienta na dakara to chyba sie zdecyduje na sprzedaz..

Edytowane przez Sasha

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i powiedz znajomym że pier*olą. Ja mam 167 wzrostu, niecałe 60 kilo i jako pierwszy motur kupiłem Dakara. Co prawda, trochę go obniżyłem, ale nie mogę złego słowa powiedzieć :-) przy takim wzroście Dakar bez problemu.

Wytapatalkowane z magicznego pudełka.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za podniesienie na duchu, bo już trochę zwątpiłem.

Widziałem tego "Dakara" w dziale sprzedam i jutro lecę do Warszawy go zobaczyć :)

I jak wrażenia? Oglądałeś? Kupiłeś?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć,

Tak, oglądałem i kupiłem.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Dakara :) Zaczynam moją nową przygodę :)

Dzięki za wsparcie i pozdro dla wcześniejszych właścicieli :)

  • Like 9

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć,

Tak, oglądałem i kupiłem.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Dakara :) Zaczynam moją nową przygodę :)

Dzięki za wsparcie i pozdro dla wcześniejszych właścicieli :)

No to do zobaczenia na trasie i powodzenia.
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć,

Tak, oglądałem i kupiłem.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Dakara :) Zaczynam moją nową przygodę :)

Dzięki za wsparcie i pozdro dla wcześniejszych właścicieli :)

Gratulacje, ja wlasnie rozpoczynam poszukiwania swojego :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×