Skocz do zawartości
mila1

Kilka chwil na Ukrainie...

Recommended Posts

P4160049.JPG

Dom pomalowany na biało, czyli panna na wydaniu... ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Udało mi się w końcu wyprodukować filmową wersję wydarzeń. Trochę długawe, ale nie bardzo było już co wywalać z filmu.

Przy okazji napiszę też, że na jednym z pierwszych zlotów (w Paszkowie bodajże), kiedy dopiero zaczynałem przygodę z motocyklem podziwiałem z rozdziawioną paszczą jak Hans zasuwa po bocznych dróżkach motkiem z Żoną, która siedząc z tyłu robi fotki. Daleko mi było wtedy do takiego jeżdżenia nawet samemu i bardzo utkwiło mi to w pamięci. Za każdym razem, kiedy teraz jeżdżę z Moniką przypomina mi się ta przejażdżka zlotowa. To była jedna z wielu inspiracji, które otrzymałem od kolegów.

  • Like 10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 ostatnie filmy sa nie dostepne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 ostatnie filmy sa nie dostepne.

Powinny być. Może na komórce lub tablecie nie działają ze względu na prawa autorskie. Taka polityka You Tube'a.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dalej stawiam na ustawienia. Filmy z mojego kanalu smigaja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dalej stawiam na ustawienia. Filmy z mojego kanalu smigaja.

Nie. Komunikat z You Tube o ograniczeniach ze względu na prawa autorskie: "Twojego filmu nie można wyświetlić na niektórych urządzeniach. To ograniczenie może obejmować telefony, konsole do gier i dekodery."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to się odzywaj. Moze razem polatamy, albo pogadamy. Parę osób z okolicy jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=18410372&kat=1356&title=Polacy-pobici-na-granicy-z-Ukraina-wstrzasajaca-relacja-swiadka coś nieciekawie na wypad w tym czasie na Ukrainę, chyba przypomnieli sobie 1943r...

Pisałem troszkę w relacji z ostatniego wypadu, rozmawialiśmy też na granicy o sytuacji. Tysiące Ukraińców stoją godzinami, bo polscy celnicy protestują. To budzi niechęć. Ukraińscy urzędnicy już od dawna szybciej i sprawniej obsługują podróżnych. Komentarz polskiego celnika, że 20 lat temu my staliśmy na niemieckiej granicy jest godny debila. Też tam stałem wtedy wielokrotnie. Tylko że również przez polskich, skrajnie skorumpowanych urzędników. Odprawa towaru to były zwykłe wymuszenia, celnik np. dawał mi listę rzeczy, które go interesują w prezencie z ładunku. Dodajmy do tego kilkaset lat bezwzględnej eksploatacji narodu ukraińskiego przez polską magnaterię i wiele innych złych rzeczy z bliższej przeszłości. Aktualnie jedno okienko ukraińskie na przejściu obsługuje tyle osób, co polskie 3-4. Kontrolują podobnie, Polacy wbrew pozorom nie sprawdzają samochodów z przemytem zbyt dokładnie. Widać to też zresztą na targowiskach miast w naszej okolicy. Królują papierosy i wóda z przemytu.

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najważniejszy był w tym wszystkim poseł ... precz z polityką na tym forum

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najważniejszy był w tym wszystkim poseł ... precz z polityką na tym forum

Jeśli już, to nie na tym forum, tylko z tego forum, panie kolego. A poseł ważna rzecz. Jak ledy w motku, można się obyć, ale fajnie błyszczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cytat z w/w artykułu "To był tłum rozwścieczonych mężczyzn - dodaje. - Część nawet nie mówiła po ukraińsku, tylko po rosyjsku."

Po rosyjsku ? Ukraińcy ? Coś mi tu śmierdzi...

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli już, to nie na tym forum, tylko z tego forum, panie kolego. A poseł ważna rzecz. Jak ledy w motku, można się obyć, ale fajnie błyszczy.

Polonistom tesz jesteś Jackujot? jeśli tak to powinneś być na wakacjach i tam błyszczeć :lol:

Edytowane przez dakarowy
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cytat z w/w artykułu "To był tłum rozwścieczonych mężczyzn - dodaje. - Część nawet nie mówiła po ukraińsku, tylko po rosyjsku."

Po rosyjsku ? Ukraińcy ? Coś mi tu śmierdzi...

67351cc1352f72b73cdbac18242a8da9.jpg

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodajmy do tego kilkaset lat bezwzględnej eksploatacji narodu ukraińskiego przez polską magnaterię i wiele innych złych rzeczy z bliższej przeszłości.

Dlatego aby nie być ciemiężonym przez polską magnaterię a potem przez pańskowo gniota kilkakrotnie zwracali się o pomoc do swoich braci moskalo-sowietów i mają to co mają. Za rozpiździj sami są sobie winni. Wynajmuję dom po rodzicach polskiej firmie, która lokuje tam Ukraińców pracujących w Polsce i wiele o nich mogę powiedzieć ale raczej mało dobrego.

A no tak za Rzeź Wołyńską pewnie też sami jesteśmy sobie winni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie w bloku ukraińscy studenci też nieszczególnie się zachowują. To jest zacofanie cywilizacyjne. Nie byliśmy lepsi w Niemczech na początku lat 90-tych. Różni ludzie, różne zachowania. Co do wzajemnych krzywd, nie ma sensu wyliczanie. Okrutne rzeczy to niestety część stosunków międzysąsiedzkich. Wszystkie kraje mają takie rozdziały w swojej historii. Raczej szedłbym do przodu, oddajac oczywiście szacunek pomordowanym. Wiem, że to trudne sprawy, ale nic lepszego nie zostaje. Taka dola sąsiadów. Niemcy z Francuzami, Japończycy z Chińczykami, wszyscy mają podobnie. W złych czasach dobrzy ludzie robią straszne rzeczy. My np. u Czechów z czołgami tez byliśmy kilka razy. Szkoda gadać i licytować. Wiekszość czasu zwyczajni ludzie żyją w zgodzie.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście, że trzeba żyć w zgodzie, ale nie wolno nam zapominać o historii. I dzięki tej pamięci, temu, że nasi pradziadowie nie dali się np. zrusyfikować, tak jak to jest w przypadku Białorusinów i znacznej ilości Ukraińców mówiących na co dzień po rosyjsku dziś jesteśmy narodem a nie zlepkiem postsowieckiej masy - czytaj homo sovietikus.

Zapytaj przeciętnego Ukraińca, kto to był Semen Petlura. No właśnie, zapyta Cię, "kto to był"?

Wśród tych Ukraińców, którzy mieszkali bądź mieszkają w domu moich rodziców, tych mówiących po ukraińsku określiłbym nie więcej jak kilka %. Ukraińcy przynajmniej obudzili się po wydarzeniach krymskich i wojnie w Donbasie, bo na Białorusi z językiem białoruskim w ogóle jest tragedia. Tam ludzi mówiących po białorusku uważa się za wieśniaków albo dziwolągów, a umnyj czełowiek gowori po russkij.

No, znów odbiegłem od tematu.

Jak napisałem, należy się szanować i żyć w zgodzie ale aby historia się nie powtórzyła należy o niej pamiętać i przekazywać potomnym.

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jasne. Tylko to nie to forum, to po pierwsze, a po drugie ta sama historia w różnych krajach brzmi zazwyczaj odwrotnie. Ba, co kilka lat się zmienia oficjalna wersja. To powinno dawać do myślenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sorry Jacku, ale to Ty zacząłeś pisać o rzekomych krzywdach ukraińskiego narodu, których przez setki lat eksploatowała polska magnateria. Poczułem się dosłownie niczym kolonialista. A słyszałeś o projekcie Rzeczypospolitej Trojga Narodów, bo mam nadzieję, że o RON na pewno?

Wszystko to zabrzmiało tak jakby ucieczka o pomoc do Rosji a potem sowietów wybawiła ostatecznie ten naród od wszelakich polskich krzywd na nich. A prawda jest taka, że nie spadli z deszczu pod rynnę a utopili się w morzu sowieckich mordów i głodu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ty patrz, żeby nie było uprzejmie donoszę do US o tych lokatorach ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Andrzejku drogi w takich wypadkach, kiedy nieruchomości wynajmowane są firmie głupotą byłoby olanie US. Płacę wcale nie mały podatek ryczałtem, co miesiąc 8% od sumy zawartej w umowie najmu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×