Skocz do zawartości
mila1

Kilka chwil na Ukrainie...

Recommended Posts

Z drugiej strony, niby za co? Ty jeździsz trochę czy tylko polerujesz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za to, że taki jest obowiązek ustawowy.

Jeżdżę, jak najbardziej jeżdżę ale po ostatnim problemie z kolanem, co czuję do dziś, unikam jazdy po terenie grząskim a tym bardziej po deszczu.

Mam takiego hamulca... Niestety.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cytat z w/w artykułu "To był tłum rozwścieczonych mężczyzn - dodaje. - Część nawet nie mówiła po ukraińsku, tylko po rosyjsku."

Po rosyjsku ? Ukraińcy ? Coś mi tu śmierdzi...

Przecież połowa Ukrainy jest rosyjskojezyczna

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przecież połowa Ukrainy jest rosyjskojezyczna

Która ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta rosyjskojęzyczna. :-D

Aha.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przecież połowa Ukrainy jest rosyjskojezyczna

Ta rosyjskojęzyczna. :-D

No to sobie widocznie przyjechali chłopaki z Doniecka, Chersona, Dniepropietrowska, Sewastopola itp razem z mrówkami pomanifestować przeciwko czasowemu wstrzymaniu ruchu przygranicznego ... Śmierdzi jeszcze bardziej ... Na zachodniej Ukrainie, a szczególne przy granicy rosyjskiego nie usłyszycie. Oj zresztą mam to w dupie i nie chce mi się pisać.

Over and out.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może jeszcze zdanie ja dodam. Owszem, język rosyjski na co dzień używany jest głównie we wschodniej części Ukrainy, część zachodnia, tak jak pisał Dziadek mówi głównie po chachłacku jak twierdzą Białorusini i Rosjanie czyli po Ukraińsku. Tuż przy trójstyku polsko-białorusko-ukraińskim i powyżej Kowla i Saren wzdłuż granicy z Białorusią dominuje dialekt poleski przez Białorusinów uznawany jako jeden z dialektów języka białoruskiego a przez Ukraińców - ukraińskiego. Nawet na dialekt polskich Białorusinów z okolic Hajnówki, Narewki, Czeremchy Ukraińcy na zabój twierdzą, że ludzie Ci posługują się dialektem ukraińskim i, że są to polscy Ukraińcy a nie Białorusini. Natomiast autochtoni spod Hajnówki z kolei twierdzą, że są Białorusinami. Ot taki tygielek.

Ale powróćmy do rzeczy, faktycznie Zachodnia i Centralna Ukraina to ludzie posługujący się głównie językiem Ukraińskim, chociaż w razie potrzeby rosyjskim posługują się jak własnym ojczystym. I może stąd te błędne wnioski?

P.S. Jakoby dawny polski Lwów dziś jest główną ostoją narodowców ukraińskich i języka ukraińskiego.

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...)

Ale powróćmy do rzeczy, faktycznie Zachodnia i Centralna Ukraina to ludzie posługujący się głównie językiem Ukraińskim, chociaż w razie potrzeby rosyjskim posługują się jak własnym ojczystym. I może stąd te blednę wnioski?

(...)

Też sądzę, że taka wersja jest możliwa.

Generalnie to daleko mi zarówno do postawy jacy to Ukraińcy źli jak również od wychwalania ich pod niebiosa. Zwracam raczej uwagę na fakty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Się mi tak, tą huculszczyzną wspomniało, dzisiaj trafiłem na ten filmik. T e góry wołają, by je ponownie odwiedzić...

 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Michał w końcu się odezwałeś !!!

Odkąd byliśmy tam ileś lat temu, co roku odwiedzam ten region. Bardzo się zmieniło. Leśniczówki w Burkucie już nie ma :(. Może w przyszłym roku uda się tam pojechać RAZEM. 

POZDROWIENIA !!!

a właściwie tylko tyle z niej zostało :(

V_26cOUdRxhZZKq7DPHVCuOT7f0JSM47QNV0xwHV

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marzy mi się ponowna wycieczka w tamte strony, tylko tym razem może wjechać ciut wyżej, na połoniny z noclegiem nie jak ostatnio w Wierchowynie/Żabie, tylko gdzieś w górach w jakiejś wiosce nad Czarnym Czeremoszem. Z tydzień bym się tam po szwędał. Z dobrą ekipą ma się rozumieć. Czerwiec?

 

 

Edytowane przez mila1
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W zeszłym roku pojechaliśmy właśnie trochę wyżej po górkach w stronę Sarty, Szypitu, widoki i klimaty przezajebiste :) . W przyszłym roku, jak się tylko da to oczywiście kolejny raz :) 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 13.11.2020 o 22:56, Dziadek napisał:

V_26cOUdRxhZZKq7DPHVCuOT7f0JSM47QNV0xwHV

To chciałeś nam pokazać? ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, Jarek napisał:

To chciałeś nam pokazać? ;)

Hmmmm, jeżeli ktoś lubi wiśnie z pestkami to TAK. Dla bezpestkowych jest np. Szwajcaria i Alpy 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×