Skocz do zawartości
maxiu

X-Challenge subframe, stelaż i mocowanie tłumnika

Recommended Posts

Kolejny raz rozebrałem stelaże ponieważ muszę uskutecznić jakiś patent.

1. Wydech był przykręcony razem z płytą górną śrubą bliżej przodu ;) a nie tam gdzie był chyba oryginalny. Chciałbym wrócić do pierwotnego stanu, ale wydech nie chce zejść niżej. Co mogę zrobić?

2. Muszę opatentować przykręcenie płyty i stelaży. Śruba przechodzi przez stelaż i płytę, która jest na dystansie przykręcona do subframe. Do tej pory były tam śruby 8 mm, otwory moim zdaniem nie nadają się do kolejnego gwintowania. Co zrobić? Rozwiercić i nagwintować na 10 mm?

a38f8b5ee0aee88c582ed2d4eb1cbd0f.jpg

fa766433856781a02d124d7d7d830dc0.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No bo w mocowaniu tego remusa brak jest jedneo istotnego elementu i został przykręcony chuj wie do czego. Za 11 milionów mogę sprzedać brakujący element. Ósmy zresztą ...

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za 11 milionów mogę sprzedać brakujący element. Ósmy zresztą ...

To dwa poproszę :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. ciekawa sprawa, że remus jest nakładany na ten bolec, na który nakłada sie również oryginalny tłumik, u mnie leovince jest mocowany tylko do śruby mocującej płytę jesli chcesz obniżyć remusa to chyba będziesz musiał wygiąć uchwyt nakładany na ten bolec, lub całkowicie z niego zrezygnować, + blaszka/dystans obniżająca mocowanie do subframe'u

2. a jest tam wystarczająco materiału aby rozwiercić na 10mm i żeby jeszcze nie zmniejszyć znacząco przekroju subframe'u (widziałem kilka połamanych w tamtym miejscu),

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. ciekawa sprawa, że remus jest nakładany na ten bolec, na który nakłada sie również oryginalny tłumik, u mnie leovince jest mocowany tylko do śruby mocującej płytę

remus tak jak leo jest mocowany do tej śruby od płyty, tylko wtedy nie mam dostępu do drugiej śruby od płyty/ stelaża bo zasłania ją wydech, dlatego chcę obniżyć, widziałem gdzieś patent z przesuniętą blaszką, zawsze też można dospawać do remusa coś takiego jak ma oryginalny, nie wiem jak to ugryźć :/

2. a jest tam wystarczająco materiału aby rozwiercić na 10mm i żeby jeszcze nie zmniejszyć znacząco przekroju subframe'u (widziałem kilka połamanych w tamtym miejscu),

też widziałem :( a jak nie rozwiercanie to co?? ciągle się bać że gwint nie wytrzyma?

Edytowane przez maxiu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fucktycznie dziwne to mocowanie... i strasznie wysoko ten wydech, w leo standardowe mocowanie jest niżej i nie używa się tego bolca, na którym mocowany jest oryginał. Podjedź do jakiegoś średnio rozgarniętego spawacza to ci to naprawi, chyba że masz te 11 milionów, to masz kłopot z głowy :-)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

11 baniek poszło, ale warto było :D Dziadek dzięki !

otwory będą gwintowane do 10, ale nie rozwiercane (maszynowy gwintownik), a mocowanie dorobione, tak żeby wszystko było cacy - na tulejce

Jak będzie to zrobię zdjęcie, ale na razie za dużo słońca, żeby się tym przejmować!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak jeszcze nie rozwierciłeś pod M10 to lepiej zrób te gwinty na sprężynkach typu Helicoil. Zdaje się że da się to zrobić pod śubę M8 bez zbytniego rozwiercania . Wiertło pod sprężynkę M8x1,25 to chyba 8,3 , tak że z otworu praktycznie usuniesz tylko stary gwint. Zestaw naprawczy za jakieś cztery dychy na alle... a będzie trzymać dużo lepiej niż gwint w amelinum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bedzie robione w profesjonalnym zakładzie, dlatego po prostu im zaufam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

remus tak jak leo jest mocowany do tej śruby od płyty, tylko wtedy nie mam dostępu do drugiej śruby od płyty/ stelaża bo zasłania ją wydech, dlatego chcę obniżyć, widziałem gdzieś patent z przesuniętą blaszką, zawsze też można dospawać do remusa coś takiego jak ma oryginalny, nie wiem jak to ugryźć :/

też widziałem :( a jak nie rozwiercanie to co?? ciągle się bać że gwint nie wytrzyma?

nie wydaje mi się :)

PICT3157.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie wydaje mi się :)

Właśnie o ten dystans chodziło, ja go nie mam i muszę dorobić

Edytowane przez maxiu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale to nie jest mocowane do śruby od płyty, płyta ma z tej strony dwie śruby mocujące a tłumik ma dodatkową (trzecią) śrubę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ale to nie jest mocowane do śruby od płyty, płyta ma z tej strony dwie śruby mocujące a tłumik ma dodatkową (trzecią) śrubę

Tak, wiem, tylko do tej trzeciej jest dystans, a do tej od płyty u mnie nie było :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×