Skocz do zawartości
wilku

buty na miasto

Recommended Posts

Koleżanki, koledzy - podpowiedzcie:

jest spora szansa, że zmienię robotę na takiej, w której liczy się niestety dress-code. bez przegięć, pod krawatem ganiać nie trzeba, ale trampki i bojówki odpadają.

zastanawiam się, czy są jakieś sensowne (czyt. dające jakąś ochronę) krótkie buty motocyklowe, które będą pasować do wyglądu początkującego korposzczura: dżinsy, koszula (nigdy t-shirt), sportowa marynarka.

póki co znalazłem Alpinestars SP-1, więc jak ktoś takich używał to chętnie posłucham opinii.

ewentualnie inne sugestie mile widziane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Krótkie buty i ochrona. To się nie da pogodzić. Najgorsze i najczęstsze są urazy stawu skokowego. Buty powinny być wysokie i sztywne, z ochraniaczami na kostkę. Jeśli wychodzisz z założenia, że ryzyka nie ma, to buty dowolne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ven ... wie .... Transformer taki. Motocyklista / ważny szef.... Da się :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Krótkie buty i ochrona. To się nie da pogodzić. Najgorsze i najczęstsze są urazy stawu skokowego. Buty powinny być wysokie i sztywne, z ochraniaczami na kostkę. Jeśli wychodzisz z założenia, że ryzyka nie ma, to buty dowolne.

wiem, że krótkie zawsze będą gorsze pod względem bezpieczeństwa niż długie, ale ochrona pięty, palców i ogólnie stopy przed zgnieceniem to zawsze coś.

Oczywiście rozważam po prostu jazdę w długich i zmianę w biurze - wiadomo, najbezpieczniej, ale szukam też jakiegoś kompromisu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Buty, to pół biedy. Można na zmianę jak Peterka napisał. Gorzej z garniturem jest. Ciekawy jestem jak Ven przewozi, żeby później jeszcze przyzwoicie wyglądał? Chyba, że jedzie w garniaku lub nie nosi :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak.. Vengosh i przyzwoicie wyglądał... :-D "a po co to komu potrzebne" :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja póki co przewiozłem buty i marynarkę w bocznych kufrach - jedną krótką trasę marynarka przetrwała, ale chyba zainwestuję w szeroki kufer centralny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z krótkimi butami jest różnie . sam kupiłem kiedyś na skuter - z myślą że może użyję w mieście na motocyklu . przymierzałem kilka par i niestety one w większości spadają z nogi czy są zapięte czy nie . zwłaszcza kuriozalne są buty ixona z zapięciem w formie dysku - dla mnie to jest niebezpieczne . lecą z nogi złapane za piętę ;-) . kupiłem w końcu TCX-a sznurowanego - wkurzające są sznurówki , ale to jedyny but który muszę w 100% rozsznurować aby go zdjąć .

ło takie : http://www.moto-tour.com.pl/product-pol-50702-TCX-BUTY-X-CUBE-AIR.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ciekawy but, szkoda, że na pięcie nie ma żadnej ochrony.

te alpinestarsy, o których mówię są sznurowane - tylko sznurowane biorę pod uwagę zresztą...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie ma ochrony zewnętrznej , ale możesz mi pałą w piętę przywalić i zapewniam że nic mi nie będzie ;-) - nie wiem co jest w środku ale jest sztywne . alpinestarsy są przereklamowane moim zdaniem . mam wysokie /dosyć/ podbicie i też je zdejmę drugą nogą . chyba że je na maksa pozaciągam , ale wtedy krew mi z nogi odejdzie i zostanę inwalidą . TCX ma kilka modeli , akurat mój jest przewiewny ;-) więc na lato oki . przymierz porównawczo , może akurat tobie podpasuje coś innego . aha - ten pasek na górze jest na chude nóżki ;-) ...

jeszcze o buciorach - kupiłem sobie sidi strada mega na goretexie - mocno potaniały bo to stary model i wyrwałem za 7 paczek . jestem zadowolony po pierwszej przejażdżce .

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×