Skocz do zawartości
marcin_150783

Cały czas świeci się kontrolka biegu jałowego

Recommended Posts

Witam wszystkich, mam problem z,którym niemogę sobie poradzić a mianowicie świeci mi się cały czas kontrolka luzu. Wymieniłem czujnik na nowy, sprawdziłem czy przewód nie jest przetarty i nic problem wciąż istnieje. Proszę o pomocne rady.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli zdjąłeś osłonę zębatki zdawczej i sprawdziłeś przewód i sam czujnik oraz działanie kontrolki bez osłony zębatki (lubi czasami przewód przytrzasnąć ;-)) to prawdopodobnie masz jakiś problem elektryczny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeczytałem cały tamten post, ale tam niema wytłumaczenia mojego problemu. U mnie biegi, sprzęgło działa ok. odpalę moto i jest dobrze nie pali się kontrolka, ale po ruszeniu i przejechaniu 100 - 200 metrów kontrolka zapala się i jarzy do końca jazdy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czyli nie świeci - a jarzy (lekko świeci) - to sprawdź może zegary - może tam gdzieś problem z masą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, żle się wyraziłem pali się normalnie jak wcześniej tylko na luzie.

Przetłumacz.

Co znaczy: pali się normalnie, jak wcześniej tylko na luzie?

Jak jest w takim razie później i co oznacza "tylko później"?

Można się domyślać, że powinno być napisane: świeci się ciągle tak samo, niezależnie od rozgrzania, przebiegu - jak na zimnym tak na ciepłym ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak masz racje Jarek bardzo dobrze się domyśliłeś o co mi chodzi. Cały czas świeci się normalnie jak za starych dobrych czasów jak wszystko było w porządku w motocyklu, ale tylko gdy był wrzucony luz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nic tu nie rozumiem, moze za wiele pije... a po odlaczeniu kabla z czujnika nadal swieci?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nic tu nie rozumiem, moze za wiele pije... a po odlaczeniu kabla z czujnika nadal swieci?

To jak już się napijesz to dojdziesz do wniosku, że gdzieś w kablach ... może przy główce ramy ... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jak już się napijesz to dojdziesz do wniosku, że gdzieś w kablach ... może przy główce ramy ... ;)

Nie nie, ja z tych co: jak sie napije to ide spac i w kablach nie grzebie nawet na 12V. A tym bardziej przy glowce kabli nie lubie miec..
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×