Skocz do zawartości
mirkoslawski

XCut - XChallenge mirkoslawskiego

Recommended Posts

Kłócić się nie będę może masz rację ale oryginał przód to plastikowy stelaż przedniej lampy i liczników.

I tak gratuluje.

Brakuje tylko lepszej zwiechy i moto w 100% ideal .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kłócić się nie będę może masz rację ale oryginał przód to plastikowy stelaż przedniej lampy i liczników.

I tak gratuluje.

Brakuje tylko lepszej zwiechy i moto w 100% ideal .

Ja nie sprzedaje Moto więc nie mam interesu w naginaniu rzeczywistości A tym bardziej kłócić się nie będę bo i po co? Może jakoś pojadę na wagę na złomowisku i zrobię fotke, bo może ja zostałem wprowadzony w błąd ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak czytam...I jeśli taki dodatkowy zbiornik paliwa o wadze własnej około 1 kg + 4,6 litra paliwa ma uszkodzić subframe (nawet ten seryjny) to po co stelaże boczne i bagażnik? Zresztą dopuszczona waga ładunku (razem z kierownikiem) to 176 kg A więc gdzieś to trzeba umieścić...zresztą oryginalny wydech to jakieś 5 kg i jest w tym samym miejscu A więc wystarczy góry zmienić, oszczędzając 2/3 kg (u mnie oszczędności to prawie 4 kg) i wszystko się bilansuje.

Z jednym się zgadzam - ceny to kosmos i nieporozumienie. A takie zbiorniki na przodzie są bardziej narażone na uszkodzenia niż na ogonie, gdzie leży dużo głębiej.

Pewnie - bronie trochę swojego ale nie dajmy się zwariować, 5 kg na ogonie ani nie zaburzy balansu ani nie złamie subframe...A jak złamie, to znaczy że kupiłem nieodpowiedni motocykl A relacje i filmy z załadowanie xsami to fake'i ;)

Ehhh.... 5kg zbiornika na tyle to 5kg mniej na cokolwiek z tyłu.... Dodatkowo na długiej dźwigni przy ostrej jeździe po dziurach robi swoje. Ja mam swój punkt widzenia. Popytaj trochę, poczytaj ile jest z tym kłopotu. Ile maszyn nawet tu na forum posiada ślady "przeciążeń" na tylnym subframe?

Zbiornik na przodzie potrafi zrównoważyć i zostawić miejsce na bagaż na tyle. Co do podatności na uszkodzenia to wydaje mi się jednak że ten z tyłu ma większe szanse nawet nie tyle co się pogiąć ale nawet urwać (2 - 3 punkty mocowania podwieszanego zbiornika, ktory jednak wystaje) czy rozszczelnić (alu - mała plastyczność materiału). Touratech zrobił zbiornik na przód - wielki, lekki i mocny ale brzydki jak cholera. Z tym zbiornikiem jeździł m. in. Simon Pavey w Dakarze w 2009. Dziwne, że na tyle oprócz małej narzędziówki w postaci tuby nic nie powiesił.

Każdy pewnie ma swoje racje ale uwierz mi siedzę w tym temacie sporo dłużej i przećwiczyłem chyba wszystkie dostępne rozwiązania komercyjne. Nie mówię, że są złe. Mnie po prostu z różnych względów o których pisałem nie pasują.

Ps Na tyle mam LEO.

Ps2 "Mądry" stelaż pod kufry na tył wzmocni całą konstrukcje mimo kilku kg wagi dodatkowej. Same kufry to totalna pomyłka.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlatego mam na zapasie 2 subframe. ale uważam że ma na tyle prostą konstrukcję że ktoś ogarnięty będzie w stanie bez problemu sklonować

Edytowane przez mik1046

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok. Jaki w takim razie ładunek na tyle mogę przewozić bezpiecznie? I jak rozmawiamy o "tyle" to mówimy o bagażniku czy o tyle kanapy?

P.S. pytam bez złośliwości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobry temat...Red, czy dorabiasz takie wzmocnienia? Bo byłbym zainteresowany...

BTW nadal nie wiem, ile można na tyle wozić kg? I jeśli główny bagaż (np. Rogala) będę przewoził na kanapie, możliwe blisko mnie (tak jak np. pasażera) to o jakim bezpiecznym obciążeniu mogę myśleć?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wg mnie. ale mogę się mylić bo jak się wgłębisz w forum to często się mylę ( ale tylko na forum )

To wszystko zależy od tego jak będziesz sprzęta użytkował, ja woziłem pasażera i nie pękałem, dalej biorę że sobą żółtą torbę z touratecha.

na wyprawę z sakwami crosso też bym się nie obawiał bo kto setki km od domu zapier..... xch jak crossówką.

tu masz link do blogu : http://dwakolkaispolka.blogspot.com/

masz tam foty jak był zapakowany xch .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mirkoslawski, subframe to mały pikuś

pa tu :lol:

bmw_zlamany_wahacz_003.jpg

składak jak wigry3

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Buahaha widziałem to gość ma swój blog.

P.S.

Wahacz też mam. ;-) ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie, nie chce mi się, za leniwy jestem

robię tylko prototypy, pojedyncze sztuki,

Edytowane przez red

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie, nie chce mi się, za leniwy jestem

robię tylko prototypy, pojedyncze sztuki,

To może sprzedaj mi Twój prototyp A tym samym będzie miejsce na zrobienie wersji 2.0 ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bez przesady, to też nie jest motór na extremalne wyjeby ;)

na razie szukam rozwiązania małego dodatkowego zbiornika z tyłu taki jak ten z Holandii - kiedyś robiła takie tylko z tworzywa firma baja designs ze stanów i do x-a podchodził idealnie jeden model z ktm-a, firma niestety już nie robi zbiorników więc tylko używki, to szanse znikome. Mam u siebie stelaż pod sakwy (kufry) ale dolne mocowanie jest w miejscu podnóżków kierowcy, więc subframe jest zdecydowanie odciążone i liczę że niespodzianka mnie nie spotka ;)

G650x-1_zpsa7cea258.jpg

nie, nie chce mi się, za leniwy jestem

robię tylko prototypy, pojedyncze sztuki,

stoi w garażu XCh, jak będziesz robił swój pomysł to w wolnej chwili popatrz na XCh i może jakiś patent prototyp zrobisz ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie sprawdziłem i u mnie dodatkowy zbiornik mocowany jest jak ten holenderski, tzn. Od góry i z boku A więc jego masa rozkładana jest na dwa elementy subframe ;)

Edytowane przez mirkoslawski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytam i nie podzielam waszego podniecenia ;) mam Acerbisa zamontowanego na płytę i stelarz od Zuko, jeżdzę z kuframi i nie ma problemu, jak jeździłem z rogalem to za mocno szalałem i nadwyrężyłem mocowania stelarzy do subframe, ale to już życie, poza tym miałem za mało miejsca na kanapie, teraz planuje dokupić sakwy od Ex'a i będzie idealnie

Edytowane przez maxiu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przejechalem 1500 km w Canadzie po bezdrozach z zamocowanym Rotopaxem na plycie Touratecha i powieszonymi sakwami na stelazach Dirt Bags. Subframe wytrzymal, ale pourywalem sroby mocujace plyte i stelaze do subframe. Potrzebuje cos na wzor projecktu Red'a jesli jeszcze bede sie gdzies wybieral.

Dla ciekwaskich: W Rotopaxie mialem max 8-9 litrow paliwa, a w torbie spiwor i lekkie ciuchy. Narzedzia, detka, jedzenie i ciezsze cicuhy w sakwach

IMG_0142.JPG

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cicuhy też lubię :) Tylko nie chcą ze mną jeździć ale faktycznie może w sakwy? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przejechalem 1500 km w Canadzie ....

Subframe wytrzymal....

Wiadomo. Ameryka. Rusie i amerykańskie ... są najlepsze :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cicuhy też lubię :) Tylko nie chcą ze mną jeździć ale faktycznie może w sakwy? :)

Chwile zeszlo zanim zajazylem... Moje cicuchy jezdza ze mna na swoim motocyklu to w zasadzie w sakwy juz pchac nie musze :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak wygląda opcja fabryczna ;)

6e01981a932773a6ecd39b45bc51a71c.jpg

Ile ważyła torba? Pytam bo nadal nie wiem, ile bezpiecznie można na tyle przewozić ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ech, marudzicie... ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak się waży... to się nie marudzi :-D ja już też spawałem subframe, mimo że w zasadzie bagażu nie wożę, poza swoim osobistym... tym od doświadczeń :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Samo życie... Jedni zrzucają wage z motka inni z własnej dupy :lol:

Powinno ważyć się zestaw czyli motek+kierownik :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×