Skocz do zawartości
mirkoslawski

XCut - XChallenge mirkoslawskiego

Recommended Posts

Pięknie pomyślałeś i zadałeś sobie trudu napisania bardzo fajnego merytorycznego posta - co mi zostaje? Pociągnąć dalej, ale żeby nie było tak prosto to tylko kawałek ... ;)

Logika wskazuje, że cewka podstawowa to: T9510 zasilana kabelkiem ( to ten różny ) czarno zielonym, a wiązka oznaczona na biało czy szaro to T9520 zasilana kabelkiem czarno fioletowym. Tak więc skoro Mirkoslawski odkrył, że ma sparowane fakocewki z oznaczeniami wiązki to wystarczy sprawdzić dla potwierdzenia czy to co nazywam logiką się sprawdza czy nie ;)

Jak zwykle oczekuję złośliwości ... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie rozumiem w ogóle o czym ta dyskusja. Pomieszane kable do tych cewek jednoznacznie świadczą o tym, że ten motor to jakiś ulep (pewnie każda pochodzi z innego moto) i jako taki powinien zostać przekierowany do stacji utylizacji pojazdów a nie mącić na forum ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myliłem się. Mogę tylko potwierdzić, że u mnie kolor i umiejscowienie fajek, kolory kabelków w poszczególnych wiązkach są takie jak napisał Ofca234.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no więc, rozebrałem mój motorek jeszcze raz, i dokonałem inspekcji. dla przypomnienia:

motocykl od zakupu miał dwie czarny fajki
miałem jedną białą, zapasową. jedna z czarnych się zuużyła więć zamieniłem na białą.

spisałem numery z fajek i zrobiłem zdjęcia.

uszkodzona: 7 696 987 1 (uwaga na oznaczenie rzymskie I)

e0qs6q.jpg

biała 7 696 987 1 (uwaga na oznaczenie rzymskie I)

2u8h30j.jpg

czarna 7 696 986 1 (uwaga na oznaczenie rzymskie II)

2z7rh8k.jpg


kabelki miałem podłączone tak, że czarno-fioletowy szedł do świecy głównej (oznaczonej tą rzymską dwójką) a czarno-zielony do pomocniczej. ale może to jest źle? niby może być na logikę (to oznaczenie rzymskie I i II), ale wolałbym to mieć potwierdzone.


zdjęcie obu
2rhtyyh.jpg

czy może ktoś spojrzeć u siebie i zobaczyć jak ma ułożone te kable?

Edytowane przez ofca234

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie wiązka czarnofioletowy/ brązowy/żółtoczerwony przy białej fajce, tej bocznej (zewnętrznej)

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
32 minuty temu, agreSorek napisał:

U mnie wiązka czarnofioletowy/ brązowy/żółtoczerwony przy białej fajce, tej bocznej (zewnętrznej)

 

a numery fajek masz jak u mnie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajnie se gadacie to też coś dorzucę. Ze świecy głównej ( a raczej zasilania .... ) leci kabelek do obrotomierza ;) Kolory powinny się zgadzać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też się nie znam, ale sygnał zliczający motogodziny skądś leci ... ;)

No dobra ... biorę winę na siebie, nie znam się, nie widziałem schematu, nie odzywam się więcej, zamykam się w sobie, przepraszam za zamieszanie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a może ktoś umie skojrzyć jak od diagramu ele dojść do part number:

T9510 (numer cewki z diagramu ele)
7 696 986 1 numer cewki na niej wybity

Katalog BMW (jeszcze inne numerki patrz screen)

17321315_10211113099655699_2010702749_n.png?oh=278e0fd82124c7a35af8a333d2089599&oe=58CCCE1E

 

czyli jak dojść, która cewka jest pierwsza?!?! Przecież musi być jakiś sposób!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie pamietam jakie sa kolory kabli, ale na wtyczce do drugiej cewki powinna byc biala opaska. Taka jakby parciana izolacja.

wtyczka.jpg

Edytowane przez rekin315

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no właśnie ja tej opaski nie mam. i nie miałem "od nowości" czyli odkąd zakupiłem motocykl..

niemniej, serio, nie ma kogoś kto potrafi to odczytać z diagramu? przecież musi się dać...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ło to duale? Duale to k60 a to jakies 70/30

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co to? Daj znac ile przejada na asfalcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzie to? Jakieś 2 godziny temu szwędałem się po polach w okolicach Piotrkowic. Może się rozmineliśmy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, Tomek Sz napisał:

Gdzie to? Jakieś 2 godziny temu szwędałem się po polach w okolicach Piotrkowic. Może się rozmineliśmy?

Chyba w Twoich okolicach gdzieś - byłem tam około 14.00 - 15.00 :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 Kurcze. Na jednym ze zdjęć prawie widać komin mojej chałupy. Latałeś wzdłuż Nidy? Ja w tym czasie byłem po drugiej stronie rzeki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obejrzałem Twój drugi filmik- jechałem wczoraj tym odcinkiem, ale w Korytnicy odbiłem w pola i doleciałem do Piotrkowic. Ty pewnie poleciałeś przez Rembów i łąkami do Mokrska.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×