Skocz do zawartości
mirkoslawski

XCut - XChallenge mirkoslawskiego

Recommended Posts

Cóż musiałby uczynić aby to na raz wyrwać? Trochę druciarstwo ale tanie i na pewno spełni swoje zadanie... odbije kamienie i tyle... jak autorowi pasuje to mi dwa razy bardziej

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

E tam zaraz druciarstwo - to jest tzw. "technologia rejli" :D

 

Płyty nie widać, chyba, że ktoś klęknie przed moim moto (i przede mną :P) więc estetyki nie psuje (bo nie sądzę, by ktoś klęknął hehe) a jestem z natury bardziej praktykiem niż estetą więc jak będzie działać - będę w 7 niebie :) jak nie będzie działać - pójdę do bociana, wezmę siana i kupię tjuartecha ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, Jarek napisał:

Dlaczego zatem statki, mosty i wielkie konstrukcje są nitowane, a nie spawane? ;)

Takie pytanie bo mnie się wydaje, że .... ;)

Obecnie kadłuby i poszycia statków są raczej spawane. Rodzaj łączenia zależy pewnie od rodzaju materiału,wymaganej wytrzymałości połączenia, warunków pracy czy tam rodzaju obciążeń. Nie zamierzam się sprzeczać, nie jestem mechanikiem. Miałem wątpliwości czy przy drganiach zaprezentowane rozwiązanie zapewni konstrukcji wystarczającą trwałość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taka płyta może się np. odnitować, odpaść, odbić od ziemi i obciąć komuś łeb....

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minut temu, JacekJ napisał:

Taka płyta może się np. odnitować, odpaść, odbić od ziemi i obciąć komuś łeb....

Tak samo jak śruba zacisku może się odkręcić i wybić komuś oko...

EDIT: oryginał jest na 4 śrubach, ta jest na 9 śrubach...ale oczywiście i 9 może się odkręcić ;)

 

W AT był podobny patent robiony, tzn. też na śruby i jakoś nic nikomu nie odpadło...

 

Jeszcze raz powtarzam - to są śruby (nakrętki z zabezpieczeniem przed odkręceniem) w liczbie 9 sztuk (w tym 4 od czoła), płyta jest dopasowana do oryginału a tył dokręcony wraz z oryginalną do silnika...

 

Widzę, że chyba w oczy Was (co niektórych) kole :) No cóż - wstawiłem z myślą "może kogoś zainspiruję" no ale chyba "zainspirowałem" do nagonki więc...sorki, nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem i tak dalej.

 

 

Edytowane przez mirkoslawski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na żartach się nie znasz? Od razu łeb utnie... Może tylko w kolano trafi.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda na to, że zwyczajnie chciałeś pogadać. Zrobione, na wuj drążyć temat, no chyba, że czekasz aż ktoś się posika z zachwytu :) Jarka nie słuchaj, on się zatrzymał na etapie Tytanica :)

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od kolan się proszę odpimpać :-P

A technologia w innej grupie motórzystów nazywa się ,,bieda tech". I mi się podobają takie prace najbardziej.
Nie sztuką jest pójść do tjuratecha i kupić. Sztuką jest samemu coś zdziałać.

Miałam w drz płytę, którą zrobił mi tato. W xt bagażnik, który zrobił tato.
W Trampku gmole i stelaże, również roboty taty.
A tube na narzędzia zrobiliśmy z pojemnika na szczotę do WC.
To były najlepsze chwilę spędzone w garażu, kiedy mogłam trochę tacie pomóc, popatrzeć czasem trochę poprzeszkadzać.

Tutaj nie pierwszy raz widzę, że jak ktoś coś samemu wystruga to od razu druciarstwo, brzydko wygląda, nie ma markowego logo i w ogóle bee.


  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, agreSorek napisał:

Wygląda na to, że zwyczajnie chciałeś pogadać. Zrobione, na wuj drążyć temat, no chyba, że czekasz aż ktoś się posika z zachwytu :) Jarka nie słuchaj, on się zatrzymał na etapie Tytanica :)

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka
 

Ja w ogóle nie chciałem gadać ale tak wyszło ;) jakby chociaż jedną osobę ta płyta "posikała" to w sumie bym nie narzekał :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, zaczekaj napisał:

Od kolan się proszę odpimpać :-P

A technologia w innej grupie motórzystów nazywa się ,,bieda tech". I mi się podobają takie prace najbardziej.
Nie sztuką jest pójść do tjuratecha i kupić. Sztuką jest samemu coś zdziałać.

Miałam w drz płytę, którą zrobił mi tato. W xt bagażnik, który zrobił tato.
W Trampku gmole i stelaże, również roboty taty.
A tube na narzędzia zrobiliśmy z pojemnika na szczotę do WC.
To były najlepsze chwilę spędzone w garażu, kiedy mogłam trochę tacie pomóc, popatrzeć czasem trochę po przeszkadzać.

Tutaj nie pierwszy raz widzę, że jak ktoś coś samemu wystruga to od razu druciarstwo, brzydko wygląda, nie ma markowego logo i w ogóle bee.

Asia, chyba to ja po raz kolejny sprowokowałem dyskusję naiwnym myśleniem, że ktoś skorzysta z pomysłu...luz, już wytrzeźwiałem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mirko, płyta jest git. Mila sprezentował mi oryginał z amelinum cobym se plastika na jamach nie rozwalił. I co ? I założyłem i wypier... Oryginał nie zasłania ni chu chu przewodu olejowego. Do dupy jest. Ale se do niego jak w końcu znajdę chwilę dolepię troche blachy i bedzie git jak Twoja. Tylko jeszcze napis ciuratech gwoździem wydrapię.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A kto ma tyle tego Touratecha u nas niby? Ty Mirko to obrażalski jesteś i agresywny trochę. Zrobiłeś płytę i ok. Wszyscy popatrzą, kto zechce to zmałpuje, chociaż Ameryki tymi nitami nie odkryłeś. Większość samemu coś dłubie, żaden wstyd zrobić coś własnymi rękami.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kur... de. Czuję się niedoceniony - przecież "och-achłem" :D Może to stopień niżej od posikania się ale jednak...

 

A teraz idę se kupić coś z tego tjura, ciura, czy innego techa bo jakiś mniejszy się czuję od tych co mają... To znaczy nie wiem, którzy to, ale zazdrość jest :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ja mam, ale taki juz kupiłem... mam wyrzucić?
Na swoja obronę, z jednej strony zamocowana jest na 3 trytki, bo wyglądało to za bogato
Przestańcie się mazać z tymi czy innymi motórzystami, przydałoby się trochę wyluzować i więcej czytać między słowami

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
25 minut temu, dakarowy napisał:


Przestańcie się mazać z tymi czy innymi motórzystami, przydałoby się trochę wyluzować i więcej czytać między słowami emoji6.png
 

O właśnie ... przecież można pospawać między nitami - zaraz potem skręcić śrubami .... ;) 

Co do estetyki to jak w kawale:

Część stary! Słyszałem, że się ożeniłeś. Nooo...  Ładną masz żonę? To kwestia gustu, ale mnie się tam nie podoba. ;)

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Płyta wygląda całkiem całkiem, chociaż najbardziej martwi ten przód - jak o coś zahaczy, to może płytę zagiąć/wyrwać. Tak czy inaczej, takie samoróbki cieszą wielu (w tym mnie) i jak są zrobione z głową, to już wogle i ten tego...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, atomik napisał:

Płyta wygląda całkiem całkiem, chociaż najbardziej martwi ten przód - jak o coś zahaczy, to może płytę zagiąć/wyrwać.

Eee... W drugim etapie prac dołoży się kawał blachy w przodu podwiniętą do tyłu i nie będzie haczyć ;)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, atomik napisał:

Płyta wygląda całkiem całkiem, chociaż najbardziej martwi ten przód - jak o coś zahaczy, to może płytę zagiąć/wyrwać. Tak czy inaczej, takie samoróbki cieszą wielu (w tym mnie) i jak są zrobione z głową, to już wogle i ten tego...

Na koło i nie zahaczy.

Kurde może jednak zahaczy. Jak taka skrzynia jak w wieśniaku to ni chuchu nie idzie na koło :default_huh:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 minut temu, Dziadek napisał:

Na koło i nie zahaczy.

Kurde może jednak zahaczy. Jak taka skrzynia jak w wieśniaku to ni chuchu nie idzie na koło :default_huh:

Dziadku - ja przełożenia zmieniłem bo skrzynia jak skrzynia ale moje 110 kg jednak trochę grawitacji pomagają ;) Generalnie na koło idzie - ale chyba coś popsute mam bo tylko na tylne :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, mirkoslawski napisał:

Dziadku - ja przełożenia zmieniłem bo skrzynia jak skrzynia ale moje 110 kg jednak trochę grawitacji pomagają ;) Generalnie na koło idzie - ale chyba coś popsute mam bo tylko na tylne :)

Ale jak ? Z gazu ? Bo ja wsiuchowi tył dociążę i ni chuchu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z gazu - na 1 i 2 idzie spokojnie, na 3 już nie chce (albo ja nie umiem).

 

Przód 15 z, tył 47 z - w teren jak dla mnie idealnie ;)

Edytowane przez mirkoslawski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To mój wiśniak jakiś zepsuty, albo mu germańcy inną mapę  dali. Trza kupić moduł od xchallanga.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To mój wiśniak jakiś zepsuty, albo mu germańcy inną mapę  dali. Trza kupić moduł od xchallanga.

Lepiej Power Commandera ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
17 minut temu, maxiu napisał:


Lepiej Power Commandera ;)

Ojtam, ojtam szkoda kasy z muła i tak rumaka nie będzie :default_icon_e_biggrin:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×