Skocz do zawartości
mirkoslawski

XCut - XChallenge mirkoslawskiego

Recommended Posts

Ja na temat "jakości" moich stelaży już więcej się nie wypowiadam - zrobię to dopiero po testach. Na razie wszyscy teoretyzujemy i rozumiem, że temat subframe jest nośny (nomen omen) ale zostawmy dywagacje na boku, ok?

 

Piotrusz - to nie jst personalnie do Ciebie i dziękuję Ci za koncepcję - jak ta nie zda egzaminu, może wejdę w Twoją ;)

 

 

Edytowane przez mirkoslawski
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mirko, nawierć sobie dźwignię zmiany biegów co by się złamała w razie gleby, a nie urwała Ci wałka przy silniku;p

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie - w X fajka z białym znacznikiem idzie na świecę od wewnątrz a z szarym na tę zewnętrzną? Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez mirkoslawski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Dakarze tak jak piszesz.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, agreSorek napisał:

W Dakarze tak jak piszesz.
 

W Dakarze to nie wiem ... ;)

W Dakarze wiem, że każda cewka ma swoje miejsce i do kompletu kabel oznaczony - tak jakoś wychodzi, że czarny od wewnątrz, a ten drugi jak wyjdzie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Jarek napisał:

W Dakarze to nie wiem ... ;)

W Dakarze wiem, że każda cewka ma swoje miejsce i do kompletu kabel oznaczony - tak jakoś wychodzi, że czarny od wewnątrz, a ten drugi jak wyjdzie ;)

W X chyba...bo ja już nie wiem, czy wiem to czego Ty nie wiesz ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja wiem, że nie wiem ale mogę sprawdzić. Tak poważnie to nie da się pomylić przy składaniu bo trzymak świec ma różnej wielkości mocowania i guma na cewkofajkach też i inaczej się nie założy. Co nie znaczy, że kiedyś ktoś coś nie namieszał ale jak było dobrze, to będzie.
Pytanie do Jarka. Co się stanie jak jest odwrotnie?

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie pamiętam czy ta guma jest zespolona z fajką. Jak tak to wiadomo, a jak nie to czym skutkuje zamiana?

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie pamiętam czy ta guma jest zespolona z fajką. Jak tak to wiadomo, a jak nie to czym skutkuje zamiana?

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka



4d1bb932ed1cf8fc7f0202350dbcf6d0.jpg

Wysłane z mojego HAMMER ENERGY przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

qrwa - ja miałem szarą od wewnątrz...ale nic się nie działo (przynajmniej nic co da się zaobserwować) :( ...poprzedni mechanik tak złożył a więc się da popsuć/zamienić. Jak rozumiem ma być jak na zdjęciu od Jarka, tak?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kuźwa chyba pójdę do garażu zobaczyć bo nie zasnę.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

***************************************************************

The direct-ignition coils receive different actuating signals. Connecting the cables to the wrong coils can result in damage to the engine.
 
Note the colour codes of the connecting cables and make sure they match those of the coils.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Więc tak jak twierdzi Przemo. Na mój gust faje są z gumą i inaczej założyć się nie da.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Faje, fajami, ale para powinna być parą ;)

EDIT: para to faja z wtyczką kabelka ze sterownika ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak ale biała do wewnątrz czy na zewnątrz ? :)

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajka jest oblepiona gumą, która pasuje do uchwytu. Każda ma inną. Tak ustawisz fajki, a do koloru fajki masz kabelki oznaczone taśmą w tym samym kolorze. Nauczyciel nie może się pomylić ... chyba, że w piątek wieczorem, w ferie lub wakacje ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Install direct ignition coil (1).

***************************************************************

 

Attention

The direct-ignition coils receive different actuating signals. Connecting the cables to the wrong coils can result in damage to the engine.
 
Note the colour codes of the connecting cables and make sure they match those of the coils.

K15_R12002c_small.jpg

K15_R12008b_small.jpg

 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za cierpliwość, po części tak myślałem ale lepiej mieć pewność. Ten nauczyciel nie myli się już od 19 miesięcy i od 12 nie je mięsa ;)

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

fak. u mnie jest namieszane.

obie miałem czarne, od momentu zakupu. niestety, zostały mi w środku nakrętki od świec irydowych. jedna z fajek (a raczej guma, ta na dole) niewytrzymała próby wyciągania tych nakrętek. zapasową fajkocewkę mam białą. 

założyłem tak, że białą podłaczyłem w miejsce tej wewnętrznej. guma pasowała.

pytania:

- czy fajkocewki są identyczne? czyli, czy mogę zamienić fajkocewki miejscami, byle by się zgadzały kabelki?

- jak rozpoznać, które przewody są do której fajkocewki, jeżeli NIE MAM tego białego oznaczenia.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobre pytanie. Ja mam oznaczenie na przewodzie (na szczęście pokrywa się z oznaczeniem na fajce) - ale u mnie było zamienione...qwa - nie zauważyłem nic niepokojącego - powinienem? Jakie objawy dają zamienione fajkocewki i dlaczego kolejność jest ważna, skoro są obie świece są w cylindrze i teoretycznie i tak działają na zasadzie "jedna działa, druga śpi"...sorki, jeśli to "amatorskie" pytanie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przejrzałem serwisówkę. Niestety, nie ma więcej informacji niż to co wkleił Jarek. Ktoś wie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×