Skocz do zawartości
blind.one

Prośba o ocenę aukcji

Recommended Posts

Witam,

szukam właśnie pierwszego moto (nieprzekraczalny budżet 10 k PLN):

do 250 km mam 4 egzemplarze do ewentualnej oceny, czy którykolwiek nadaje się do "obmacania":

pierwszy

drugi

trzeci

czwarty

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi odnośnie tych GS-ów!

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co ze zdjęć można ocenić? Najlepiej zobaczyć samemu, albo z kimś, kto się zna a najlepiej jeśli jeszcze Twój zakup ma w d... - o ten Ci pokaże wszystko to czego sam nie zauważysz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie chciałbyś mojego od ręki? Co prawa parę lat starszy, ale ma szybkę od Dakara sprowadzaną przez Pawła (!) z Niemiec zachodnich i działają obie grzane manetki!

(Poważnie pytam, ale trochę daleko...).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co ze zdjęć można ocenić? Najlepiej zobaczyć samemu, albo z kimś, kto się zna a najlepiej jeśli jeszcze Twój zakup ma w d... - o ten Ci pokaże wszystko to czego sam nie zauważysz.

Jak już na forum nie raz czytałem, można całkiem dużo ze zdjęc wywnioskować. Jeżeli ktoś znajdzie na nich coś dyskfalifikującego, to nie będę musiał zasuwać tych 100-200 km żeby szrota oglądać. Na motocyklach nie znam się zupełnie. To ma być początek przygody a nie chciałbym, żeby zaczęła się od wtopy na kilka tysięcy.

A nie chciałbyś mojego od ręki? Co prawa parę lat starszy, ale ma szybkę od Dakara sprowadzaną przez Pawła (!) z Niemiec zachodnich i działają obie grzane manetki!

(Poważnie pytam, ale trochę daleko...).

Jeżeli nic w pobliżu nie znajdę to rozważę Twoją propozycję. A Twoja maszyna jest gdzieś wystawiona? Próbowałem coś znaleźć na forum, ale nic mi nie wyskoczyło...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie godny uwagi jest drugi. Właściciel wszystko opisał, to co miało byc wymienione to zostało zrobione.

Trzeci też może byc, bo ma kufry, ale wolałbym drugiego. Jechac, obejrzec i jeżeli w silniku nie będzie rzegotu t brac i cieszyc się.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Patrząc na te ogłoszenia to zwróciłbym uwagę na poz. 3 i 4. Chociaż z tych zdjęć, ciężko coś wywróżyć, a opisy opisami. Trzeba brać ze sobą kogoś znającego temat, jeździć i weryfikować. Bo lepiej jest zrobić kilkaset kilometrów niż później żałować.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie najlepiej 4 wygląda, tyle ze brak ABS, coś tam przytarte na ogonie i opis nijaki, takie jakieś mam wrażenie ze najmniej wymęczony

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie godny uwagi jest drugi. Właściciel wszystko opisał, to co miało byc wymienione to zostało zrobione.

Trzeci też może byc, bo ma kufry, ale wolałbym drugiego. Jechac, obejrzec i jeżeli w silniku nie będzie rzegotu t brac i cieszyc się.

W tym drugim trochę martwi mnie, że często zmienia właściciela. Coś jak podrzucanie gorącego kartofla :/ Byłbym trzecim w ciągu półtora roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zadzwoń ,może to jest drugi właściciel od nowości. Jeden za granicą , a drugi w kraju. Na to nie patrz.

Nienawidzę Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a skąd wiemy ilu pojazd miał właścicieli za granicą ? w briefie jest miejsce na dwie osoby , starych już praktycznie nie ma . miałem kiedyś a3 z 1997 roku - w starym briefie były trzy osoby , do tego kopia poprzedniego z pełnym wypełnieniem ;-) ... . we włoskim czy francuskim jest jeden człowiek , aktualny właściciel i nie ma żadnej pewności że jest pierwszy ;-) chyba że wydano go w dniu pierwszej rejestracji pojazdu . a handlarz zawsze powie że nie zna włoskiego ;-) i kupił od pierwszego właściciela .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie 2 i 4. 2 - po opisie widac ze czlowiek wie co sprzedaje i jakoś taki nie zmęczony. 4 ma fajniejszą szybę i handbary. No i gośc ma iphona to chyba bogaty ;) na serwisie nie oszczędzał ;-0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie 2 i 4. 2 - po opisie widac ze czlowiek wie co sprzedaje i jakoś taki nie zmęczony. 4 ma fajniejszą szybę i handbary. No i gośc ma iphona to chyba bogaty ;) na serwisie nie oszczędzał ;-0

Jak to czasami pozory potrafią zmylić... nie żeby w tym konkretnym przypadku, ale... ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oszczędzał bo zbierał na wymarzonego iphona, nawet nie jeździł podobno.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oszczędzał bo zbierał na wymarzonego iphona, nawet nie jeździł podobno.

Nie wiedziałem, że na iphonie da się jeździć ;)

Podzwonię w sobotę i zobaczę co mówią. Niestety właśnie się okazało, że z kupnem będę musiał poczekać do końca maja :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli nic w pobliżu nie znajdę to rozważę Twoją propozycję. A Twoja maszyna jest gdzieś wystawiona? Próbowałem coś znaleźć na forum, ale nic mi nie wyskoczyło...

Jeszcze nie, będę niedługo w jego okolicy to zrobię zdjęcie czy dwa. Jak mu tylko powymieniam co trzeba :> Ale dzwoń, pytaj, szukaj, bo z tydzień mi to zajmie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze nie, będę niedługo w jego okolicy to zrobię zdjęcie czy dwa. Jak mu tylko powymieniam co trzeba :> Ale dzwoń, pytaj, szukaj, bo z tydzień mi to zajmie.

Powiedziałbym, że nie mam ciśnienia, ale musiałbym skłamać ;)

Do końca miesiąca na 100% niczego nie kupię, bo czekam na fundusze. Wolalbym dakara, ale i tak wezme to co bedzie w dorbrym stanie. W Niemczech też nic w pobliżu nie ma (najbliższy w Berlinie) a ceny są wyższe niż u nas :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bo złom jest wywożony poza granice Niemiec ;-) . spodziewałeś się że ceny są takie same bo to te same motocykle ? niestety nie te same , wyjątek jest tylko jeden - f650gs /czy inny motocykl.../ salon Polska stan podobny przebieg podobny . wtedy cena jest podobna . ale klienci przyzwyczajeni do cennika jak w ccc słabo kumają różnicę .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Niemczech też nic w pobliżu nie ma (najbliższy w Berlinie) a ceny są wyższe niż u nas :(

To normalne. Dobre motocykle szybko się sprzedają a dobre motocykle kosztują. Zaletą jest to iż naprawdę musisz mieć pecha aby na miejscu zastać strucla.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaczynam się zastanawiać, czy nie lepiej kupić nowego GSa. W salonie kosztuje 32.000 a 15-sto letni prawie połowę tego jeśli jest s dobrym stanie. Ale to tylko takie dywagacje... Musialbym polowe wziąć na kredyt a nie lubię pożyczać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czemu? I w Polsce można znaleźć dobry egzemplarz należy tylko cierpliwie szukać i się nie podpalać przy oględzinach podczas kupna.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W niemieckim briefie jest zrubryka z liczbą oznaczająca ilu było poprzednich właścicieli.

Nienawidzę Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaczynam się zastanawiać, czy nie lepiej kupić nowego GSa. W salonie kosztuje 32.000 a 15-sto letni prawie połowę tego jeśli jest s dobrym stanie. Ale to tylko takie dywagacje... Musialbym polowe wziąć na kredyt a nie lubię pożyczać.

Nie, bo jest spora szansa, że po sezonie czy dwóch dojdziesz np. do wniosku że chesz jednak coś innego a chętnych na odkupienie nie będzie zbyt wielu. Taki kraj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, bo jest spora szansa, że po sezonie czy dwóch dojdziesz np. do wniosku że chesz jednak coś innego a chętnych na odkupienie nie będzie zbyt wielu. Taki kraj.

A to rzeczywiście, jest dobra myśl.

Na razie czaję się na jednego niedaleko chociaż powyżej planowanego budżetu:

Nowa Sól

Jest na forum ktoś z tych okolic? Chętnie poznam osobiście przy oględzinach :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na pierwszy rzut oka (nie znam wlaściciela, albo nigdy nie widziałam go na tym moto) jest ok. co prawda zastanawia mnie ta tarcza przednia... no i wyglada na to ze moto raczej nigdy nie jezdziło w terenie... ale to tylko moje spostrzeżenia więc weź na nie poprawke ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×