Skocz do zawartości
xel

Kupię uchwyt do GPS

Recommended Posts

Jak w temacie. Z jednej strony potrzebuję montażu do kierownicy, z drugiej płytki z otworami do podstawki od Garmina Zumo 390 (bmw navigator street).

Albo coś w tym stylu:

http://www.aliexpress.com/item/For-Tom-Rider-Garmin-zumo-Motorcycle-Bike-Waterproof-GPS-handlebar-mirror-Mount-metal-aluminum-Bracket-Combo/32637144786.html?spm=2114.01010208.3.10.QNfOGa&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_1_10037_10017_10021_507_10022_10032_10009_10020_10008_10018_10019_101,searchweb201603_6&btsid=d94aedd0-a5a3-43a0-87ef-8a65dbaccf39

Albo w stylu BMW-oskiego montażu na półkę, albo cokolwiek.

Nie chcę płacić 120 zł na uchwyt, nie chcę czekać miesiąca aż przyjdzie z Chin, nie mam możliwości warsztatowych żeby wykonać samoróbkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem jaki ma uchwyt ten Twój Zumo, ale cos takiego nie pasowałoby?

http://pozostale-akcesoria-gps.sklep-outlet.pl/outlet-uchwyt-rowerowy-garmin-montana-09d80e87779cb8a8bb56bc684583cbc3.html

uchwyt-rowerowy-montana-garmin-z-cartexim.jpg

no i ze 130 trza dać, tu nie ma sentymentów :-P

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No way,

uchwyt jest jak tutaj:

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/77_0821-bmw-motorrad-navigator-street/i51804

Standardowo jego się przykręca do montażu na półki o takiego: http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/77_0230-elementy-dod-bmw-navigator/i51804 - pomijając że nie wiem czy GS ma taki sam rozstaw śrub półki.

są tańsze alternatywy, np tu:

http://allegro.pl/sw-motech-uchwyt-mocowanie-gps-na-kierownice-22mm-i6175341378.html - to mogę mieć od ręki, ale w cenie 120-130 zł

Z tego co podrzuciłeś to mnie by potrzebna była tylko ta dolna część (uchwyt do kiery), do niego na czterech śrubach przykręciłoby się "uchwyt właściwy", w tym że w takiej konfiguracji są dość słabe możliwości zmiany położenia.

Liczę na to, że może komuś zalega niepotrzebny uchwyt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, dokładnie o tym myślałem, że potrzeba Ci tylko tej dolnej części, ale ona jest nie do dostania osobno

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No no, dzięki :) Nie jest problemem nawet wziąć płytkę, nawiercić odpowiednio otwory, do części z nich przypierniczyć uchwyt do kiery (np od rurki hydraulicznej jak Raby zrobił ;)), a do drugiej części z nich przykręcić uchwyt.

Tzn nie jest problemem dla innych, ja w domu nawet młotka nie mam (sic!).

Więc może ktoś ma taki uchwyt zbędny?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam uchwyt właśnie mam. Chodzi mi o coś z drugiej strony - jak np ram mount (pisałem wyżej), tylko nie chcę dawać 200 zł za ram mounta.

Touratecha za 499 potraktuję jako dobry żart :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem kiedyś coś takiego z pozostałości po sławetnym Larku, ale chyba niestety i to wywaliłem w kosz, budowa *tej podstawy) była podobna, nie wiem tylko jak było z rozstawem śrub.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tutaj rozstaw śrub jest podobno standardowy (AMPS, czyli 1,5 na 1,118 cala po prostokącie).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie wydatek rzędu 350-400 na pancerny uchwyt TT nie jest czymś nienormalnym jeśli za sam odbiornik płaci się 2,8k zł (jak montana była pół roku na rynku to takie ceny obowiązywały),

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i spoko, w powyższych warunkach masz rację jak najbardziej. Natomiast dawać za uchwyt pół ceny odbiornika DLA MNIE jest przesadą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czasami można trafić używkę w bardzo dobrej cenie ale na pewno nie od ręki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zle szukasz :). Nie wypada mi reklamowac konkurencyjnego forum ale w styczniu widzialem tam wlasnie przejsciowke Ram Mount za 40zl.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Faktem jest że z innych for moturowych nie korzystam, więc tam nie patrzyłem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Brakuje Ci płytki montażowej ?

Takiej jak tu:

44d18f934d7286fb4db355e62c5ae980.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak. I możliwości przyczepienia jakoś do kiery. Komplet RAM mogę mieć za ~150 zł, ale póki co szukam tańszej opcji.

Wytapatalkowane z magicznego pudełka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, że RAM nie jest tani ale to inwestycja na lata, większość komponentów, możesz stosować w innych urządzeniach no i przyczepiać do innych motocykli.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdaję sobie z tego sprawę :-) zobaczę ile wyjdzie wydruk 3d i czy będzie miał ręce i nogi (mam taką możliwość) i najwyżej wtedy na spokojnie będę się rozgladal za jakimiś okazjami :-)

Wytapatalkowane z magicznego pudełka.

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

RAM - y są dostępne w ridenow.com.pl

ps.

krypcioszka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

xel, nie wiem czy aktualne?

Mam uchwyt od larka, czyli ten z dziurkami na cztery śrubki. Nawet jest mocowanie do kierownicy, ale obejma jest pęknięta. nie wiem czy śruby spasują. Zawsze można spróbować? To będzie najtańsza opcja, bo oddam za free ;)

Tak to wygląda

7c91fd1bc420a3db987ae7e0d7a340f3.jpg

29f02e701bc80b813190706e55922947.jpg

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można spróbować złapać to takim uchwytem jak od mocowania lusterka (kosztuje to kilka zł), porada gratis ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×