Skocz do zawartości
Rafał. S

Bmw f 650 st po czasie silnik się dławi

Recommended Posts

A zaraz po odpaleniu jest prawidłowo zgaśnie i znów odpalenie prawidłową praca i tak za każdym razem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No po "tyci dłużej" :lol: przeca napisane ;)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolor świecy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja eFka po około 30 sek pracy silnika zachowuje się podobnie ale tylko wtedy gdy zapomnę odkręcić kranik, więc może tu jest jednak problem z przepływem paliwa do gaźnika. Jak wypali się wszystko z komór gaźnika to zdycha i tyle.

Z tak skąpych danych ciężko coś na 100% zdjagnozować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chcesz po "męsku" czy delikatne się coś dowiedzieć na temat "20 sekund" po odpaleniu ?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znów piszecie że paliwo być może nie dochodzi do gaznikow jak z Wężyka leci prawidłowo a na filmie wyraźnie widać jak pracuje motocykl ze po chwili dlawi się po zgasnieciu i szybkim ponownym zapaleniu jest już poprawnie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziwne. Zresztą z opóznieniem wchodzi na obroty - względem ruchu manetki. A próbowałeś dmuchnąć w wężyk w strone kranika? ( Zarówno na rezerwie jak i normalnie)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się, że nie ma co gdybać czy paliwo jest, czy go nie ma, jak nie wiadomo jaki jest kolor świeczki.

Wydaje mi się, że to jest początek, od którego należy szukać przyczyny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie się coś wydaje, że nie ma paliwa.

Może się pływaki zacięły albo coś w ten deseń.

Aczkolwiek wydaje mi się, że Jarek już wie o co kaman.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jestem zdania że trzeba postępować klasycznie. To są proste urządzenia: sprawdzamy ładowanie: jest. Sprawdzamy iskrę -jest? Sprawdzamy czy paliwo leci do gaznika odpowiednio mocno. Dmuchamy zwrotną:drożne? Jeśli tak, jedziemy dalej: dysze. Ja mialem kiedyś identyczne objawy ale w innym moto, gdy dolna dysza zapchała sie jakimś glutem. Moim zdaniem to paliwo: świeca sucha i gaśnie po chwili.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możesz spróbować odpalić go i psiakac dezodorantem we wlot powietrza, jeśli to tylko gaźnik silnik powinien wkręcic sie na obroty i będzie słyszalna zmiana w jego pracy. Nie było nic kombinowane z zapłonem, wymiana sprzęgiełka rozrusznika itp ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy nie ma to związku, z brakiem lub słabym odpowietrzeniem zbiornika paliwa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak delikatnie dodajesz gazu jest to samo? Bo na filmie szarpiesz manetkę, jak Reksio szynkę. 99% paliwo. Czy na ssaniu jest to samo?

Sprawdź, czy po odkręceniu śrubki do spuszczania paliwa z komory pływakowej leci paliwo. W obu gaźnikach.

Ja osobiście wyjął bym gaźniki, przeczyścił dyszę i sprawdził zaworki.

Edytowane przez alien19999
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie w pegaso był podobny problem ale niestety na gaźniku się nie skończylo, problem był elektryczny i w efekcie bardzo kosztowny. Oby tu było inaczej :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja daje sobię uciąć rękę Conchita wurst, że to jednak za mało sączy się paliwa. Być moze pływaki przymykają, być może dysze, ale jednak fuel. Ciekawe jaki będzie finał :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po lekkim dodaniu gazu jest tak samo i na ssaniu także

Karolkm o jakim problemie elektrycznym

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ścięty klin na magnecie, uszkodzona cewka, moduł i uzwojenie statora. Psiknales mu w filtr powietrza?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to jest

U mnie

Z filtra wychodzą trzy wężyki dwa od odpływu i jednego prowadzi do silnika. W jakim celu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×