Skocz do zawartości
interno

Wysokość świecenia mijania/dlugich

Recommended Posts

Siemka.Jest mi ktos w stanie pomóc z ustawieniem świateł?wysokości swiecenia. Rozbierałem czaszę aby wymienić świeczkę i daje mi za mocno w podłogę. Fajnie , gdyby ktoś podszedł do swojego motka(wersja Dakar) stanął przed ścianą ileś tam cm czy m włączył mijania i zmierzył na ściankę wysokość....

Chyba, że macie inny patent?

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam patent taki, że jadę na stację diagnostyczną i pan taki przyrząd przystawia i za 5zł reguluje.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak niesprawny i nie jeździ to po co ustawiać światła?? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Siemka.Jest mi ktos w stanie pomóc z ustawieniem świateł?wysokości swiecenia. Rozbierałem czaszę aby wymienić świeczkę i daje mi za mocno w podłogę. Fajnie , gdyby ktoś podszedł do swojego motka(wersja Dakar) stanął przed ścianą ileś tam cm czy m włączył mijania i zmierzył na ściankę wysokość....

Chyba, że macie inny patent?

pzdr

Ty poważnie pytasz czy se jaja robisz??

Chyba znalazłem odpowiedź:

Łapy opadają.

Po pijaku na stację nie będę jeździć....

pzdr

Zapytaj ponownie jak dojdziesz do siebie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak byś miał syndrom dnia następnego to można by współczuć a jak jesteś pijany to można tylko pozazdrościć ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro grunt podatny to może pogadajmy o cenie kufrów ? :) Żartowałem :) Może nie? :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnego razu... wracając nocną porą zauważyłem że moje światełko świeci tak na 20 m. Strasznie mnie to zdenerwowało. Po powrocie wyciągnąłem samochód zapaliłem światła mijania i zaznaczyłem na murku dokąd sięgają. Następnie na taką samą wysokość wyregulowaniem słoneczko w motocyklu. Murek był sporo oddalony aby zniwelować różnice wysokości moto/samochód.

cychug.com

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ooo jak pięknie. Jednak są na Tym świecie jeszcze ludzie, którym się po prostu chce.

pzdr

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ooo jak pięknie. Jednak są na Tym świecie jeszcze ludzie, którym się po prostu chce.

pzdr

To Ty prawa jazdy też nie masz? :shock: To nie jest na "chcenie" , ale na wiedzę i to podstawową, którą musiałbyś znać gdybyś chodził na jakikolwiek kurs prawa jazdy - czy to A czy B - o wyższych kategoriach nie wspomnę.

Tak więc dla zachęty:

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, światła mijania (popularnie zwane krótkimi) powinny oświetlać drogę co najmniej 40 m przed pojazdem przy dobrej przejrzystości powietrza. W przypadku świateł drogowych (tzw. długich) przepisy mówią o zasięgu minimum 100 m.

Czytaj więcej na: http://oskduet.pl/swiatla-samochodowe

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, tak.Teraz sobie przypominam.Mówił o Tym instruktor na 3 zajeciach tuż przed przerwą.Wtedy padał deszcz. Marcowe popołudnie. Mój błąd.

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie niezły z Ciebie luzak ;-)

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnego razu... wracając nocną porą zauważyłem że moje światełko świeci tak na 20 m. Strasznie mnie to zdenerwowało. Po powrocie wyciągnąłem samochód zapaliłem światła mijania i zaznaczyłem na murku dokąd sięgają. Następnie na taką samą wysokość wyregulowaniem słoneczko w motocyklu. Murek był sporo oddalony aby zniwelować różnice wysokości moto/samochód.

cychug.com

Ale jak w aucie ciulowo będzie ustawione to i tak dupa

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Centrino, w aucie pilnują tego już odpowiednie czujniki.;)

pzdr

Kolejny popisowy temat autora...

....Na pewno też(już) nie wiedziałeś o 40 i 100m...

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Siemka.Jest mi ktos w stanie pomóc z ustawieniem świateł?wysokości swiecenia. Rozbierałem czaszę aby wymienić świeczkę i daje mi za mocno w podłogę. Fajnie , gdyby ktoś podszedł do swojego motka(wersja Dakar) stanął przed ścianą ileś tam cm czy m włączył mijania i zmierzył na ściankę wysokość....

Chyba, że macie inny patent?

pzdr

jak będziesz już miał sprawny motek, to podjedź na najbliższą stację diagnostyczną i pozbędziesz się problemu z układem wiązki świecenia i zasięgiem świateł. A tak na marginesie, to światełko w Dakarze to jak kaganek, więc jeśli chcesz coś więcej niż minimum widzieć zainwestuj w dodatkowe oświetlenie.

P.S. O ile pamiętam, w istrukcji obsługi Dakara jest obrazkowa i pisemna instrukcja ustawiania oświetlenia, ale mogę się mylić...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz świeci mi na jakieś 15m, mając chwilę wolnego chciałem to poprawić.

Skorzystam z rady Jarka. Kawałek kartki, Pitagoras i ustale na ścianie wysokość...;-)

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pojedź na byle stację diagnostyczną, za opłatą 20 zł diagnosta ustawi na przyrządzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pojedź na byle stację diagnostyczną, za opłatą 20 zł diagnosta ustawi na przyrządzie.
Już ogarnięte i zapomniane.


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
58 minut temu, tomek bedn napisał:

haha xD jak w przedszkolu Koalik :D

 

Gónik przodkowy z radomia? :o

Chętnie się dowiem więcej o zdolnościach do wykopów, ale w przywitalni.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×