Skocz do zawartości
ENT108

Szybę turystyczną do F650GS TWIN / F800

Recommended Posts

Witajcie,

Szukam szyby do Twina. Tak zeby jak trzeba bedzie przeleciec trasa szybkiego ruchu to te 130-140 mozna jechac. Bo z ta seryjna... to przy 120 juz ciezko...

Z gory dzieki za info.

Pozdrowienia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio kupiłem tę szybę //www.puig.pl/szyba_turystyczna_puig_do_bmw_f650gs_08-12_/_f800gs_08-16_lekko_przyciemniana-p1416.html. Jeździłem z nią w weekend, zrobiłem 60 km, jeździłem tak do 150 km/h . Mam 173 cm zbija nieźle do poziomu kasku potem zaczynają się zawirowania w obrębie kasku, nie są jakieś duże ale są, jeśli jesteś wyższy to pewnie będziesz odczuwał to jeszcze bardziej, jest tu gdzieś na forum o szybie Wunderlicha nie wiem czy nie taka, cena nie mała ale ktoś pisał że jest ok tu link

/www.boxer-parts.eu/szyba_vario_bmw_f800-650gs,95,7481.html

Edytowane przez chalimon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam dosyć wysoką szybę, dokupowaną przez poprzedniego właściciela. Bardzo fajnie chroni przed wiatrem, deszczem, ale jest ale- strumień powietrza rozbijany przez szybę trafia prosto na czoło kasku i wywołuje niemiłosierny huk. Pomaga albo schowanie się za szybę, albo stanie na stopkach. Każda z tych pozycji na dłuższą metę odpada. Podczas jazdy w takim huku zrobiłem próbę- wystawiłem dłoń jakby w geście pozdrowienia centralnie nad krawędz szyby i momentalnie ucichło. Myślę że to nie kwestia wdzięczności od wiatru, tylko potrzeba zamontowania deflektora. W weekend jeżdziłem z kolegą który ma taki na maxiskuterze i bardzo sobie chwali.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i jakie wnioski ? Chcesz kupić sprzedać zamienić ?

Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może cza deflektora kupić i po sprawie

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no wlasnie, trzeba do wzrostu dobierac..... a wie ktos czy do twina wchodzi plug and play ta ori z f800gs?

pzdr!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pasuje P&P choć nadal moim zdaniem daje nie spełnia swojej roli.

Swoją drogą podziwiam kierowników którzy śmigają z oryginalną szybką 650-tki która ledo co przykryw zegary :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może być szyba z 800, może być Wunderlich, który moim zdaniem jest najlepszą opcją; i cenowo, a o ochronie nie wspomnę.

Niech Norbi powie... :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak czy siak kończy się na zatyczkach do uszu. Przynajmniej u mnie i temat się zamyka. Najmniej much na wizjerze kasku mam przy szybie touratechowej z deflektorem. Poza tym im większa konstrukcja tym bardziej psuje się wentylacja w kasku. Cisza to tylko w aucie :)

Takie coś jest u mnie:

9c21e0319b57ee18c51781e9f5f16c39.jpg

Edytowane przez Arthur71

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Swoją drogą podziwiam kierowników którzy śmigają z oryginalną szybką 650-tki która ledo co przykryw zegary :)

A dziękuje :D!

60 tysi tak zrobiłem :)

Tak czy siak kończy się na zatyczkach do uszu. Przynajmniej u mnie i temat się zamyka. Najmniej much na wizjerze kasku mam przy szybie touratechowej z deflektorem. Poza tym im większa konstrukcja tym bardziej psuje się wentylacja w kasku. Cisza to tylko w aucie :)

Takie coś jest u mnie:

9c21e0319b57ee18c51781e9f5f16c39.jpg

Skutecznie rozwiałeś moje wątpliwości o ewentualnym zakupie szyby ;)!

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam w twinie taki sam zestaw jak Arthur71 w F800, z założonym deflektorem można jeździć w otwartym kasku ale szyba jest wtedy gigantyczna, prawie pionowa, dość mocno drga i IMHO wygląda to słabo. Na drgania pomógł by metalowy pałąk, który niektórzy jak Ben mają w motkach. Na co dzień jeżdżę bez deflektora i jest OK do ~120km/h, struga leci wprost na wizjer a twin i tak szybciej nie poleci ;-) . Jaką robotę robi wyższa szyba najlepiej odczuć jak się założy się po jakimś czasie z powrotem oryginalną mini szybkę :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A Moose Racing +4" +2" ? Jakies doswiadczenia? Tez dobra cena i oceny na Revzilla.

Poki co mysle o ori F800gs, te 10cm roznicy moze zrobic roznice... Chyba. Mam nikle doswiadczenie :) ale tez pasuje najfajniej. Choc ryzyko jest ze ped powietrza przeniesie sie z ramion na kask.

A jest jeszcze ten Puig za 400 na allegro, ale to chyba to samo co ta z F800GS.

Dzieki za wpisy!

Edytowane przez ENT108

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest też coś takiego jak Givi Airflow. Dwuczęściowa szyba regulowana. Wygląda fajnie i raczej robi robotę. Ma ją jedna z koleżanek z forum w twinie. Chyba sobie taką nabędę. Oryginalnej z 800tki nie polecam. Za niską.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam tą: http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/77_0176-szyba-turystyczna-z-mocowaniem/i55254/r2008/m06 i działa.... z dodatkowym deflektorem.. Bez - nie działa :P Całe powietrze w kask. Plusy - to nie stoi pionowo (czyli jakoś wygląda) i ma dodatkowy pałąk - nie buja się aż tak. Minusy... JA CHCĘ DESIERTO!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tu jest moose:

http://www.revzilla.com/motorcycle/moose-racing-adventure-windscreen-bmw-f650gsf800gs

A tu puig:

http://allegro.pl/puig-szyba-turystyczna-bmw-f650-f800-gs-08-16-i6226985907.html

Takiej wielkiej to chyba bym nie chcial... bo to wyglada jak bym z niemiec na emeryture do polski przyjechal ;D A z koleii te z linkow czy tez ta z F800GS moze mi przeniesc strumien wiatru na kask i obawiam sie ze se tylko pogorsze.

Dlatego zalezy mi na opinii kogos kto ma takie sredniej wysokosci szyby, czy to lepeij czy gorzej. Bo zawsze ramiona sa silniejsze niz kark i mniej sie mecza od wiatru.

Pozdrowienia i dzieki za aktywnosc w watku!

Pzdr

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam zwykłą szybę i deflektor TT - do 170km/h daje radę. Latam w zestawie Shoei VFX-W + gogle. Wiatr i hałas mi nie przeszkadzają (u laryngologa byłem ;) ).

Zrzut-ekr_shxxxhn.png

Mam oryginalną szybę turystyczną http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7683059-szyba-turystyczna/i55254 która leży i zajmuje miejsce. Musiałbyś dokupić pałąk.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poki co mysle o ori F800gs, te 10cm roznicy moze zrobic roznice... Chyba. Mam nikle doswiadczenie :) ale tez pasuje najfajniej. Choc ryzyko jest ze ped powietrza przeniesie sie z ramion na kask.

A jest jeszcze ten Puig za 400 na allegro, ale to chyba to samo co ta z F800GS.

szyba od 800gs nic nie zmieni (wiem bo miałem jak chcesz mogę pożyczyć na próbę). Założylem givi 333dt i jestem zadowolony. Najważniejsze dla mnie było osłonięcie szyi przed zimnym, wiosennym powietrzem. Wyższe szyby bez pałąka niestety są mało stabilne.

Edytowane przez pantani

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Plusy - to nie stoi pionowo (czyli jakoś wygląda) i ma dodatkowy pałąk - nie buja się aż tak.

A tam wygląd, cały motong nie powala wzornictwem, mi reflektory zawsze kojarzą się z przyciskami spłuczki by Geberit, więc kąt pochylenia szyby to jak umarłemu kadzidło pomoże w "looku" ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ENT:

Ja założyłem niedawno "take" szybe :

https://www.puig.pl/...iana-p2668.html

Miałem standardową z deflektorem. Teraz jest zdecydowanie lepiej (chociaż wygląd trochę emerycki :) ) . Ale dla mnie ważniejszy komfort. Jest mega lepiej...

A nie masz możliwości wypróbowania jednej i drugiej opcji ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ENT:

Ja założyłem niedawno "take" szybe :

https://www.puig.pl/...iana-p2668.html

Miałem standardową z deflektorem. Teraz jest zdecydowanie lepiej (chociaż wygląd trochę emerycki :) ) . Ale dla mnie ważniejszy komfort. Jest mega lepiej...

A nie masz możliwości wypróbowania jednej i drugiej opcji ???

Ale to chybanie do twina, nie? ;)

Pzdr!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Inna sprwa, czy ktos moze testowal Wunderlich Marathon z handbarami??? Po cos niewydaje mi sie zeby sie zmiescily przy max skrecie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...albo Puig 5914H? :)

https://www.puig.pl/...orem-p2946.html

pzdr!

Inna sprwa, czy ktos moze testowal Wunderlich Marathon z handbarami??? Po cos niewydaje mi sie zeby sie zmiescily przy max skrecie...

Dzownilem do Wunderlich, nie wchodzi na handbary :/

Edytowane przez ENT108

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×