Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja pierdziu! Muszę poszukać w piwnicy takich manekinów z dawnej przygody handlowej!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomysł fajny,tylko ciekawe czy te rurki są wystarczająco mocne.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakie by nie były, zawsze to lepsze nic, a po wzmocnieniach poprzecznych widać, że powinny "dać radę".

Mam dolne a na górne mam już pomysł!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A dla mnie to ściema jest. Po cięciu pokazane, że są dwa kawałki 2x gięte w jedną stronę a na tym "manekinie nie ma ani jednego takiego miejsca...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ważne, załatwi się i giętarkę i rurkę kupi jeśli będzie trzeba. Najważniejsze, że pomysł jest!

Miałem taki sam dylemat szukając odpowiednich kawałków w tym manekinie, ale na drugim zdjęciu widać, że kilka elementów zostało już z sobą zespawanych. Jak powiększysz fotkę to dokładnie zobaczysz (tam gdzie farba zeszlifowana jest) na tych większych elementach, że składają się z kilku innych części manekina.

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A dla mnie to ściema jest. Po cięciu pokazane, że są dwa kawałki 2x gięte w jedną stronę a na tym "manekinie nie ma ani jednego takiego miejsca...

Szkoda że tak szybko wystawia się negatywne opinie w tym necie. Na zdjęciu widać że ten element gięty 2x w jedną stronę jest na środku spawany. To jest sens tego pomysłu żeby wykorzystać istniejące gięcia i pospawać z nich całość.

Nie kończyłem budowy maszyn, ale jak dla mnie ściany rurek nie są ani za cienkie ani za grube, a do tego mają odpowiednią średnicę. Zdolny ślusarz (jak np mój kolega który mi pomagał) bez problemu zrobi z tego solidny jednolity element.

Jak w temacie: Wrzucam pomysł, może komuś się przyda

W poniższym poście jest zdjęcie na którym widać rury i mocowania w większym zbliżeniu:

http://f650gs.pl/topic/9114-rajd-tukan-2016/page__st__20

Edytowane przez pawela
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomysł fajny, prezentacja bardzo sympatyczna. Ogromny plus za poczucie humoru, nawet jeśli niezamierzone.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie opinia (nawet nie zajarzyłem że to twoje dzieło, myślałem że to jakiś projekt z netu), tylko jak widać - źle zrozumiałem. Myślałem, że takie fajne gięcia są, że tylko pociąć na kawałki i złożyć w kupę - a to kminienia było więcej jak widać. Szacun za spawanie rurek - ja tak ładnie nie umiem :D

Oficjalnie przepraszam i wyrażam podziw dla wykonanej roboty :)

Edytowane przez arthurr
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli jest dojście do spawarki i spawacza to może to mieć jeszcze jakiś tam sens. Inaczej taniej będzie giąć. Poza tym pomijająć już same koszty ośmielę się stwierdzić, że każdy spaw będzie słabym ogniwem a "plastyczność" konstrukcji i sposób pochłaniania energii przy odkształcaniu podczas upadku to już zupełnie inna historia. Aczkolwiek cytując wcześniej lepsze to niż nic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×