Skocz do zawartości
swistak

[K] Interkom uniwersalny

Recommended Posts

Dlaczego używanego ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlaczego używanego ?

Bo nowy może nie być sprawny ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo potrzebuje szybko i niedrogo ! Zamówił bym u chińczyków ale zależy mi na czasie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za ~400 PLNów masz nową Senę od ręki, czego więcej szukać ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo potrzebuje szybko i niedrogo !

Strzeż się :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma czegoś takiego jak interkom uniwersalny. Każda marka działa tylko ze swoimi produktami. No i weź pod uwagę, że w używanym może być słaba bateria, a to go dyskwalifikuje. Chyba nie warto, bo cena nowej Seny nie zabija bynajmniej, a to genialny interkom i popularny.

Edytowane przez JacekJ
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat ciągle powracający. Łączy, ale tak jak z telefonem. 10 metròw zasięgu. No i wtedy skrajnie ograniczone są funkcje. Żaden interkom nie działa z jednostkami innych producentów. Każda firma ma swój sposób komunikacji i tyle. Nie są one ze sobą kompatybilne, a to co piszą to ćwierćprawdy.

A ten tekst to zwykła reklama, co nie znaczy, że Sena nie jest ekstra.

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio wprowadzili jakiś uniwersalny protokół i sena wypuściła update do firmware'ów. Z tego co kiedyś z grubsza o tym poczytałem to chyba łączysz dwa przez bluetooth (tak jakbyś telefon podłączał) i one są w stanie wtedy ustalić parametry transmisji i działają komunikując się już na częstotliwościach interkomu. Taki niby bluetooth ale na innym paśmie. Podobno scala i sena bez problemów się paruje.

http://support.sena....ersal-Intercom-

http://www.spyderlov...g-Sena-to-Scala

http://www.sena.com/..._SMH10_v5.0.pdf - 33 strona

Temat ciągle powracający. Łączy, ale tak jak z telefonem. 10 metròw zasięgu. No i wtedy skrajnie ograniczone są funkcje. Żaden interkom nie działa z jednostkami innych producentów. Każda firma ma swój sposób komunikacji i tyle. Nie są one ze sobą kompatybilne, a to co piszą to ćwierćprawdy. A ten tekst to zwykła reklama, co nie znaczy, że Sena nie jest ekstra.

Dopiero zauważyłem, że coś dopisałeś. Czyli efekt jest taki sam jakby się jeszcze jedne słuchawki podpięło po prostu. Bez sensu.

Edytowane przez krzbur

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łączy, ale tak jak z telefonem. 10 metròw zasięgu. No i wtedy skrajnie ograniczone są funkcje.

W opisie jest informacja, że zasięg będzie krótszy niż pomiędzy 2 interkomami Sena. Ta opcja może mieć sens jeśli będziemy używać takiego zestawu w opcji kierowca + pasażer bo wtedy duży zasięg nie jest aż tak ważny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, tylko dodatkowo jeśli się nie mylę odpada przy takim połączeniu telefon, muza itd. No i reszta użytkowników, bo łączy się tylko z tym jednym. Lipa zupełna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jaki interkom polecacie do rozmów w grupie kilku motocykli gdzie ludzie mogą mieć i Scale i Senę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raczej nie pogada. U nas w sklepie sprawdzali wszystkie dostępne interkomy, które miewali na stanie i nie da się komunikować między różnymi producentami. W najbliższej przyszłości prawdopodobnie się to nie zmieni, bo oprócz klientów nikt nie jest zainteresowany takim rozwiązaniem. Po prostu firmy produkujące interkomy musiałyby ustalić jeden standard komunikacji, co zabiłoby rynek dla droższych marek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zastanawia mnie już od jakiegoś czasu czy nie da się przechwycić tej transmisji. Są radia pmr z ustawianiem częstotliwości odbioru/nadawania. Mam do takiego dostęp ale nie mam interkomów. Pytanie czy sygnał idzie po prostu czy jest pakowany cyfrowo w ramki (ewentualnie jakiś kodek). Jeśli po prostu i full duplex jest tylko po stronie algorytmu w słuchawce a parowanie polega tylko na ustaleniu częstotliwości między słuchawkami to dałoby się pewnie wstrzelić w tą transmisję. Wtedy interkomy gadałyby full-duplex a pmr by podsłuchiwał i nadawał na tym samym paśmie na zasadzie nadawanie/odbiór.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma czegoś takiego jak interkom uniwersalny. Każda marka działa tylko ze swoimi produktami. No i weź pod uwagę, że w używanym może być słaba bateria, a to go dyskwalifikuje. Chyba nie warto, bo cena nowej Seny nie zabija bynajmniej, a to genialny interkom i popularny.

Chodzi o uniwersalny montaż w każdym kasku a nie np. dedykowany nolan B5 i pokrewne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zastanawia mnie już od jakiegoś czasu czy nie da się przechwycić tej transmisji. Są radia pmr z ustawianiem częstotliwości odbioru/nadawania. Mam do takiego dostęp ale nie mam interkomów. Pytanie czy sygnał idzie po prostu czy jest pakowany cyfrowo w ramki (ewentualnie jakiś kodek). Jeśli po prostu i full duplex jest tylko po stronie algorytmu w słuchawce a parowanie polega tylko na ustaleniu częstotliwości między słuchawkami to dałoby się pewnie wstrzelić w tą transmisję. Wtedy interkomy gadałyby full-duplex a pmr by podsłuchiwał i nadawał na tym samym paśmie na zasadzie nadawanie/odbiór.

Tylko że interkomy przecież nie lecą na paśmie PMR tylko na bluetooth 2,4 GHz...

Chyba że masz po prostu ma myśli ręczniaka typu baofeng ;)

BaoFeng UV-5R 65-108 MHz

Więc trochę nie ten zakres..

Jako że to bluetooth, to urządzenia są też parowane przez bt, co by znaczyło że mają jakieś unikalne ID...

Chodzi o uniwersalny montaż w każdym kasku a nie np. dedykowany nolan B5 i pokrewne

Borówa miał na sprzedaż midlanda BT Next bodajże. Mam, korzystam, następnym razem kupiłbym chyba coś innego...

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nolan ma cuś takiego w swoich interkomach jak "uniwersalny interkom" i podobno to ma się łączyć z interkomami innych producentów. Ale jak to działa to nie mam pojęcia. Ale jakby ktoś miał z tym styczność to proszę o info.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Midland chyba też na to zezwala, z tego co pamiętam w manualu jest osobny opis dla "łączenia się z inerkomami innych producentów".

https://midlandusa.com/wp-content/uploads/2012/06/BTNEXT-Manual-8-8-13.pdf

strona 8

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Raczej nie pogada. U nas w sklepie sprawdzali wszystkie dostępne interkomy, które miewali na stanie i nie da się komunikować między różnymi producentami. W najbliższej przyszłości prawdopodobnie się to nie zmieni, bo oprócz klientów nikt nie jest zainteresowany takim rozwiązaniem. Po prostu firmy produkujące interkomy musiałyby ustalić jeden standard komunikacji, co zabiłoby rynek dla droższych marek.

A tutaj pisałeś że nie :-D

Chyba że nie zrozumiałem :-)

Wytapatalkowane z magicznego pudełka.

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Połączy się jak z telefonem, na milka metrów i bez żadnych innych opcji w tym czasie. Czyli żadna użyteczność tak naprawdę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko że interkomy przecież nie lecą na paśmie PMR tylko na bluetooth 2,4 GHz...

Chyba że masz po prostu ma myśli ręczniaka typu baofeng ;)

BaoFeng UV-5R 65-108 MHz

Miałem na myśli coś w stylu takiego ręczniaka właśnie. Bluetooth nie ma takiego zasięgu. Za wikipedią : "Jego specyfikacja obejmuje trzy klasy mocy nadawczej 1-3 o zasięgu 100, 10 oraz 1 metra w otwartej przestrzeni." Przez bluetooth to on się łączy ze słuchawkami w kasku albo z telefonem. Interkomy muszą gadać ze sobą inaczej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×