Temat szyby przerabiałem i nie tylko ja. Jest osobny wątek, nawet kilka. W skrócie zależy jaki wzrost ma kolega? Ale nie ma jednego dobrego rozwiązania. Jest kilka szyb akcesoryjnych MRA lub innych markowych firm. Co prawda są już chyba wycofane z produkcji, ale można trafić na niemieckim ebayu. Są trochę wyższe od oryginalnej szyby. Ceny ok. 300-400zł. Są też tańsze szyby polskiej produkcji. Szyba od Lostera (producent z linku Piotreo wyżej) jest najwyższa, którą udało mi się znaleźć i stosukowo tania, ale ma kilka wad. Po pierwsze nie da się z nią używać deflektora. Jest mięka i przy większych prędkościach przy założonym pionowo deflektorze kładzie się na kierownicę. Więc używanie z deflektorem nie ma sensu. Poza tym przy używaniu z deflektorem szybko się złamie. Bez deflektora nie kładzie się aż tak bardzo, ale odchylenia są. Oryginał ma chyba 40cm wysokość od lampy. Szyba Lostera miała chyba 48cm. Dla mojego wzrostu jest jednak za niska, a ja mam 184 cm wzrostu. Szybę Lostera zamówiłem przezroczystą z czarnym dołem. Czarny na dole wewnątrz szyby bardzo delikatny jest i się wyciera. Podobno otwory w szybie nie zawsze pasują, ale ja w swojej akurat miałem ok i spasowały. Nie musiałem wiercić nowych dziur. Loster na allegro ma źle opisane modele motków BMW. Pisałem do nich, żeby poprawili, ale chyba tego nie zrobili więc przy zamówieniu trzeba patrzeć na mocowania, a nie na roczniki. Dla F650 1994-1996 było jedno mocowanie, a dla roczników 1997-2000 inne. Rampus, który ma wzrost 200cm również przerobił kilka szyb akcesoryjnych do f650. Wysokie szyby wcześniej czy później u niego się łamały. Ponieważ był spory opór powietrza i szyba "pracowała". W końcu sam zrobił wysoką szybę, ale z grubego pleksi. Był o tym wątek. Z taką szybą sprzedał motek w Kirgistanie w trakcie podróży dookoła świata. Przy zamawianiu nowej szyby trzeba uważać, ponieważ często sprzedają akcesoryjne szyby o podobnej wysokości co oryginał. Trzeba zmierzyć oryginalną szybę i przy zakupie sprawdzać jaką ma wysokość akcesoryjna i czy rzeczywiście jest wyższa.
    • Like
    3