Skocz do zawartości
mik1046

Modyfikacja tylnego zawieszenia XCH

Recommended Posts

Witam tak przeze mnie ukochane forum miłośników marki BMW

Chciałem się Wam dzisiaj pochwalić moimi przemyśleniami oraz modyfikacjami o ile to tak można nazwać.

Strasznie wkór!!!! mnie tylny powietrzny amortyzator w XCH a że nie stać mnie na wilbersa czy inne akcesoryjne zamienniki zacząłem kombinować.

A że posiadam też xmoto mam porównanie jak pracują oba zawieszenia doszedłem do wniosku że to z xmoto daje radę dużo lepiej niż z XCH i wcale nie jest takie twarde jak by się mogło wydawać.

I tak suche dane :

tłoczysko w powietrznym continentalu ma skok 65 mm

tłoczysko w sprężynowym z xmoto ma skok 61 mm

czyli około 9% mniej, ze skoku 270 mm tracimy realnie jakieś 25 mm - dla mnie utrata akceptowalna.

Amortyzator z xmoto ma regulowaną długość tak więc wysokość siodła pozostaje na tym samym poziomie - ba możemy o te 25 mm obniżyć nie obawiając się że tylne koło rozwali nam plastiki przy dobiciu.

Jedyna modyfikacja to musiałem trochę zmniejszyć odbojnik który oryginalnie miał z 20 mm wysokości pozostało z 5 mm żeby przy dobiciu nie było metalicznego dźwięku.

Pewnie mądrzejsi wypowiedzą się w tym temacie ale najważniejsze że ja jestem zadowolony i że wg mnie jest znaczna poprawa.

P.S.

Dane z internetu podają że xmoto ma skok 215 mm ale to ściemka ma ok 245 mm.

Za niedługo wracam do tematu przekładki kół o mniejszej średnicy a działaniem ABS.

Moja żonka zdała prawko i jeździ xmoto które nie ma ABS a XCH wykastrowałem z ABS w celu redukcji wagi w wolnej chwili zacznę zaszczepiać do xmoto brakuje mi tylko koronki w przednim kole ponieważ jest inna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...

Amortyzator z xmoto ma regulowaną długość...

...

prośba: pokaż (na zdjęciu), w którym miejscu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

....

Za niedługo wracam do tematu przekładki kół o mniejszej średnicy a działaniem ABS.

Moja żonka zdała prawko i jeździ xmoto które nie ma ABS a XCH wykastrowałem z ABS w celu redukcji wagi w wolnej chwili zacznę zaszczepiać do xmoto brakuje mi tylko koronki w przednim kole ponieważ jest inna.

Trochę to mało gramatycznie napisane, ale o ile dobrze rozumie to chcesz przełożyć ABS z xch do xm.

Jak tak to jeżeli braknie Ci jakiegoś kabelka czy wtyczki ... ( od ABS'u ) to daj znać bo nie jest wykluczone, że gdzieś się znajdzie. Kiedyś preparowałem taką wiązkę i coś tam zostało, a była to wiązka od ABS'u - choć pewnie masz co Ci potrzeba, ale gdyby ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę to mało gramatycznie napisane, ale o ile dobrze rozumie to chcesz przełożyć ABS z xch do xm.

Jak tak to jeżeli braknie Ci jakiegoś kabelka czy wtyczki ... ( od ABS'u ) to daj znać bo nie jest wykluczone, że gdzieś się znajdzie. Kiedyś preparowałem taką wiązkę i coś tam zostało, a była to wiązka od ABS'u - choć pewnie masz co Ci potrzeba, ale gdyby ...

Ładnie spreparowana wiązka... ;) :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ładnie spreparowana wiązka... ;) :lol:

Jutro masz w ryj! ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

c19ece1153d68d83525ee8521ddd215b.jpg

Robisz luz na dolnej nakrętce na klucz 27 i kręcisz górną tez na klucz 27.

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×