Skocz do zawartości
megagame

F650RR - kiedyś musiało do tego dojść

Recommended Posts

Witam po długiej nieobecności. Dzięki kontakcie z pewną osobą w końcu zmobilizowałem się i postanowiłem założyć ten wątek, zwłaszcza że prace zaczynają nabierać powolutku tempa a do lata chciałbym ukończyć pierwszy etap.

Od razu informuję, że prace będą toczyć się tylko w weekendy także wątek będzie aktualizowany co poniedziałek.

Wstępny plan zakłada zmiany:

- kierownica 28mm podwyższona

- zmiana zawieszenia przód i tył

- custom body przód

- zdejmowane oświetlenie dodatkowe

Zaczęło się od kierownicy jakieś trzy tygodnie temu. Ci którzy wykorzystują gs'a offroad wiedzą, mogą mieć problem z niską kierownicą a ja osobiście dodatkowo z pokrzywioną kierownicą. Więc po wejściu na allegro, tygodniu wertowania advridera, faq.f650.com, naszego forum i innych źródeł zakupiłem kierę Magury z KTMa SX 28mm wraz z mocowaniem.

Tu pojawia się pierwszy problem gdyż w bmw śruby nie są symetryczne względem środka mocowania - są przesunięte o bodajże 2mm. Jak rozwiązałem problem - o tym później. Drugim problemem jest fakt, że kierownica przyszła o taka:

Obraz052.jpg

Jutro wysyłam do sprzedawcy i zwrotnie mam nadzieję dostać już prostą Pro Tapera.

Standardowe mocowanie 28mm do ktma gdybym wykorzystał w gs'ie było by za małe dlatego dokupiłem także produkt "Podwyższenie kierownicy SW-Motech 50mm czarne" w którym rozstaw śrub może wahać się od 29mm do 37mm. Jak to zwykle bywa paczki przychodzą z opóźnieniem więc nie sprawdzałem jeszcze czy będzie pasować podwyższenie do standardowego mocowania bmw. W weekend będę na pewno miał już je przy sobie więc wyślę posta ze zdjęciami czy wszystko pasuje dla chętnych zakupu 50mm podwyższenia ;). Gdybym zapomniał, proszę o opierdziel.

Teraz wrócę do kwestii mocowania nie tyle podwyższenia co adapteru z ktm na kierę 28mm. U mnie problem znika bo... dzisiaj doszła zawiecha WP Extreme 50mm z Husaberga wraz z półeczką dla której problem niesymetrycznego rozstawu śrób nie występuje. Zdjęcia zawiechy zrobię w weekend.

Dzisiaj napiszę tylko o półkach i teorii ich zmiany (nie wiedziałem że pisanie długich postów jest tak męczące).

Według nie potwierdzonej jeszcze teorii sztyca w obrębie ramy w gs'ie ma wysokość 19cm co w przypadku półek ktm, które mają 20cm nie jest problemem (ciach ciach i długość będzie ok) dlatego chętni zmiany na zawieszenie wraz z półką z ktm mogą ostrzyć zęby. Pozostaje jedynie kwestia grubości sztycy jeżeli chcemy wykorzystać łożyska główki ramy z bmw, które mają otwór wewnętrzny 28mm a w ktmie 29mm. Tutaj troszkę działania na tokarce i sztyca z ktma będzie idealnie pasowała.

Ja natomiast w półce z berga mam tylko 18cm przestrzeni więc automatycznie sztyca odpada. Niestety nie mam przy sobie suwmiarki więc średnicy dokładnej nie znam - domowym sposobem drukując miarkę na papierze wychodzi jakieś 27mm w miejscu wprasowania sztycy w półkę dolną. Teoretycznie pojawia się możliwość wykorzystania sztycy z bmw jeżeli rozszerzy się otwór w dolnej półce. Nie wiem niestety jak sprawa wygląda z górną półką. Według realoem sztyca z gs'a jest mocowana poprzez kontrowanie nakrętek czyli tak jak w bergu, niestety jest to bardziej skomplikowane w gs'ie i raczej zostawię oemową półkę w spokoju a nowa sztyca zostanie wytoczona i gwintowana od zera. Wszelkie sugestie na temat gdzie kupić materiał najlepiej nadający się na nową sztycę mile widziane ;).

Tak jak wcześniej pisałem, zdjęcia wrzucę w weekend i dalej napiszę co z zawiechą, itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawy jestem tego wynalazku.. :shock: :beer:

Powodzenia :twisted: ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do zlotu na 100% pojawi się zawiecha z przodu, kierrownica i oświetlenie.

Oświetlenie zakupione w firmie WESEM wraz z xenonami z allegro to koszt 350zł za które dostajemy szperacz z widocznością ok. 300m oraz światło przeciwmgielne z zasięgiem 200m i szerokością 200m. Przy czym te wartości pozwalają czytać gazetę z tych odległości jak przy nocnej lampce ;). Przeciwmgielna będzie upchnięta pod błotnik lekko z boku - szperacz prawdopodobnie także. Wynikowo ma być coś takiego:

RCU05060.JPG

Przy czym ta większa na zdjęciu u mnie będzie tą mniejszą ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj odebrałem podwyższenia kierownicy - cacuszka ;). W zestawie były oczywiście śruby oraz zaślepki na śruby.

IMAGE_248.jpg

IMAGE_247.jpg

Jeszcze nie przymierzałem ale z tego co widzę rozstaw jest na tyle duży, że spokojnie powinny pasować do gs'a ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oto obiecane zdjęcia adapterów. Kierownica wyraźnie podwyższona co da niewątpliwie lepsze wrażenia na offroad ;). Przy wzmacnianych osłonach na dłonie ala cross znika problem ewentualnego haczenia mocowań o plastiki zegarów oraz osłony "baku" ;).

Obraz%20001.jpg

Obraz%20004.jpg

Obraz%20005.jpg

Obraz%20006.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz maleńkie porównanie.

Lagi std vs WP Extreme ;)

Obraz%20007.jpg

Obraz%20008.jpg

Czas na pomiary rozstawu lag.

185mm między środkami dla standardowych lag:

Obraz%20009.jpg

190mm między środkami dla WP Extreme:

Obraz%20010.jpg

Wydaje się że nie powinno być problemu z rozmieszczeniem - chciałbym jednak być pewnym, a ponieważ dzisiaj zapomniałem to sprawdzić przesyłam poglądowe zdjęcie przyłożoną nową półką:

Obraz%20016.jpg

Nie chcę krakać ale może być problem z plastikami, ehh - upewnię się jutro.

Sztycy od bmw nie wykorzystam ponieważ mimo pasującej na pozór średnicy śruby kontrującej, niżej musi być gniazdo dla śruby, które w półce bmw mieści się bez problemu ale w Bergu nie:

Obraz%20013.jpg

Pozostaje przerobić sztycę od berga. Ale co dokładnie przerobić:

Obraz%20012.jpg

Niestety wcześniej to tylko była teoria, ale okazała się faktem - sztyca od Berga za krótka o 10mm. Łożyska od Berga mają średnicę 25.4mm a od GS'a 28mm.

Hmm...

Czas wyciągnąć sztycę z dolnej półki. Część osób wykorzystuje do tego prasy, ja takowej nie mam w domku a w sobotę mechanicy nieczynni więc troszkę palnika, dwie śruby, kawał grubego metalu z otworami i zrobiony wypychacz do sztycy. Na zdjęciu nie widać już go bo ściągnąłem natomiast zaznaczyłem otwory wykorzystane do operacji znajdujące się na półce. Od razu zaznaczam, że łatwo przekręcić śrubę bo:

- czasu mało bo rozgrzane aluminium półki szybko ogrzewa stalową sztycę, które na początku chłodna łatwiej wychodzi

- półka gorąca, śruby gorące, wszystko gorące!!!

- ja miałem krótkie śruby więc co chwilę musiałem luzować gorące śruby i wkładać podkładki między sztycę a przesuwający się kawał grubej blachy

Na szczęście udało się. Nie radzę korzystać z młotka. Wszelkie uderzenia w sztycę spowodują zrobienie grzybków co uniemożliwi potem jej wyciągnięcie. Żeby sztycę wyciągać równomiernie, śruby przykręcane były o jeden obrót a potem zmiana na drugą śrubę i tak dalej.

Przypominam, aluminium szybciej się nagrzewa niż stalowa sztyca więc i szybciej się rozszerzy i pomorze w wyciągnięciu sztycy z półki.

Samemu ciężko będzie poradzić sobie z operacją, druga osoba najlepiej żeby podgrzewała półkę i obserwowała czy blacha wypychająca sztycę jest cały czas równomiernie osadzona w stosunku do półki.

Jeżeli poczujecie że sztyca robi się gorąca, proponuję przerwać pracę i włożyć sztycę do wiaderka z wodą nie zanurzając półki. Po 15 minutach można powtórzyć ogrzewanie.

Efekt:

Obraz%20019.jpg

Oczywiście nie obyło się bez błędów. Lekkie uderzenie młotka i nie trawienie spowodowało zniekształcenie gwintu sztycy. Teraz wkręcanie śruby to mordęga ;).

Jakie wnioski:

- przedłużenie sztycy o 10mm za pomocą wprasowanego i zaspawanego wałka. Sztyca w środku jest pusta więc wałek można tak wytoczyć żeby ładnie wszedł do środka sztycy. Po zaspawaniu wałka należy ładnie go wytoczyć na sztycy upewniając się że jest idealnym przedłużeniem sztycy

- wykorzystanie nowych łożysk główki ramy 25x52x16.25 zamiast oryginalnych 28x52x16. Do tych łożysk należy wytoczyć sztycę w miejscu osadzenia łożysk zmniejszając średnicę o 0.4mm. Jako że sztyca będzie o 10mm dłuższa, od strony dolnej półki należy przedłużyć miejsce na łożysko

sztyca%20mod.JPG

Sztycę oddaję w poniedziałek do modyfikacji. Jeżeli pójdzie wszystko dobrze w przyszły weekend zamawiam nowe łożyska i montuję półkę.

Prace zaplanowane na jutro:

- zdjęcie koła i sprawdzenie czy uda się wykorzystać ośkę od GS'a (o ile znajdę torxy, które kurna zgubiłem :/ )

- sprawdzenie czy nowa półka nie pomęczy plastików

- rozebranie lag i sprawdzenie ich wnętrzności

- wstępne oszacowanie gdzie najlepiej zamontować oświetlenie dodatkowe.

Aktualnie w planach montaż halogenu dalekosiężnego do lag za pomocą elementów mocujących rury do ścian oraz montaż halogenu przeciwmgłowego do ramy nad błotnikiem. Nie rozbierałem tego jeszcze więc nie wiem dokładnie co z tego wyjdzie. Problem jednak może być gdzie indziej, mianowicie ruchome lagi wraz z błotnikiem mogą skutecznie uniemożliwić mi zamontowanie halogenu przeciwmgłowego jako element nieruchomy w stosunku do moto co jest warunkiem krytycznym. Przeciwmgłowy ruchomy razem z lagami nie będzie miał racji bytu. Dalekosiężny jest typowo na offroadowe nocne drogi więc niech świeci tam gdzie go koło poniesie ;).

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie przypomniał mi się dobry pomysł więc go sobie zapiszę.

Ostatnio przy montowaniu nowych uszczelniaczy do lag wykorzystałem jakiś bolec i opukiwałem na około uszczelniacz. Natomiast dzisiaj schodząc ze schodów zauważyłem kolanko pcv 50mm. Przymierzyłem na nowych lagach i... mam special toola do montowania uszczelniaczy w lagach. Kolanka powinny być mocniejsze niż prosta rura więc mam nadzieję że się nadadzą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Przeciwmgłowy ruchomy razem z lagami nie będzie miał racji bytu. Dalekosiężny jest typowo na offroadowe nocne drogi więc niech świeci tam gdzie go koło poniesie .

A to ciekawa perspektywa... ;) Oby zdała egzamin :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeciwmgłowy ma być zdatny drogowo dlatego nie może latać i oślepiać potencjalnych "przeciwników" ;) na drodze. Nie mam na razie doświadczenia w tym temacie ale sądzę że dalekosiężny nada się w sam raz przy założeniu że przeciwmgłowy będzie świecił razem z dalekosiężnym. Poczekamy... zobaczymy... Lampeczki będą zamontowane dopiero jak przód będzie skończony więc dakarowy miej cierpliwość ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

megagame super udokumentowana modernizacja :shock: prawie jaj Adam Słodowy ;) wielki szacun dla ludzi którzy potrafią sami takie "modernizacje" i naprawy przeprowadzc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za motywowanie mnie postami ;).

W zamian oferuję komplecik fotek lamp z założonymi już xenonami. Żadnych przeróbek nie trzeba było robić. Lampy wykorzystują żarówki H3.

Obraz%20003.jpg

Obraz%20004.jpg

Obraz%20005.jpg

Ta mniejsza lampa to halogen dalekosiężny a większa to oczywiście halogen przeciwmgłowy.

Ostatnia fotka to przejściówka z kierownicy 22mm na 28mm. Jak już przyjdzie kierownica wrzucę fotki założonej z adapterami na półce GS'a - może komuś się przydadzą i rozwieją wątpliwości co do zakupu ;).

Obraz%20006.jpg

Przejściówka nie cechuje się różnym rozstawem śrub, mimo to nie powinno być problemu z montażem na GS'ie jako że podwyższenia kierownicy z wcześniejszych postów można lekko przesunąć do przodu dzięki czemu śruby wyśrodkują się. Zresztą jak przyjdzie kierownica wrzucę fotki.

Fotki z wczoraj wieczorem więc konsultant Harnaś wpierdziela się do zdjęć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fota z adapterem na kierownicę 28mm. Pojawiły się dwa problemy: za długa śruba o jakieś 3mm oraz wystający kawałek łba śruby uniemożliwiający montaż kierownicy. Rozwiązaniem jest zakup krótszej śruby z łbem półkolistym.

Obraz%20001.jpg

Przymierzenie górnej półki odkryło kolejne problemy z czego jeden ciężki do rozwiązania :/.

Najpierw dobre wieści - na szczęście nie ma potrzeby ingerencji w górną półkę, bałem się że może być problem z ramą, że będzie miała za dużą średnicę w miejscu montowania półek na szczęście wydaje się że półka wejdzie na styk.

Obraz%20003.jpg

Obraz%20004.jpg

Niestety sprawdzając możliwości skrętne nowej półki okazuje się że przeszkadza plastik:

Obraz%20005.jpg

Obraz%20006.jpg

Nie zdążyłem ściągnąć osłonki bo zrobiło się ciemno a ja nie mam chwilowo światła w "pracowni" więc nie wiem czy ewentualna przeróbka w postaci wycięcia rozwiąże problem.

Kolejna sprawa to stacyjka, którą chciałbym zaadoptować do nowej półki ale będzie tutaj niestety kupę grzebania, które zostawię sobie na koniec.

Obraz%20007.jpg

Zacisk czterotłoczkowy odpada - zamontowany haczy o szprychy a nie mogę przesunąć tarczy za pomocą podkładek ze względów bezpieczeństwa i braku miejsca.

Obraz%20010.jpg

No i czas na najważniejsze czyli wykorzystanie koła od GS'a w nowych lagach i pytanie co z ośką.

Oś od GS'a pasuje idealnie w jedną lagę, niestety nie można jej wykorzystać bo jest wkręcana w lagę a w Bergu ściska się koło wkręcając śrubę z dużym łbem w oś.

Obraz%20008.jpg

Otwór w lewej ladze na oś:

Obraz%20009.jpg

Na szczęście dzięki temu że chociaż częściowo pasowała, mogłem posprawdzać inne rzeczy. Przymierzyłem koło i co? Kupa. Koło nie dosyć że nie jest na środku, to jeszcze wyśrodkowanie nie jest możliwe bo przeszkadzają śruby tarczy.

Obraz%20011.jpg

Nie jest to co prawda jakaś wielka różnica ale wiadomo, że nie można tego zaakceptować.

Po przesunięciu prawej lagi o 3mm koło jest wyśrodkowane ale za to lagi są na dole rozszerzone bardziej niż powinny.

Obraz%20014.jpg

Mam więc taki pomysł, choć nie wiem czy uda się go zrealizować. Skoro 3mm większa przestrzeń między lagami wyśrodkowuje koło, to przy normalnej szerokości koło należy przesunąć o 1.5mm w kierunku lewej lagi. Czyli zamiast śrub z łbem cylindrycznym przykręcających tarczę, zastosować śruby z łbem półkolistym jak w przypadku adapterów. Trzeba będzie także zmniejszyć o 1.5mm szerokość gniazda osi na lewej ladze. Widać je na zdjęciu na którym mierzona jest średnica osi - tam pod suwmiarką widać tuleję, którą trzeba równomiernie spiłować.

A oto zdjęcie z kołem od GS'a i lagami WP Extreme ;):

Obraz%20013.jpg

Tak się jeszcze zastanawiam czy nie łatwiej było by zakupić koło od Berga z ośką i nie martwić się tym wyśrodkowaniem. Napisałem do sprzedawcy lag czy ma ośkę i koło, jeżeli ma, to pewnie zakupię je jak tylko wypłata przyjdzie.

Następne zdjęcia prawdopodobnie za tydzień, tylko nie wiem jeszcze czy cokolwiek będzie do fotografowania. Większość informacji już zebrana i teraz czekam na zrobioną sztycę i montaż półek co prawdopodobnie nastąpi dopiero za dwa tygodnie.

Jeszcze kwestia oświetlenia. Sprawdziłem co da się z tym zrobić i niestety okazuje się, że miejsca jest bardzo mało. Halogen przeciwmgłowy będzie niestety narażony na zniszczenie podczas upadków dlatego nie będzie on wykorzystywany offroad jako nieruchomy element.

Przeciwmgłowy na trasy asfaltowe przymocowany zostanie do górnych gmoli Holana, które zakupię przy najbliższej wypłacie.

W trybie offroad montowany będzie taki bajerek:

IMG_1466.jpg

Na nim będzie dalekosiężny oraz przeciwmgłowy.

Reasumując oba halogeny będę woził pod błotnikiem ale na asfalt przeciwmgłowego przemycać będę na gmole żeby był stały w stosunku do moto.

W sumie już sobie znalazłem zajęcie na przyszły weekend - montaż świateł;). Tylko muszę w tym tygodniu zebrać dupę i pojechać do centrostali po kontownik aluminiowy 2mm.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko małe pytanko odnośnie xenonów. Co z homologacją .

Nie sztuka oświetlić . Tylko nie oślepiać :twisted: Lampy do xenonów są do nich przystosowane.

Mam często do czynienia z ludzmi co takie żarówki mieli i zaczynały się problemy z policją. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Halogeny są przystosowane do xenonów więc z oślepianiem nie będzie problemu. Zresztą tak jak pisałem wcześniej, dalekosiężny będzie wykorzystywany tylko w lesie a przeciwmgłowy daje płaski promień światła.

Inna sprawa że halogeny są wersją rajdową i mają homologację ale tylko na rajdy ;). Jak się policja przyczepi to trudno. To jest dodatkowe oświetlenie więc najwyżej wlepią mandat i każą ściągnąć.

Moim skromnym zdaniem fakt, że jest to oświetlenie dodatkowe do motocykla, przeciwmgłowe i ustawione będzie tak, że na 100% nikt nie ucierpi sprawia, że raczej policja się nie przyczepi. Chyba nie potraktują kolesia na dakarku jak dresa w golfie ;).

Jeszcze na koniec dodam, że ksenon ma barwę 4300K więc jest prawie nieodróżnialny od zdrowej markowej żarówy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozwiązaniem problemu może być pokrowiec , wożony w schowku. W razie czego zakładamy i po problemie (są ...nie ma ;) ) a mina pana p... :x

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo dobry pomysł ;). Choć ja w planach mam zastosowanie nakrętek z listkami, które można odkręcić bez pomocy klucza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Halogeny są przystosowane do xenonów więc z oślepianiem nie będzie problemu.

moglbys rozwinac ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Halogeny które posiadam sprzedawane są z żarówkami normalnymi oraz z xenonami więc mniej więcej o to mi chodziło pisząc że z oślepianiem nie będzie problemu bo są przystosowane do xenonów. Podobno (ja się z tym nie spotkałem) zastosowanie xenonów w niektórych reflektorach powoduje rozproszenie światła - tutaj tego problemu nie ma.

Zaznaczyć jednak muszę jeden fakt. Dalekosiężny niezależnie od zastosowanego światła działa jak szperacz więc wiadomo że oślepiać będzie zawsze, no chyba że ustawi się go naprawdę dobrze na pobocze. Przeciwmgłowy natomiast daje światło bardzo płaskie. Na horyzoncie w odległości 100m widoczna jest linia szeroka na 100m i wysoka na 3m. Odpowiednio ustawiony nie będzie oślepiał tylko oświetlał powierzchnię jezdni i pobocza.

Mam nadzieję że o takie rozwinięcie chodziło.

Jak zamontuję w weekend lampeczki porobię nocne zdjęcia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie dostałem odpowiedź od sprzedawcy lag - koło jest, ośki brak. Decyzja: zakup koła a ośka do wytoczenia. Moje koło od GS'a jest troszkę po przejściach i ma wykrzywioną felgę w jednym miejscu więc na razie wstrzymam się z zakupem excela i wybrałem koło od Berga - przynajmniej odpada część pracy związana z modyfikowaniem lag pod koło GS'a.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobre wieści. Przyszła kierownica :lol: - tym razem "prawie" prosta. Jest co prawda różnica 3mm ale nie będę się tym przejmował, w końcu cena gra tutaj pierwsze skrzypce a takiej różnicy mój powypadkowy bark nie odczuje.

IMAGE_249.jpg

IMAGE_251.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety w ten weekend nic nie dodam nowego.

Dla drobnej zachęty mogę powiedzieć że czekają górne gmole Holana na montaż (w związku z tym także halogeny) oraz koło z Berga - wszystko mam na miejscu. Do tego mam dużą niespodziankę (nie powiem co) ale niestety dopiero za jakieś dwa tygodnie - jak już biała siła zrealizuje moje zamówienie ;P.

W sumie po dłuższym przemyśleniu koła z Berga nie zaprezentuję wcześniej niż za dwa tygodnie bo nie mam ośki i muszę dystans dorobić bo koło przyszło w wersji z prędkościomierzem na linkę - nie tak jak w GS;ie :lol:.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×