Skocz do zawartości
megagame

F650RR - kiedyś musiało do tego dojść

Recommended Posts

Wiem kto ma taki wydech do sprzedania. Wlasnie wyslalem emalję z zapytaniem o cene. jak będę wiedział więcej to dam Ci znać.

Super. Wielkie dzięki :lol:.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygląda godnie! :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Megagame na prawdę Jesteś Mega! Super, nie mogę się doczekać żeby zobaczyć efekt Twoich prac w Ramlejach.

Bez przesady, aż taki mega to nie jestem. Myślę że każdy z odrobiną (samo)zaparcia :lol: jest w stanie przerobić tak swojego dakarka do czego zachęcam.

Jak tylko dostanę w ręce nowy przewód hamulcowy, pojadę na tor motocrossowy i znam raport. Mam nadzieję że oba zawieszenia sprawdzą się jak trzeba.

Jak chcecie zobaczyć kogoś naprawdę Mega, polecam przeczytanie tego tematu:

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=592734

Zanim sam zabrałem się za przeróbkę przestudiowałem tony postów na advrider.com dotyczących przeróbek dakara. Na całym świecie jest ich pełno, chociaż jako jedyny (z tego co mi wiadomo) mogę się pochwalić wsadzeniem WP Extreme. Nie zmienia to jednak faktu, że to co ja zrobiłem w porównaniu do NOTMYBIKE z advrider.com to tylko pierdnięcie. Koleś jest po prostu szalony, jest w trakcie robienia baku do F650, który ma zastąpić tylną ramę jak w KTM 450 rally - masakra.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Heh, właśnie zacząłem oglądać swoje posty i zdałem sobie sprawę z jednej drobnej rzeczy. Zapomniałem kompletnie o lampach :lol:. Eh, znikną dolne gmole więc i koncepcja się trochę zmieni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Apropo wydechu. Co forumowicze myślą o zamontowaniu stockowego od 450'ki crossowej typu FMF lub podobny? Wydechy te ważą malutko, są typu slipon więc i z montażem problemu nie będzie, jedynie kwestia głośności pojawia się na tapecie. Skoro jednak są one legalnie montowane przez producentów to powinno być ok?

Na razie na oku mam od KTM'a, Husaberga i BMW 450 X (podobno stockowo akrapovic).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Komin nazywa się Supertrapp E.A.R. - oryginalnie chodził w Yamasze XT600 i taką ma rurę łączącą. Do BMW na pewno trza będzie się trochę nagimnastykować ale w porównaniu do Twojej roboty to pikuś, Pan pikuś :lol:

Co do ceny to w pod koniec tygodnia będzie wiadomo co i jak. Niby ktoś juz kupił ale diengów nie przyniosł wieć sprawa akualna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bajaaa :lol:. Czekam więc z niecierpliwością na info :lol:.

Mam tylko prośbę. Gdyby sprzedający mógł zmierzyć ciężar i średnicę dolotu wydechu było by super.

Zmiana wydechu motywowana jest głównie wagą, która przeraziła mnie po ściągnięciu oem'a.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uwaga, uwaga, mam prośbę. Czy może ktoś zmierzyć w swoim gs'ie rurę kolektora w okolicach końcówki wydechu? Ja nie mam teraz dostępu do swojego gs'a a chyba zdecyduję się na wydech KTM'a EXC 530.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polazłem do warsztatu i zmierzyłem ; fi 45 +- 2 dychy (dakar 2004)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki wielkie :D. Stawiam piwo na zlocie.

Wydech zakupiony od KTM'a 530: http://allegro.pl/show_item.php?item=1532466558. Ładny? :lol:

Otwór o 5mm większy więc trzeba będzie pobawić się w gięcie i spawanie lub po prostu wpakuje się jakiś kawał blachy i ściśnie na chama.

Tak czy inaczej jutro wysyłam za niego kasę więc w czwartek wysyłka i może nawet do piątku przyjdzie :lol:. Jeżeli wszystko będzie pasować, na sprzedaż polecą także wydeszki w bardzo dobrym stanie :D.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
na sprzedaż polecą także wydeszki w bardzo dobrym stanie .

Hmmm.. :idea: :roll: Po wiela to cudo? :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Abym to ja wiedział. Pokaż mi najtańszą aukcję (ebay wchodzi w grę) z takimi wydeszkami to za tyle puszczę. Muszą tylko być w dobrym stanie tak jak moje :lol:.

Oczywiście mój dakar musi zaakceptować nowy wydech tak pod kontem spalania jak i mocy żebym zdecydował się na sprzedaż. Najlepiej żeby nic się nie zmieniło oprócz wagi. Nowy wydech waży 2.7 kg. Ciekawe ile OEM.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chce sie wpierdzielac miedzy wodke a zakaske ale czlowiek z dzisiejszego ogloszenia Sakar z Pozna ia ma na sprzedaz wydech od Dakara za chyba 230.- to jakis wyznacznik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma problemu - nie wpierdzielasz się. Potem tylko oczyści się temat i przeniesie posty do działu sprzedaży.

Jeżeli za tyle ma to za tyle mogę opchnąć. Chodzi Ci o tą aukcję http://allegro.pl/tlumik-do-bmw-f-650-g ... 04346.html ? Nie mogłem znaleźć za 230 :lol:.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pisałem z pamięci :lol: Dokładnie to.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Abym to ja wiedział. Pokaż mi najtańszą aukcję (ebay wchodzi w grę) z takimi wydeszkami to za tyle puszczę. Muszą tylko być w dobrym stanie tak jak moje :lol:.

Oczywiście mój dakar musi zaakceptować nowy wydech tak pod kontem spalania jak i mocy żebym zdecydował się na sprzedaż. Najlepiej żeby nic się nie zmieniło oprócz wagi. Nowy wydech waży 2.7 kg. Ciekawe ile OEM.

Spalanie się poprawi na pewno jeśli ten komin z kata jest przelotowy, ale sąd za to jaki :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na 100% jest przelotowy ale jednocześnie jest to wersja EXC, którą można legalnie rejestrować. Od wersji SX różni się pakunkiem, specjalnym dla wersji legalnych: http://ktmshop.se/index.php?parts=y&hid ... C087800521

Tak czy inaczej mi jest to na rękę ponieważ moto ma być wykorzystywane do rajdów pustynnych a tam ze względu na benzynkę katalizator chyba nie jest wskazany.

Jednocześnie znalazłem coś takiego http://shop.jimaimracing.co.uk/acatalog ... 08-11.html. Pozycja 41 to chyba katalizator co wskazuje że można go kupić oddzielnie więc ewentualnie mogę się pokusić o poszukanie go na allegro i w razie gdybym miał jechać do państwa gdzie na takie rzeczy patrzą, to sobie po prostu założę :lol:.

Czemu od razu sąd. Chyba raczej tylko zabranie dowodu rejestracyjnego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czemu od razu sąd. Chyba raczej tylko zabranie dowodu rejestracyjnego.

oj magagame, więcej luzu;)Paweł miał na myśli sąd w sensie sound :lol: Taki Down Silesian English :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Taki Down Silesian English :D

Down Silesian English Slang :lol:

Thank you from mountain Jackx :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czemu od razu sąd. Chyba raczej tylko zabranie dowodu rejestracyjnego.

oj magagame, więcej luzu;)Paweł miał na myśli sąd w sensie sound :lol: Taki Down Silesian English :D

Ej no, bez takich synek!!! Co Ty sobie myślisz, że ja jakiś nie wyluzowany jestem? I co mi w ogóle wyjeżdżasz z jakimś Down Silesian - nie lubie jak mnie ktoś obraża od downów.

:lol:

Z dźwiękiem przekonamy się w weekend. Jak się okazało wydech jest niedaleko Poznania więc jutro jadę po skubańca :). W sobotę pewnie będę testował przyspieszenie i spalanie na starym wydechu a w niedzielę na nowym. Będzie nagrywanie filmów i analiza po klatkowa - prawie jak hamownia :D.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oj już się poprawiam ociec :lol:

nie chcialem tak "through the little grden" palnąć o braku luzu :lol:

Czekamy na te foty i filmy - to bedzie premierowy pokaz na zawiasach WP co?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz fru jak z reklamy heyah? Pewnie mnie kijem chcesz palnąć, oj nie ładnie. Czy może ogolić w futerka? Hehe.

Zapodam filmy po weekendzie :lol:

Co myślicie o takim rozwiązaniu:

gs%20crashbar.png

Tak, Touratech pierwszy to wymyślił :lol:. Ale nie mam zamiaru płacić kasy za badziewie TT, które nawet nie wiem kiedy bym dostał. Wolę zrobić samemu :D.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×