Skocz do zawartości
megagame

F650RR - kiedyś musiało do tego dojść

Recommended Posts

Nie wiem czy dobrze patrzę, ale czy to jest z takim wielkim wybrzuszeniem do przodu czy jakaś perspektywa była zastosowana do tego rysunku?

Szczerze, słabo pasuje do GSa, może jak się ubłoci będzie wygladało lepiej :lol:

Takie kanciaki pasują do V-stromów innowierców a małe GSy potrzebują okrąglejszego designu moim zdaniem. Oryginalna osłona rurowa nie jest wystarczająca?

Sorry za wywód estetyczny - przecież szykujesz sprzęt hardkorowo-rajdowy, więc to nie ma znaczenia :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Każda opinia mile widziana :lol:.

Faktycznie estetyka tego jest tragiczna.

Chodzi mi natomiast nie tyle o osłonę, co o rozwiązanie problemu braku miejsca na cokolwiek w przypadku typowo rajdowych zastosować.

Gdzie klucze, woda? W dodatkowym kanistrze. Ale gdzie kanister? Tam gdzie GS ma za małą wagę. Tył z powodu baku jest cięższy niż powinien. W takim razie może coś do przodu? Propozycja TT:

http://www.touratech-usa.com/Store/379/ ... age-F650GS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Megagamesie :twisted: A nie myślałeś nad jakimiś pojemnikami (w miarę płaskimi) wzdłuż ramy a nad silnikiem,tu gdzie mamy kolana.Przy pokombinowaniu można by było wykorzystać jeden na klucze a drugi na wodę :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

megagame, zmierzasz do czegoś takiego?

F650GS%20Dakar%202003Racemachine.JPG

jeśli tak, to nawet to pudło pasuje.. ale będziesz miał z niego zawsze ciepły browar od rury wydechowej :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
megagame, zmierzasz do czegoś takiego?

F650GS%20Dakar%202003Racemachine.JPG

jeśli tak, to nawet to pudło pasuje.. ale będziesz miał z niego zawsze ciepły browar od rury wydechowej :lol:

Dokładnie takie coś mnie interesuje. To jest wersja mix: alu dół + carbon fiber puszka, mi wystarczy samo alu. Zrezygnowałem z włókna węglowego - za dużo zabawy, za mało zysków - gra nie warta świeczki.

Megagamesie :twisted: A nie myślałeś nad jakimiś pojemnikami (w miarę płaskimi) wzdłuż ramy a nad silnikiem,tu gdzie mamy kolana.Przy pokombinowaniu można by było wykorzystać jeden na klucze a drugi na wodę :twisted:

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Z przodu za kołem odpada ze względu na chłodzenie silnika więc pewnie chodzi o coś tego typu:

gs%20czysty%20-%20Kopia.png

Ciekawa koncepcja. Dość dużo miejsca by było i nie wygląda tragicznie, ale wagowo takie rozwiązanie odpada.

Załóżmy że rozmiary tego to 8x25x50 czyli 7400cm2 dodatkowo na boki (20000cm3) czyli przy blasze 3mm ok 10kg. W przypadku dodatkowego boksu z przodu to ok. 25x30x30 przy czym należy ściąć powstałą powierzchnię i objętość na pół. Daje nam to 2400cm2 (11250cm3). Troszkę więcej niż połowa objętości za 1/3 wagi.

Wiadomo że można zrobić mniejsze boczki co nie zmieni faktu że lepsze wykorzystanie objętości jest wtedy kiedy bryła zbliżona jest kształtem do sześcianu. Dodatkowo przedni zbiornik wykorzystuje częściowo osłonę, która musi być tak czy inaczej liczona w obu przypadkach.

Jeszcze można zrobić taką wariację żeby boksy zrobić z boku ale niżej, wykorzystując boki osłony ale wtedy moto będzie za szerokie.

Myślę że pomysł TT jest dość dobry.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szedłbym raczej w tym kierunku:

179016_1839302863783_1276882350_2204447_954977_n.jpg

12999-425x350.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

eee tam… nic wielkiego. :lol:

uwaga na marginesie: wg przepisów rajdowych moto w nich startujące muszą mieć miejsce na 3 l wody - w razie w na pustyni, żebyś ni zginął z kretesem. Stąd właśnie pomysł na takie osłony, które mają ten zbiornik a z drugiej strony także pojemnik na narzędzia i inne pierdy. Waga jest nisko, boki osłon chronią silnik (sprzęgło oraz alternator) + dźwignie hamulca i sprzęgła przed masakrą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
eee tam… nic wielkiego. :)

uwaga na marginesie: wg przepisów rajdowych moto w nich startujące muszą mieć miejsce na 3 l wody - w razie w na pustyni, żebyś ni zginął z kretesem. Stąd właśnie pomysł na takie osłony, które mają ten zbiornik a z drugiej strony także pojemnik na narzędzia i inne pierdy. Waga jest nisko, boki osłon chronią silnik (sprzęgło oraz alternator) + dźwignie hamulca i sprzęgła przed masakrą.

Nic wielkiego? Powiem tak... chyba z konia spadłeś ;). Pomysł genialny. Tak jak piszesz, rozwiązanie zachowuje w sobie cechy ochrony nóżek co jest zajebiste (już wiele razy pokrzywiłem hamulec i nóżkę od biegów), jednocześnie pozwalając przewozić bagaż. Wpadłem w zachwyt :D.

Kwestie wymagań rajdowych są różne zależnie od rajdu. W tuaregu na przykład musisz mieć dodatkowo minimum chyba 4 flary i oczywiście pistolet. Do tego jeszcze koc i inne potrzebne do przeżycia rzeczy. Oczywiście woda wszędzie jest obowiązkowa.

Dzisiaj przymierzałem i testowałem tłumik ale myślami wybiegałem już do momentu montażu osłony silnika :D.

Mam nadzieję że w Ramlejach będę mógł pochwalić się Twoją propozycją żeby w razie pytania kto to wymyślił wskazać Ciebie palcem :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:beer: :drinkbeer: ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie chciałem coś podobnego, tylko bez kanistra, tylko na narzędzia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To rozumiem Adaś, że gmole dolne będziesz miał też do wywalenia (czy jak to zaadoptujesz?) no i co z chłodzeniem.. nie będzie zbytnio osłaniać silnika? :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To rozumiem Adaś, że gmole dolne będziesz miał też do wywalenia (czy jak to zaadoptujesz?) no i co z chłodzeniem.. nie będzie zbytnio osłaniać silnika? :roll:

Gmole już leżą na sprzedaż poza moto. Na 100% nie będę ich montował więc zapraszam do zakupu :D.

Silnik nie będzie wiele bardziej osłonięty niż w standardzie - patrz propozycja do Berga.

Dodatkowo w przyszłości montowana będzie chłodnica oleju :D. Alik - masz jakieś propozycje? Nie zawiedź mnie :).

Skoro już piszę posta to muszę się wypowiedzieć co do testów weekendowych. Niestety trwały one ok. 15 minut z powodu prawdopodobnie zrypanej świecy (strasznie przerywał i gasł na wolnych obrotach). Powiem tylko jedno - JA PIERDOLE, lepiej niż na moim KTMie :). Spokojnie można walić setą po dziurskach wyrobionych po wyschniętym błocie. Na asfalcie nie czuć żadnej dziury. Raz pokusiłem się żeby popatrzeć na ruszający się wachacz w czasie jazdy - myślałem że oczopląsu dostanę.

Uwaga, przód zdaje się trochę za twardy i prawdopodobnie zmniejszę o centymetr dystans. Olej to 7.5wt, zmieniony zostanie na 2.5 w dobijającym i 5 odbijającym.

Ogólnie GS zmienił się w rajdowego wymiatacza. Waga wcale nie przeszkadza, gorzej z wysokością - nie jestem przyzwyczajony do zakręcania na stojąco a inaczej już nie da rady - to nie cross. W przyszły weekend testy na torze motocrossowym :D.

Co do wydechu:

Na razie mam nagranie tylko z odsłuchu z wydechem wiszącym na żyłce ;). Jutro jadę po katalizator (zwężka do kolektora), który będę montował w razie wypadów na EU. Bez kata jest trochę głośniejszy przy normalnej jeździe. Przy ostrym dodawaniu gazu jest dużo głośniejszy i chyba trochę mocniejszy na niskich/średnich obrotach. Wrażenie jest jakby troszkę się odmulił i polubił gazowanie. Dźwięk podobny do wersji KTM 450 rally :). Z katem pewnie będzie tak samo zmulony albo troszkę bardziej jak OEM GS.

To na tyle. Po edycji filmów wpuszczę na YT.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj kurde. W takim razie sprężę się i jutro po dzisiejszej edycji wkleję.

Od razu zaznaczam, że to tylko parę sekund dobrego materiału będzie ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To rozumiem Adaś, że gmole dolne będziesz miał też do wywalenia (czy jak to zaadoptujesz?) no i co z chłodzeniem.. nie będzie zbytnio osłaniać silnika? :roll:

(…)

Silnik nie będzie wiele bardziej osłonięty niż w standardzie - patrz propozycja do Berga.

Dodatkowo w przyszłości montowana będzie chłodnica oleju :). Alik - masz jakieś propozycje? Nie zawiedź mnie :).

(…)

O kur…cze. No postaram się. :D

A co do chłodzenia… też miałem takie obiekcje - na FAQ F650 piszą o nieuznawaniu gwarancji w przypadku jakichś osłon chłodnicy, czy błotników. Kij ich tam wie… Zainwestowałbym w drugi wiatrak i włącznik manualny tak na wszelki wypadek.

Skoro już piszę posta to muszę się wypowiedzieć co do testów weekendowych. Niestety trwały one ok. 15 minut z powodu prawdopodobnie zrypanej świecy (strasznie przerywał i gasł na wolnych obrotach). Powiem tylko jedno - JA PIERDOLE, lepiej niż na moim KTMie :)

To musi być nieźle :D w niedzielę jeździłem już nieco śmielej po polach i lasach wraz z WLKP-Ekipą. Byłem świeżo po wymiane oleju w lagach, czyszczeniu ich, smarowaniu łożysk, osi i innych takich tam pierdołach. I mam jedną uwagę...

Spokojnie można walić setą po dziurskach wyrobionych po wyschniętym błocie. Na asfalcie nie czuć żadnej dziury. Raz pokusiłem się żeby popatrzeć na ruszający się wachacz w czasie jazdy - myślałem że oczopląsu dostanę.

Uwaga, przód zdaje się trochę za twardy i prawdopodobnie zmniejszę o centymetr dystans. Olej to 7.5wt, zmieniony zostanie na 2.5 w dobijającym i 5 odbijającym.

Masz 2 rodzaje oleju? Nie kumam bazy…

Ad meritum jednak: zainwestuj w odpowietrzniki. Ja po kilku godzinach latania miałem już dość utwardzony przód a na początku latania przyjemnie miękko wybierał i po powrocie do domu rozległ się miły syk powietrza, gdy tylko odkręciłem śrubki odpowietrzenia. Zamówiłem już takie spec śrubki co tylko naciskamy i psyyy…

odpowietrznikizolte.jpeg

Inspirująca lektura może być poszukanie info o subtankach. To coś co zwiększa zakres regulacyjny lag umożliwiając płynną zmianę długości cylindra powietrznego. Podobno genialna rzecz. I prosta do zrobienia.

O tak to się prezentuje w wersji pro:

subtanks.jpg

http://www.infinitymachineanddesign.com/index.htm

Ogólnie GS zmienił się w rajdowego wymiatacza. Waga wcale nie przeszkadza, gorzej z wysokością - nie jestem przyzwyczajony do zakręcania na stojąco a inaczej już nie da rady - to nie cross. W przyszły weekend testy na torze motocrossowym :D.

Spróbuj obniżyć nieco przód na lagach. Powinno to pomóc odzyskać sterowność + w niskich prędkościach, zwrotność.

Co do wydechu:

Na razie mam nagranie tylko z odsłuchu z wydechem wiszącym na żyłce ;). Jutro jadę po katalizator (zwężka do kolektora), który będę montował w razie wypadów na EU. Bez kata jest trochę głośniejszy przy normalnej jeździe. Przy ostrym dodawaniu gazu jest dużo głośniejszy i chyba trochę mocniejszy na niskich/średnich obrotach. Wrażenie jest jakby troszkę się odmulił i polubił gazowanie. Dźwięk podobny do wersji KTM 450 rally :). Z katem pewnie będzie tak samo zmulony albo troszkę bardziej jak OEM GS.

To na tyle. Po edycji filmów wpuszczę na YT.

Czekamy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ad meritum jednak: zainwestuj w odpowietrzniki. Ja po kilku godzinach latania miałem już dość utwardzony przód a na początku latania przyjemnie miękko wybierał i po powrocie do domu rozległ się miły syk powietrza, gdy tylko odkręciłem śrubki odpowietrzenia. Zamówiłem już takie spec śrubki co tylko naciskamy i psyyy…

Tylko pamietac nalezy ze psss robimy na w pelni odciazonym zawieszeniu 8-) czyli podnosimy przod moto tak zeby kolo wisialo w powietrzu i wtedy robimy pssss ;) :twisted:

Pzdr

Luc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To rozumiem Adaś, że gmole dolne będziesz miał też do wywalenia (czy jak to zaadoptujesz?) no i co z chłodzeniem.. nie będzie zbytnio osłaniać silnika? :roll:

(…)

Silnik nie będzie wiele bardziej osłonięty niż w standardzie - patrz propozycja do Berga.

Dodatkowo w przyszłości montowana będzie chłodnica oleju :D. Alik - masz jakieś propozycje? Nie zawiedź mnie ;).

(…)

O kur…cze. No postaram się. :)

A co do chłodzenia… też miałem takie obiekcje - na FAQ F650 piszą o nieuznawaniu gwarancji w przypadku jakichś osłon chłodnicy, czy błotników. Kij ich tam wie… Zainwestowałbym w drugi wiatrak i włącznik manualny tak na wszelki wypadek.

Nie rozumiem kwestii osłon. Ja nie mam zamiaru osłaniać chłodnicy :D. Drugi wiatrak odpada - nie ma miejsca.

Skoro już piszę posta to muszę się wypowiedzieć co do testów weekendowych. Niestety trwały one ok. 15 minut z powodu prawdopodobnie zrypanej świecy (strasznie przerywał i gasł na wolnych obrotach). Powiem tylko jedno - JA PIERDOLE, lepiej niż na moim KTMie :)

To musi być nieźle :) w niedzielę jeździłem już nieco śmielej po polach i lasach wraz z WLKP-Ekipą. Byłem świeżo po wymiane oleju w lagach, czyszczeniu ich, smarowaniu łożysk, osi i innych takich tam pierdołach. I mam jedną uwagę...

Spokojnie można walić setą po dziurskach wyrobionych po wyschniętym błocie. Na asfalcie nie czuć żadnej dziury. Raz pokusiłem się żeby popatrzeć na ruszający się wachacz w czasie jazdy - myślałem że oczopląsu dostanę.

Uwaga, przód zdaje się trochę za twardy i prawdopodobnie zmniejszę o centymetr dystans. Olej to 7.5wt, zmieniony zostanie na 2.5 w dobijającym i 5 odbijającym.

Masz 2 rodzaje oleju? Nie kumam bazy…

Lewa laga - Compress, prawa - Rebound. Odkręciłem na maxa kompresję ale i tak jest dość twardo. Zmiana oleju w lewej na 2.5wt powinna pomóc.

Ad meritum jednak: zainwestuj w odpowietrzniki. Ja po kilku godzinach latania miałem już dość utwardzony przód a na początku latania przyjemnie miękko wybierał i po powrocie do domu rozległ się miły syk powietrza, gdy tylko odkręciłem śrubki odpowietrzenia. Zamówiłem już takie spec śrubki co tylko naciskamy i psyyy…

odpowietrznikizolte.jpeg

Inspirująca lektura może być poszukanie info o subtankach. To coś co zwiększa zakres regulacyjny lag umożliwiając płynną zmianę długości cylindra powietrznego. Podobno genialna rzecz. I prosta do zrobienia.

O tak to się prezentuje w wersji pro:

subtanks.jpg

http://www.infinitymachineanddesign.com/index.htm

Ta tańsza wersja jest bardzo dobrym rozwiązaniem - będę miał ją na uwadze. Również słyszałem o tym dużo pozytywnych opinii. Droższa wersja odpada ze względu na budżet :).

Ogólnie GS zmienił się w rajdowego wymiatacza. Waga wcale nie przeszkadza, gorzej z wysokością - nie jestem przyzwyczajony do zakręcania na stojąco a inaczej już nie da rady - to nie cross. W przyszły weekend testy na torze motocrossowym :D.

Spróbuj obniżyć nieco przód na lagach. Powinno to pomóc odzyskać sterowność + w niskich prędkościach, zwrotność.

Faktycznie dobry pomysł. Tył jest trochę nisko przez to, że zawiecha była ustawiona pod koło 18''. Można by obniżyć o ten centymetr, pewnie sporo pomoże.

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. Kolejnym droższym zakupem będzie damper skrętu scottsa. Teraz przy tym zawieszeniu zaczynają wychodzić kolejne niedoróbki takie jak walka z piaskiem czy budżetowa tylna opona, która za dobrze nie trzyma na piasku, no i oczywiście zdecydowanie za ciężki tył :/.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super temat, czekamy na rally filmiki :)

Co do engine guarda touratecha, to nie wygląda tak źle.

Parę fotek fajnych rozwiązań, zawsze można coś podpatrzeć ;)

Wersja dla G650X-Challenge:

01-049-0214-01-lg.jpg?size=original

Schowek:

http://www.cycoactive.com/media/gUuoOU/ ... e=original

Dla KTM'a z 2,5 l zbiornikiem:

http://www.rally-raidproducts.co.uk/ima ... _guard.jpg

Ze zdjętym zbiornikiem:

http://www.rally-raidproducts.co.uk/sto ... gine-guard

I znowu do KTM'a:

http://www.adventuremotorcycleparts.com ... -crashbars

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki wielkie anonymousnick za linki.

Kurde, jak ja się wam wszystkim odwdzięczę. Mam pomysł: można będzie dotknąć mojego dakara, hehe - oczywiście żarcik.

Coś na pewno wymyślę ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ad meritum jednak: zainwestuj w odpowietrzniki. Ja po kilku godzinach latania miałem już dość utwardzony przód a na początku latania przyjemnie miękko wybierał i po powrocie do domu rozległ się miły syk powietrza, gdy tylko odkręciłem śrubki odpowietrzenia. Zamówiłem już takie spec śrubki co tylko naciskamy i psyyy…

Tylko pamietac nalezy ze psss robimy na w pelni odciazonym zawieszeniu 8-) czyli podnosimy przod moto tak zeby kolo wisialo w powietrzu i wtedy robimy pssss ;) :twisted:

Pzdr

Luc

alik, ja posiadając gs'a czuł bym się urażony za taki komentarz :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ad meritum jednak: zainwestuj w odpowietrzniki. Ja po kilku godzinach latania miaĹem juĹź doĹÄ utwardzony przĂłd a na poczÄtku latania przyjemnie miÄkko wybieraĹ i po powrocie do domu rozlegĹ siÄ miĹy syk powietrza, gdy tylko odkrÄciĹem Ĺrubki odpowietrzenia. ZamĂłwiĹem juĹź takie spec Ĺrubki co tylko naciskamy i psyyyâŚ

Tylko pamietac nalezy ze psss robimy na w pelni odciazonym zawieszeniu 8-) czyli podnosimy przod moto tak zeby kolo wisialo w powietrzu i wtedy robimy pssss ;) :twisted:

Pzdr

Luc

:> pamiętałem :) inaczej może być niezbyt miło tzn. twardo, bo słup powietrza się zmniejszy.

ps. Luc dostałeś moje pytanie o tubę na @?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×