Skocz do zawartości
megagame

F650RR - kiedyś musiało do tego dojść

Recommended Posts

Niezły mod całego sprzętu :)

Niedawno został także zamocowany komputer, roadbook oraz mocowanie GPS'a.

Mam identyczny model metromierza, ale nie odpowiada mi oryginalny moduł na kierownicy. Czy te czerwone przyciski po prawej robiłeś właśnie pod obsługę metromierza?

Są fajne rozwiązania, niestety pioruńsko drogie wszystko. NAjbardzie podoba mi się tego typu: http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=508058

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niezły mod całego sprzętu :)

Mam identyczny model metromierza, ale nie odpowiada mi oryginalny moduł na kierownicy. Czy te czerwone przyciski po prawej robiłeś właśnie pod obsługę metromierza?

Są fajne rozwiązania, niestety pioruńsko drogie wszystko. NAjbardzie podoba mi się tego typu: http://www.advrider....ad.php?t=508058

Moze stad Ci cos podpasuje. Cena akceptowalna ale nie moge skumac tej konfiguracji przyciskow przy zamawianiu.

http://www.highwaydirtbikes.com/HDB_Shop/index.php?app=ccp0&ns=catshow&ref=switch_mounts

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niezły mod całego sprzętu :)

Mam identyczny model metromierza, ale nie odpowiada mi oryginalny moduł na kierownicy. Czy te czerwone przyciski po prawej robiłeś właśnie pod obsługę metromierza?

Są fajne rozwiązania, niestety pioruńsko drogie wszystko. NAjbardzie podoba mi się tego typu: http://www.advrider....ad.php?t=508058

Niestety jeszcze nie dorabiałem przycisków pod metromierz. Póki co jakoś w styczniu zamówię od nich (producenta) te trzy przyciski w rzędzie i gdzieś przy manetkach zamontuję. Generalnie te przyciski muszą mieć jakąś elektronikę zamontowaną bo do obsługi są trzy a przewody z tego co kojarzę idą tylko dwa do tych przycisków. Kupię od nich oryginalne (coś koło 100zł kosztują), rozbiorę i zobaczę co tam w środku siedzi.

Choć może się okazać że jak te przyciski pod lusterkiem zamontuję to już nie będzie potrzeby grzebania przy tym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam tak z innej beczki jest gdzieś możliwość kupienia tych dodatków rajdowych chodzi głownie o owiewki itp?

Touratech juz nie robi ale popytac mozesz. Chyba, ze chcialbys sobie pokombinowac z taka cos http://shop.touratechpolska.pl/rally-fairing-with-aluminium-stem-g650x.html Wiem gdzie mozna nabyc ciut taniej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

łooo panie 4 tys:D toż to szok szkoda że nikt tego nie ma na wzór mój znajomy zrobiłby mi taka z laminatu odlew

Ceny wszystkich customowych dodatkow rajdowych "chodza" po nienormalnych cenach dla przecietnego Kowalskiego. Niewazne jaka firma TT, HPN, Rallye Raid, KTM Power Parts trzeba slono wybulic. Zabawa w rajdowy tuning chocby byl tylko i optyczny to nie sa tanie rzeczy. Zawsze mozesz sprobowac wystrugac sam. Gdzie, co i jak - mnostwo na ADVrider.com.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

własnie już zapisałem sobie tą stronę widziałem że jest tam bardzo dużo ciekawych rozwiązań:) Zawsze byłem fanem od małego tych motocyklów rajdowych co biorą udział w rajdzie dakar fajnie by było choć trochę swoją bmkę do tych moto upodobnić:) hehe . Rozebrałem całe moto na części 1 będę malował ramę :) W międzyczasie kończę budowę samoróbki quada i tak ciężko z czasem dłubie to tu to tam i do tego jeszcze praca ... Ale jak piszesz niestety te ceny powalają na ziemię

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wracajac do tematu owiewki przód kontaktowałem się ze znajomym odnośnie zrobienia przedniej czachy na wzór takie jak w ktm powiedział że będzie kupe roboty ale możliwe to jest do wykonania:) ma ktoś jeszcze jakieś propozycje na temat zrobienia przodu :)

post-3778-0-60062100-1418842989_thumb.jpg

Edytowane przez honda-hybryda

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sobotni poranek przywiódł mnie do refleksji.

Motocykl wciąż w posiadaniu ... aż nie padnie.

W wakacje objechał z plecakiem Albanię off z wynikiem wielokrotnej wymiana/łatanie dętki.

Prawdopodobnie też wywaliło uszczelkę pod głowicą już w I dzień, ale otwarcie układu z rurką dodatkową do zbiorniczka z butelki coca-cola z płynem chłodniczym poratowało dupsko.

Motocykl z pełnym ładunkiem dobijał z tyłu ale w szybszym tempie dawał radę :).

07UiQ2GSWx0toORCi2EvCQbzPfGZ9-wul0fDjxu-

kCjegYOaaae2Jxp7keW3ZTgzlSjxJz5DWQDN5sof

B3hJc0TxhuuNK_GlOV1Z4ui0f0EEZ89eJnJwFhJz

 

 

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, JacekJ napisał:

Nie widać fotek niestety.

U mnie też niewidzialność ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja widze

Wysłane za pobraniem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skończcie wrzucać fotki na popaprany dysk Googla i nie będzie z tym problemu :default_icon_beer1:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla tych co nie widza

ada523f3f99ccd6e2b0f6df521451c05.jpg

c7523b35be89af4b56b2cacb858f6572.jpg

26793485d2d6e6ce1d067479ff050024.jpg

Wysłane za pobraniem

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 minut temu, Pawel napisał:

Dla tych co nie widza

Ty Admin potrafisz oświecić i człowieka i fotki ;)

:default_icon_beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś drążąc temat natrafiłem na coś takiego... http://archiwum.allegro.pl/oferta/plastbike-nowosc-owiewka-rally-africa-transalp-i3015121044.html

Napisz, zapytaj może podejmą się zrobienia owiewki dla Ciebie. Możesz kupić gotowca i ewentualnie próbować go dopasować do beemki.

http://www.plastbike.pl/

Edytowane przez tomasz0803
Błąd ortograficzny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki. Przyda się na przyszłość.

Z GS'em już pewnie nie będę za dużo robił. Taki stan jaki jest teraz odpowiada mi, choć waga mogłaby być niższa a bak większy. Wagi się nie obniży bez utraty innych walorów a bak niestety zwiększył by wagę.

Zapał mi trochę ostygł kiedy kupiłem KLX 650 dla kobiety. Pojeździłem tym parę razy po terenie, wyżyłem się trochę - niesamowity motocykl. Niby tylko 30 kilo mniej ale różnica jest ogromna. Mniejsza moc nie jest żadnym problemem. Z drugiej strony KLX nie nadaje się ani na pasażera, ani nawet dodatkowy większy bagaż. Czaszy z przodu brak, więc prędkości powyżej 80 są uciążliwe, a takimi się czasami po lasach jeździ. Siedzenie nie wygodne. Zabawka super, ale tylko do polatania po pracy dla relaksu.

GS zdecydowanie sprawdził się jako najbardziej uniwersalny motocykl jaki miałem, ale nie wszystko da się przeskoczyć:

- Jeżeli jest pasażer, to najlepiej żeby jechał na swoim. Energię w grzebanie przy moto można przekierować na naukę pasażera :).

- Dojazdówki, o ile budżet pozwala, zamienić na wpakowanie moto w najtańszego busika, ewentualnie ściepa na przyczepkę. Dywersyfikacja ryzyka zepsucia się jednej z maszyn, lub nawet drobnego uszkodzenia ciała (aczkolwiek nie takiego, które uniemożliwiło by prowadzenie auta), będzie nieoceniona.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×