Skocz do zawartości
MiKo

przedesignnianie

Recommended Posts

a no Witajcie ;) żyjem, żyjem

... nawet czasem w nocy mam siłe podziobać coś w różnych dziedzinach podczas gdy rodzinka śpi ;)

wreszcie się zabrałem za plan zmiany designu :beer:

ps. zbliżeń nie będzie bo robota partacka, to mój pierwszyraz, ale potraktujmy to jako beta :roll:

Pozdrówy! niebawem wkleje fote plastików na swoim miejscu ;)

plastiki_black_s.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

super a jak fajnie sie pieluchy komponuja ;) juz z tego okresu wyszegłem teraz na PietroAT czas ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cox masz racje ,od razu prezentuje się piękna paka ;) ,a i plasticzki wpadają w oko ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No no no co za custom... wygląda ciekawie, wrzuć jak najszybciej fotki blach na maszynie :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Idzie wiosna, miko się obudził :-)

Super pomysł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a no folija zwykła, okazuje się że pod wpływem gorąca z suszarki pięknie się daje naciągać, oczywiście jakbym to robił jeszcze raz to byłoby cudowniej, bo na razie wyszły błędy których po fakcie dopiero jestem świadom. Folia ta tak zwana "wylewana" droższa od zwykłej sporo ponad dwa razy, zapewne jest jeszcze plastyczniejsza, ale powiem Wam że w przypadku naszych krągłości zwykła w zupełności wystarcza nawet jeśli chodzi o żeberka na tylnych boczkach(które to ja akurat jednak ominąłem) oczywiście czas osądzi kwestie trwałości: obawiam się że będzie się zdzierać na krawędziach.

... teraz nie jestem pewien czy czasem kolorystycznie do niebieskiego lepsza by nie była mysia szarość niż ten czarny mat :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajnie! :mrgreen: Trytki nie prześwitują? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde, chciałem zakleić całe plastiki folią termokurczliwą w celu ochrony przed zarysowaniami i odstraszenia tubylców. Teraz widząc taki stajlisz dezajn chyba zrobię duplikat. Miko, mam nadzieję że się nie obrazisz. W końcu widzimy się tak rzadko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:lol: ale na jednym balu jak się pojawimy z takimi samymi kieckami ?!? będzie lipa :)

- spoko klej :beer: tylko ta folia ochrony CI nie da - myśle jeszcze dodatkowo dokupić przezroczystą, gruba, silikonową folię do przyklejenia łat pod ochraniacze kolan bo orają niemiłosiernie :?

ps. Vengosh trytki zabezpieczone, uwypuklenia widoczne jeno z bliska :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... teraz nie jestem pewien czy czasem kolorystycznie do niebieskiego lepsza by nie była mysia szarość niż ten czarny mat :?

bo ja tu kurna zaraz sfiksuje... :shock: :twisted:

czy "mysia szarość" to jest zwykły szary, czy taki sam szary jak z łososiowego pomarańczowy?

...bo tak próbuję sobie dopasować do niebieskiego... :lol:

PS

Miło Cię widzieć :beer: Rozumiem, że kolki i cogodzinne czyjeś wstawanie skończyło się ? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak się na jednym balu pojawimy to... hmm... to nie wiem. Do tanga trzeba dwojga?? :lol:

Albo przyprowadzę mojego kota, znanego dezajnera mody i on zadecyduje, kto ma ładniej zrobione - a wybredny skubaniec jest jak cholera. Jak mu pokazałem Twoje przeróbki zrobił taką minę:

Obraz%20012.jpg

Czuję że zostaniesz zdeklasowany:P.

Ja kupiłem z allegro folię do progów. Ciekawe co ten wynalazek mi sobą zaprezentuje. Co się tyczy uwypukleń, jeżeli dobrze myślę, to najlepiej wykorzystać po prostu igłę i poprzebijać bąble. Kurde, mam wrażenie że jednak nie o tym samym mówimy :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomyślałem że może te foty przydadzą Wam się przy przedesignnianiu.

ps.

Czarne koła są cool ale jak to zrobić?

Dakar1a.jpg

dakar2.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czarne koła to bardzo prosta sprawa. Wystarczy zdjąć koła wymontować szprychy, pomalować na czarno, zamontować szprychy, przykręcić koła do moto. Prawda że proste? :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

prościzna, robiłem nieraz :) ... oprócz zdejmowania/zakładania szprych i centrowania koła :) to się udaje paru osobą w tym kraju sensownie podobno :lol:

zdecydowanie łatwiej, a właściwie bezpieczniej, jest poobklejać szprychy do malowania :)

czarnożółtek spoko, strasznie tendencyjnie w f800 parcie, dlatego porzuciłem taki identyczny pomysł :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dobra, wreszcie się udało co nieco złożyć i już są pewne wnioski do poprawki - tylne plasticzki do przeklejenia, tym razem po całości razem z żeberkami jednak, no i żeby nie było niebieskiego paska pomiędzy kanapą :)

poza tym będzie nienajgorzej, jeszcze dojdzie trójkącik po środku dzioba-błotnika tak żeby wejść w linie idącą z boczków, no i jak go umyje to całość z czarnymi gmolami będzie myśle cacy kompatybilizować, nonkonformizując zarazem :D ;)

Zdj%C4%99cie0032.jpg

Zdj%C4%99cie0034.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie chciałem zauważyć.., że jakbys go umył do przedstawienia ;) , to lepiej byłoby widać ten kontrast :) Mimo wszystko ciekawie. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę że znalazłeś troszeczkę czasu i dla swojego Dakarka :beer: w śród ogromu obowiązków rodzinnych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jakbys go umył do przedstawienia

nie każdy ma karszer na bazie ;) musiałbym na BP podjechać a padł akumul :)

Widzę że znalazłeś troszeczkę czasu i dla swojego Dakarka w śród ogromu obowiązków rodzinnych.

w tym tyg już byłem 2x w garażu po godzince :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jakbys go umył do przedstawienia

nie każdy ma karszer na bazie :D musiałbym na BP podjechać a padł akumul :D

To pod foliami też został taki brudas? ;)

Przy braku karchera polecam miskę z ciepłą woda + detergent i długi plaski pędzel - taki do malowania żeberek kaloryferów. Od góry do dołu, pol godzinki i pozostaje tylko spłukać a moto lśni :)

A wyklejki faktycznie ładnie wyszły - ciekawe jak się uda kratkę na boczkach zadupnych zarobić tą cudo-folią.

Osobiście wybrałem inna drogę poczerniania dakara i do mojego czarnego GSa założyłem zawieszenie od Dakara :D znaczy przednie już czeka w garażu :D

Będę potrzebował ładne naklejki z beduinem i będzie git. Szachownicy nie naklejam bo widzę, że jako admin i dyktator mody uznałeś, ze w sezonie 2011 kratka jest niemodna :D

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jackx, chyba megagame pisał że ma do sprzedania tylny zawias od dakara, tak mi się wydaje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko, ja już mam tylne zawieszenie dakarowe ;) i czekalem tylko na przód prawie 2 lata. W miedzyczasie dorobilem sobie rolkę pod łąńcuch z korka do balona na wino i musialem wystrugać deseczkę pod stopkę. Teraz deseczka juz nie starczy - dlatego kupuje ta stopkę co mi znalałeś... ale nie odbiegajmy naszemu MiKu od tematu :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
... ale nie odbiegajmy naszemu MiKu od tematu :D

;) No co tam? Nic Panie Kierowniku, folia się odlepiła, temu Miku! :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nunu nic się nie odkleja :) i na to nie wygląda :D

ad. dla tataJackxa: żeberka z założenia założyłem że nie wyjdzie, gdyż to normalna folia a nie wylewana, ale w praniu się okazało że spokojnie da rade, suszarka nagrzewając daje możliwość rozciągnięcia tej zwykłej foli do 30%, po wystygnięciu spowrotem sztywnieje bez utraty właściwości kleju :D

ad2 plastyki przed oklejaniem były w wannie :D inaczej by mnie z nimi do kuchni nie wpuszczono, a to ostatnio mój wieczorno-nocny warsztat z dziedzin wszelakich :beer: do garażu głupio bym wyglądał idąc z miską z pianą przez parafie :twisted:

ad3 naklejki jedyne dostępne na alleedrogo ma koleś właśnie malowanie dakara'00 ale jak słysznie zauważyłeś w tym sezonie "nie leżą" ;)

Panowie z ploterem krojącym pod ręką ! jest dżob ! nikt nie sprzedaje wyploterowanej naklejki dużej dakar (składającej się z dwóch warstw) należy wykonać wektorki i biznesik kwitnie - tysiące takiej naklejki pożąda w Polsce :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam możliwość wycięcia chyba każdego kształtu z folii, jak ktoś zrobi projekt zajmę się wykonaniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×